Přejít na obsah

Denní výpadky netu Praha Nusle


Farkpoint

Doporučené příspěvky

Ahoj, již několik měsíců mě trápí téměř denní výpadky netu. Někdy vypadne net na pár minut několikrát denně, jindy vůbec a jindy třeba jen jednou denně. Není v tom žádné pravidlo jako stejný čas výpadku nebo stejně dlouhá doba. Když si chci ověřit jestli je to jen u mě nebo v mé lokalitě a kouknu na stránky přes mobil tak mi to nehlásí žádný výpadek. Tak jsem jim psal na jehoz zaklade mi po 14dnech volali a řekli že modem je v pořádku a jsou to místní závady a dál to technik nerozvedl . A  tak se chci zeptat jestli je ma i nekdo jiny z teto lokality. Myslel jsem si totiz ze je chyba v mem modemu. Problemy mam totiz cca od vanoc 2019. Predtim to bylo dlouha leta bez problemu. Nema nekdo info jestli se v teto lokalite neco deje co by na to mohlo mit vliv a na jak dlouho se to cca vidi? Docela to otravuje kdyz ma clovek temer denni vypadky :-(.

  • 1000 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Start
  • Vodafone Station
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím tě,

z jaké lokality? Praha je dost velká 🙂 Jestliže je v lokalitě dobrý signál, a to i na modemu, není tam ztrátovost, je možné, že je chyba v modemu. Já vím, že to je klasická rada od IT, ale bohužel velmi často funguje - tovární nastavení modemu jste zkoušel?  Měl jste od té doby doma technika od UPC?

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Divny - mam Net od UPC od r. 2011 a krome par planovanychj vypadku a par vypadku celoplosnych to jede stabilne 🙂 Asi jsem dite stesteny, ci co 😄Bydlim v Nuslich - lokalita kolem ul. Druzstevni Ochoz a vse jede skvele. Mam Internet 500+ a modem Compal....zkuste tovarni nastaveni 🙂

Kazdopadne zkusit tovarni rest modemu a mrknout na kabely....a pokud je vse OK tak prudit techniky 😄 - Mimochodem Nuselskou chodim denne, to bufdete nekde mezi mostem pres Botic a Michelskou :D- tam se to delalo v podobnym case, jako u nas nahore u Jezerky 🙂

  • 1000 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • VF Station, CA modul
  • Praha-Nusle
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Matasx

Já jsem z ulice Spolupráce. Jak dlouho tě ty výpadky trápí a jak dlouho trvají? U mě od vánoc a v rámci minut i několikrát denně. Ve středu se mi hrabali v modemu a něco prý nastavovali tak uvidíme. Ale tovární reset to nebyl...

  • 1000 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Start
  • Vodafone Station
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při přímém propojení modem-PC (bez zapojených dalších zařízení) si nainstalovat nějaký monitoring sítě a nechat ho běžet. Třeba se něco ukáže. Minimálně tedy čas výpadku, s čímž už lze pak argumentovat na technické podpoře, která průběh datového provozu vidí samozřejmě taky.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Matasx

Nacházím se v této oblasti: https://mapy.cz/s/nuvucomosa UPC internet zde byl zaváděn poměrně "nedávno" (2017).

Pozoruji zde různé intenzity výpadků, od nahodilých ztrát paketů až po úplné odpojení, kdy i modem hlásí že nemůže navázat internetové připojení. Před velkým výpadkem Vodafone služeb 28.5. mi internet vynechával poměrně pravidlně každou středu od cca 16:00 - 23:00 nebo i déle. Dne 28.5. mi internet nefungoval a ani 29.5. ještě nefungoval stabilně - přestože Vodafone/UPC výpadek pevného připojení nepřiznal. Od té doby mi ale internet šlapal celkem bez problémů, až na jednorázové nahodilé ztráty paketů až do dnes. (Žádný trvalý monitoring zapnutý nemám, obvykle když zpozoruji problémy s internetem, zapnu ping seznam.cz -t a sleduji - např. viz příloha.

Ke cti UPC jsem nyní zjistil že aktuální výpadek alespoň evidují, v sekci mojeupc jsem našel tuto zprávu: 

Nahlášení výpadku od: 18. 6. 2020 22:52

Předpokládané zprovoznění: 19. 6. 2020 13:00


@Marek-26co znamená "rušení" u pevného připojení? Dokážu si tento pojem představit u bezdrátových sítí, ale překvapuje mě u pevného připojení. 

upc.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...