Přejít na obsah

4K UHD


Návštěvník DanielV

Doporučené příspěvky

@ Retiree Někdo si - naivně - myslí, že když má optiku až do bytu, tak má zázrak. Přitom mu z neznalosti věci nedochází, že kvalitu připojení rozhodně nedělá jenom tzv. poslední míle, ale spousta faktorů před.

O Starnetu (nebo taky Strachnetu atd.) se raději nevyjadřovat, napsáno už bylo na jiných fórech dost :D

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, DanielV napsal:

Namec@ Kolik let maš ten samej set-top-box? Asi hodně dlouho. A maš opticku siť? Kolik investovala UPC do tebe jako platiciho zakaznika a co si dostal jako omluvu za vypadek sitě? 

 

Jako hlavni mam modul.Asi 8 let.Odkoupen.A ten samej STB mam asi 4 roky.Pouzivam ho spis kvuli ZZ.A za dobu,co mam UPC,jsem.moc výpadku nezažil.Kdyz nepočítám,co byla na přelomu května.A jelikož platím za služby o něco méně než je ofi cena,tak každy měsíc dostavam "nějakou potencionalni kompenzaci"  za možně výpadky služeb 

A za mě,kdyby VF/UPC vyradili duplicitni Sd/HD programy a ponechali pouze Hdčka,tak by se vubec nic nestalo.A kdyby se domluvili s provozovateli různých stanic,které má pouze v Sd a presto vysílají i v Hd(Fishing and Hunting,Aréna sport)tak by se taky vůbec nic nestalo.Ja HD vysílání považuji za standart,Sd je uz přežitek.Za UHD bych byl jedině rad,ale opravdu smysluplné stanice

Upraveno uživatelem namec
  • Super
  • Super
  • -
  • -
  • Brno-Kohoutovice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník DanielV
před 7 hodinami, Adolf.Shitler napsal:

@ Retiree Někdo si - naivně - myslí, že když má optiku až do bytu, tak má zázrak. Přitom mu z neznalosti věci nedochází, že kvalitu připojení rozhodně nedělá jenom tzv. poslední míle, ale spousta faktorů před.

O Starnetu (nebo taky Strachnetu atd.) se raději nevyjadřovat, napsáno už bylo na jiných fórech dost 😄

Optika do bytu neni žadna rarita. Viděl jsem to v ruznych socialnych skupinach. Asi to bude levnejši system.

před 5 hodinami, namec napsal:

Jako hlavni mam modul.Asi 8 let.Odkoupen.A ten samej STB mam asi 4 roky.Pouzivam ho spis kvuli ZZ.A za dobu,co mam UPC,jsem.moc výpadku nezažil.Kdyz nepočítám,co byla na přelomu května.A jelikož platím za služby o něco méně než je ofi cena,tak každy měsíc dostavam "nějakou potencionalni kompenzaci"  za možně výpadky služeb 

A za mě,kdyby VF/UPC vyradili duplicitni Sd/HD programy a ponechali pouze Hdčka,tak by se vubec nic nestalo.A kdyby se domluvili s provozovateli různých stanic,které má pouze v Sd a presto vysílají i v Hd(Fishing and Hunting,Aréna sport)tak by se taky vůbec nic nestalo.Ja HD vysílání považuji za standart,Sd je uz přežitek.Za UHD bych byl jedině rad,ale opravdu smysluplné stanice

ja mam pronajatej set-top-box už 7 let. Taky jsem za 11.let měl jenom pár vypadku. A kompezace byla aj HBO na půl roku zdarma.

SD by už tam nemělo co byt. A Uhd už rok meška. Ak nestači tak nech to řeši aj vyměnou set-top-boxů. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by nesmělo desetitisíce zákazníků odmítat výměnu boxů, které HD neumí. Už před cca 10 lety, když jsem ještě dělal pro UPC operátora, jsme tyto lidi obvolávali a přemlouvali. Ještě bych to trošku chápal u DVR boxů Handan CV6000, ale u nenahrávacích "pětitisícovek" jsem to moc nechápal už tenkrát. Ale pak se člověk dostane k datům, co lidé opravdu sledují nejvíce a je mu to jasné. Na Ulici, Ordinaci a zprávy opravdu HD není třeba. Tam jde o příběh, ne o obraz (a mezi top 10 nejsledovanějších pořadů se vždy dostane "Závěr vysílání"). Stejně u toho žehlení na obraz nikdo moc nekouká (dle výzkumů je většinou ženám rozdíl mezi SD a HD u toho rozkošného na čem sedávají), od jistého věku i mužům ten rozdíl smaže zhoršující se zrak a na to, aby si u derby pražských S zvedli tlak či usínali u detektivek jim stačí SD. Takže pak jsme tu my, ti šťastní "mladí" muži s ne až tak špatným zrakem, kteří obrazně řečeno slintají nad ostrým obrazem s vysokým rozlišením a plynulými scénami. Ano, jsou to ti, kteří za techniku utrácejí nejvíce a jsou cílovka pro různé technologické novinky. Ale bohužel nejsou ani náhodou většina. Pak je tu ještě další menšina, která na to má a kupuje si to z důvodu společenského statusu, aby mohli zamachrovat ve své sociální bublině atp.
Já vím, že se opakuji a že můj pohled je možná dost ovlivněný mým názorem na věc, ale na UHD je v síti UPC ještě čas (ale už se snad pomalu krátí). Ano, NASA UHD by byla krásná, abychom si zaslintali, ale ... Ještě lepší by byl některý z dokumentárních kanálů, které vysílají v UHD, ale než mít zaplácaný MUX dvěma kanály v UHD se sledovaností dohromady pod 0,1%, raději 6 HD kanálů. A proč jsou stále SD duplicity? Viz začátek tohoto mého slintu + rušení HD muxů DVB-T a LTE ...
No nic, přeji všem dobrou noc.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník DanielV

Zaručuje levnejši system. Aj když je počatečny investice vyši. 

 

před 22 hodinami, Marek-26 napsal:

To by nesmělo desetitisíce zákazníků odmítat výměnu boxů, které HD neumí. Už před cca 10 lety, když jsem ještě dělal pro UPC operátora, jsme tyto lidi obvolávali a přemlouvali. Ještě bych to trošku chápal u DVR boxů Handan CV6000, ale u nenahrávacích "pětitisícovek" jsem to moc nechápal už tenkrát. Ale pak se člověk dostane k datům, co lidé opravdu sledují nejvíce a je mu to jasné. Na Ulici, Ordinaci a zprávy opravdu HD není třeba. Tam jde o příběh, ne o obraz (a mezi top 10 nejsledovanějších pořadů se vždy dostane "Závěr vysílání"). Stejně u toho žehlení na obraz nikdo moc nekouká (dle výzkumů je většinou ženám rozdíl mezi SD a HD u toho rozkošného na čem sedávají), od jistého věku i mužům ten rozdíl smaže zhoršující se zrak a na to, aby si u derby pražských S zvedli tlak či usínali u detektivek jim stačí SD. Takže pak jsme tu my, ti šťastní "mladí" muži s ne až tak špatným zrakem, kteří obrazně řečeno slintají nad ostrým obrazem s vysokým rozlišením a plynulými scénami. Ano, jsou to ti, kteří za techniku utrácejí nejvíce a jsou cílovka pro různé technologické novinky. Ale bohužel nejsou ani náhodou většina. Pak je tu ještě další menšina, která na to má a kupuje si to z důvodu společenského statusu, aby mohli zamachrovat ve své sociální bublině atp.
Já vím, že se opakuji a že můj pohled je možná dost ovlivněný mým názorem na věc, ale na UHD je v síti UPC ještě čas (ale už se snad pomalu krátí). Ano, NASA UHD by byla krásná, abychom si zaslintali, ale ... Ještě lepší by byl některý z dokumentárních kanálů, které vysílají v UHD, ale než mít zaplácaný MUX dvěma kanály v UHD se sledovaností dohromady pod 0,1%, raději 6 HD kanálů. A proč jsou stále SD duplicity? Viz začátek tohoto mého slintu + rušení HD muxů DVB-T a LTE ...
No nic, přeji všem dobrou noc.

Před 10ti leti jsem musel urgovat aby mi vyměnily set-top-box. Operatorka mi asi 3x řekla že je pronajem o 30kč drahši. 

Tak jsem musel 3měsice čekat aby mi ho poslaly a mam ho do dnes!!! Za deset let se nic nezměnilo kromě routru. Technologicky je už vše zastarale. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kam chodíš na ty ekonomické teze? Které jsou mimochodem dost mimo? Optika do bytu znamená, že musíš mít u každého koncáka opto-převodník, což rozhodně při větším počtu lidí není moc ideální. Mnohem lepší je mít na poslední míli UTP, pokud se bavíme o bytových domech. Význam optiky je pro rozvody na dlouhé trasy, což potřebuje ISP. Ale u koncáka je to skoro vždy akorát marketing, aby se mu prodala služba dobře zabalená do keců. A nezřídka služba mizerná, protože ta optika od koncáků končí někde na bezdrátovém pojítku, koncák dostane domů opto-převodník, co se tentuje jak může a na finále má ještě ISP úzké hrdlo ven. Netvrdím, že to platí vždy, ale jak lze zjistit, tak optiku až do bytu velmi často nabízí právě ne příliš dobře hodnocení ISP...

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...