Přejít na obsah

Překlady adres NAT - nemožnost nastavit DDS - veřejná IP adresa


Návštěvník tocassido

Doporučené příspěvky

Návštěvník tocassido

Ahoj všem,

Obracím se na Vás s dotazem jak vyřešit můj problém.

Vlastním HD  DVR Media box  ve kterém je modem DOCSIS 3.0. 

Z portu modemu mám naveden kabel do portu WAN v mém Wifi routeru ASUS RT-AC58U, který je momentálně nastavený jako bezdrátový směrovač.

Pokud chci využit CLOUD DISK přes ASUS vyskočí na mě hláška:

Tento bezdrátový směrovač aktuálně používá soukromou adresu IP WAN. Tento směrovač může být v prostředí s více překlady adres (NAT) a služba DDNS nemůže v tomto prostředí fungovat.

Dle IP by se mělo jednat o veřejnou adresu v tomto formátu:

Hostname public: ip-86-49-44-xxx.net.upcbroadband.cz
Protokol: IPv4

V nastavení routeru DOCSIS 3.0. , který běží v nějakém vlastním prostředí UPC není moc možností nastavení. Vidím v něm IP ve formátu viz výše, ale v klientech DHCP vidím adresu ve formátu 192.168.1.xx a tuto adresu mám samozřejmě i na ASUS wifi routeru.

Je někdo kdo mi dokáže poradit jak modem nastavit aby nepřiděloval adresu ve formátu 192.168.1 xx ??

Moc děkuji za názory, snad jsem to napsal aspoň trochu k pochopení.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Sektan

Nejlepši je přepnout modem do bridge a pak bude všechno přímo směrovat na router. Na routeru už je DHCP a tak už si lze hrát se směrováním portů pro domácí kamery, cloud disky apod.

Mám teď ale problém protože mám asi blokované nastavení u UPC.

Normálně to funguje. Pokud to nastavíte a přesměrujete porty které jsou třeba a nepojede to tak napište na UPC podporu. Jinak to takhle funguje normálně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U HD DVR Mediaboxu režim bridge bohužel nastavit nelze a ani to nikdy nešlo.

Takže buďto si musíš od UPC pořídit ještě samostatný modem, nebo tvůj router nastavit tak, aby fungoval pouze jako switch a routování nechal na Mediaboxu.

Některé routery lze přepnout do režimu access point a pak se chovají jako switch, pokud tento režim neumí, tak musíš kabel od Mediaboxu zapojit  do routeru do konektoru LAN, namísto WAN a pak ještě v nastaveni router vypnout dhcp.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jen se lpdelim o mou zkusenost s Asus Cloud drive:

Po vetsinu casu bylo vse OK, DLNA super, stahovani i pres pouziti USB 3.0 pomale. Navic se jednou za cas rozhodl, ze USB flash disku neni zaden soubor a skutecne nebyl ani kdyz jsem USB dal do PC. Za 1/2 roku mi to udelalo asi 8x. Pak jsem dostal nabidku na starsi NAS Synology a to je vyhodnesji.

Ale mozna uz to trochu vylepsili. NAS pouzivam uz par let a ASUS mam jen jako router. Mimochodem uplne stejny jako je zminen v tomto vlakne. 

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal CH7465 černý
  • Ostrava - Zábřeh
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník tocassido

Nastavil jsem hostitele DMZ IP adresu ASUS routeru, ale žádná změna se bohužel nekoná. 

Asi jediná možnost by byla ten modem od UPC další, ale nechci za něj platit.

Asi půjdu do SYNOLOGY, které napojím přímo do routeru Media boxu.

Jiná možnost nejspíš není. Díky všem za rady, pokud někoho třeba napadne další řešení, budu za něj vděčný 🙂

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Návštěvník jandik

enom pripominka. Fakt mate kabel z HDDVR mediabox vyveden do wan na svem routeru? Nemel by byt nahodou pripojen do lan?
Jako modem a hlavni router vam slouzi ten mediabox ne?


x iPhone x Pro

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by měl ten Asus nastavit na Režim přístupového bodu (AP). Mám stejný Router ASUS. Jen mám staré Sisco které nemá routrovací část, takže jedu stále na "bridge" a do toho mám právě zmíněný ASUS. Jen se bojím, že v režimu AP nebude ASUS Cloud disk funkční

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal CH7465 černý
  • Ostrava - Zábřeh
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...