Přejít na obsah

CH7465LG-LC z Německa


drew

Doporučené příspěvky

Návštěvník ApacheSK
před 7 hodinami, drew napsal:

Ad to, že jiní poskytovatelé nejsou lepší: Na dvou místech, co spravuju, mám jiné poskytovatele, a jsou levnější a kvalitnější než UPC. A hlavně mají ten upload. Což třeba já ke své práci využiju, nahrávám často velká videa na cloud. 500 mbps dolu je mi k ničemu, potřeboval bych 100/100. A největší problém s tím, že michtějí zakázat používat Ubee vidím v tom, že se mi najednou cena za internet zvedne o 70 korun, což je asi 28 procent

Ak sa ti nepáči, tak nech sa páči, nikto ťa u UPC/Vodafone nedrží, sme v demokratickej dobe, ak si myslíš že to bude pre teba lepšie.. toť tvoja voľba. Nechápem ľudí čo sa sťažujú ako v okolí majú lepších providerov, ale i tak ostávajú u tých podľa nich "najhorších", resp. horších

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ drew Bavme se o ISP a ne nějakých pochybných spolcích, jenž si hrají na poskytovatele netu. Takže tím je Unhfree.net ze hry venku (i tak ale hodnocení mají průměr). A jestli je Airwaynet tak skvělý (o čemž tedy pochybuji, ale osobní zkušenost s ním nemám, takže nemohu hodnotit), tak jak již bylo napsáno - proč ztrácíš čas u VF a nejdeš k nim? :-)

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Airwaynet jsem měl před UPC. Nebylo to zlé, snažili se aby to technicky fungovalo, Vždy a rychle brali telefon na podpoře a byli ve vztahu ke konkrétnímu zákazníkovi velice korektní a problémy řešili rychle 7/24. To bylo na palec nahoru. Palec dolu bych dal za občasné výpadky po bouřce a prudkém dešti, namontovali na střechu našeho domu zařízení aniž by to někomu řekli a brali to jako samozřejmost - přece zavádíme internet, ne? :-) A nejlepší bylo, že zařízení na střeše bylo napájeno po síťovém kabelu od jednoho z uživatelů v domě. Takže když teta odjela na dovolenou, tak "vypla ten internet aby nevyhořela". A vypla nás všechny :-) Nakonec jsem to napájení dostal já a tudíž jsem vládl internetu u nás v domě přísně, ale spravedlivě :-) Když jsem smlouvu s nimi zrušil (zase naprosto korektně a bez pruzení), tak i když jsem se jim snažil zdroj vrátit, tak jim to bylo jedno a mám to tady ještě teď. Na druhou stranu, tipnul bych si na zařízení v ceně tak 50Kč, takže to asi nestálo ani za cestu :-) Ale nevzpomínám na ty časy ani na Airwaynet ve zlém, to rozhodně ne. V té době tu nic lepšího nebylo.

  • -
  • -
  • Komplet
  • Takový bílý, nastojato
  • Praha Žižkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, Adolf.Shitler napsal:

@ drew Bavme se o ISP a ne nějakých pochybných spolcích, jenž si hrají na poskytovatele netu. Takže tím je Unhfree.net ze hry venku (i tak ale hodnocení mají průměr). A jestli je Airwaynet tak skvělý (o čemž tedy pochybuji, ale osobní zkušenost s ním nemám, takže nemohu hodnotit), tak jak již bylo napsáno - proč ztrácíš čas u VF a nejdeš k nim? 🙂

Vy asi nebudete z vesnice, co? Tady opravdu nikdo kabely komerčně do rodinných domků tahat nebude a díky spolku jsme tu měli kvalitní internet už asi od roku 2004. Spolek taky mimochodem ukazuje, jak nekomerční způsoby bytí ve výsledku někdey přinášejí mnohem kvalitnější výsledky než firmy.

Ad zkušenosti s Airwaynetem, to potvrzuju. Ale dost se od té doby zprofesionalizovaly a teď už jim to po bouřce nepadá.

Jinak já bydlím v domě, kde je jen UPC a ADSL, tak to už i to UPC je lepší. UNHFree je dům mé matky a byt, kde je Airway net pronajímám po tom, co jsem tam sám bydlel. Jak nám tu konkurenci přivedou, patrně přejdu. Jen konkurenci trvá vyřídit potřebné povolení.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • Praha 8
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každý "ISP spolek" vždy ukázal jenom to, že je prakticky neživotaschopný a dřív nebo později se to celé akorát prodalo nějakému většímu poskytovateli internetu. Případně to byla od prvopočátku jenom zástěrka, aby se nemuselo dodržovat co vyžaduje ČTÚ po regulérních ISP. Takže spolek na internet opravdu ne, ten patří leda někam do zahrádkářství apod.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V casoch pred 15 rokmi bola CZ rarita v Europe - nikde inde sa tak vo velkom nepouzivali WiFi spoje v bezlicencnom pasme na outdoor spojenie (a rozne patchnute cinske wifi kramy, ktore obchadzali povolene vykonove limity).. so vsetkymi problemami a ruseniami! Ano, FWA a licencne spoje boli cenovo inde.. ale aj kvalitou/stabilitou!

A o "spolahlivosti" wifinkarov by sa dali pisat romany.. este si pamatam ohnive diskusie v klfree/czfree.net a podobne, kadejake ronje s ledkami a pod.. ale chapem, vtedajsi (fakticky) monopol Telekomu (ci SPT - spolku proti telefonovani 🙂), ako ste vitali Ufona s CDMA datami (a znasilnovali modemy Anydata s externymi antenami a ofukovali ventilatormi, aby vydrzali aspon par hodin v kuse prenasat data a nesekali sa)..

V SK to bolo podobne - ked Telekom konecne spustil ADSL (myslim, ze to bolo v rovnakom obdobi ako UPC), tak sa na neho zosypala kopa zalob.. a museli to na rok stopnut.

Ale to je historia a offtopic..

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 56 minutami, Adolf.Shitler napsal:

Každý "ISP spolek" vždy ukázal jenom to, že je prakticky neživotaschopný a dřív nebo později se to celé akorát prodalo nějakému většímu poskytovateli internetu. Případně to byla od prvopočátku jenom zástěrka, aby se nemuselo dodržovat co vyžaduje ČTÚ po regulérních ISP. Takže spolek na internet opravdu ne, ten patří leda někam do zahrádkářství apod.

No, to prostě nedpovídá mé zkušenosti s Unhfree.net.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • Praha 8
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Tak koncový bod je zásuvka, nikoliv modem a ČTÚ s Vodafonem zahájil správní řízení:

Citovat

Správní orgán dále k problematice koncového rozhraní uvádí, že podle podmínek smlouvy je
koncový bod, který společnost Vodafone zmiňuje v čl. 5. 8 všeobecných podmínek jako tzv.
‚koncové místo“ zásuvka účastníka, nikoliv modem, jak uvádíte ve svém podání a netvoří
součást ceny za službu internet.

K Vašemu požadavku ohledně změny smlouvy poskytovatele správní orgán uvádí, že
nedisponuje dostatečnou kompetencí ke změně smlouvy tak, aby již neobsahovala ujednání
o poplatku za pronájem zařízení.

Avšak správní orgán dále uvádí, že podle čl. 3 odst. 1 Nařízení Evropského parlamentu a
Rady (EU) 2015/2120 ze dne 25. listopadu 2015, kterým se stanoví opatření týkající se
přístupu k otevřenému internetu a mění směrnice 2002/22/ES o univerzální službě a právech
uživatelů týkajících se sítí a služeb elektronických komunikací a nařízení (EU) č. 531/2012 o
roamingu ve veřejných mobilních komunikačních sítích v Unii (dále též jen „Nařízení
2015/2120 „) Koncoví uživatelé mají právo na přístup k informacím a obsahu a jejich šíření,
využívání a poskytování aplikací a služeb a využívání koncového zařízení podle svého
vlastního výběru bez ohledu na polohu koncového uživatele nebo poskytovatele či polohu,
původ nebo určení dané informace, obsahu, aplikace nebo služby, a to prostřednictvím své
služby přístupu k internetu. Tímto odstavcem není dotčeno právo Unie nebo vnitrostátní
právo, které je v souladu s právem Unie, týkající se zákonnosti obsahu, aplikací či služeb.
V případě, že není volba koncového zařízení umožněna, jedná se o porušení výše
citovaného nařízení a spáchání přestupku podle § 118 odst. 12 písm. p) bod 1 zákona o
elektronických komunikacích. Na základě prošetření podnětu správní orgán sděluje, že
zahájí správní řízení z moci úřední. V tomto řízení však, v souladu s § 27 správního řádu,
nejste účastníkem řízení.

Litujeme, že nám nedostatek pravomocí znemožňuje zajistit účinnější pomoc při řešení
Vašeho problému, bohužel však nemáme žádné právní nástroje ke sjednání nápravy nastalé
situace. V případě problematiky, která spadá do kompetence Českého telekomunikačního
úřadu, se na nás neváhejte obrátit.

 

Upraveno uživatelem drew
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Praha 8
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@meklicz Asi tak týden. Je to odpověď na podání, co jsem na ČTÚ napsal, protože mi přijde, že chování Vodafonu je protizákonné a zatím se zdá, že mi ČTÚ dává za pravdu. (tvrdím, že buď musí dovolovat provoz různých modemů anebo musí být modem součástí jejich sítě a pak za něj nemůžou účtovat separátně).

  • -
  • -
  • -
  • -
  • Praha 8
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...