Přejít na obsah

HbbTV na Slovensku


Návštěvník ritchi

Doporučené příspěvky

Návštěvník ritchi

Citujem z UPC poradne z facebooku ked sa klient pytal na funkcnost HbbTV v UPC SK

 

Dobrý deň

Chcem sa spýtať či neplánujete spustiť HbbTV pri programoch českej televízie.

Ďakujem

 

Odpoveď

Dobry den prajem, co sa tyka HbbTV, doma som to skusala a funguje napr. na CT1,2,24. Je potrebne, aby ste mali prepojeny TV prijimac s internetovým pripojenim. Na zvolenej stanici (CT) sa mi zobrazila informacia, ze je HbbTV k dispozicii a aktivovala som ju tlacidlom na dialkovom ovladaci (u mna to bolo cervene tlacidlo). Nasla som tam Superteletext, dalej televizny program, blizsie info o HbbTV projekte atd. Samotne HbbTV siri prevadzkovatel TV stanice spolu so signalom.

Mam to takto odskusane na CA module. Maria-pracovnicka UPC SK

 

Ja mam TV podporujuci HbbTV,pripojeny na internet,CA modul a po stlaceni cerveneho tlacitka sa nic nedeje.Pokial viem,HbbTV pri ceskych staniciach CT1,2 a 24 je pouzitelne len v Cechach po nainstalovani widgetu HbbTV z apps.

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník potox

to som bol ja co som sa pýtal a myslím si, že ona použila iný televízor, ktorý už má hbbtv od začiatku.

Mohol by to niekto vyskúšať kto má samsung F sériu.

a ešte to hbbtv app je vlastne nato aby zapol podporu hbbtv pre českú republiku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník upcman

Ja len chcem dodat ze ta cenzura aka je na facebook stranke UPC je enormna. UPC ZONE, tak jedina upczone je upczone.cz a ziadna ina no a k teme, som zvedavy ako to je s tou HbbTV. Treba vam ten superteletext?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...
Návštěvník ritchi

Takze dnes som sa po dlhsej dobe pokusal spojazdnit HbbTV a podarilo sa.Na stranke http://www.samsung.com/cz/hbbtv/ je zoznam TV,ktore tuto funkciu podporuju.Pred aktivaciou HbbTV som aktualizoval firmware na stranke http://www.samsung.com/uk/support/ kde si najdete model svojej TV,v mojom pripade z verzie 2000 na verziu 2004,1 na TV rady ES.Po aktualizacii som spustil SmartHUB a zadal som na dialkovom ovladaci kombinaciu tlacitok >>289<< Sipky na pretacanie zadavajte v poradi prava,lava a medzi nimi 289.Na TV sa ukaze tabulka pre zmenu internetovych sluzieb,vyhladajte Cesko a potvrdte.Ukazu sa vam licencne podmienky,suhlas.Vyhladaju sa aktualizacie,spustit a nainstaluju sa aplikacie pre Cesko.Prejdeme do Samsung Apps a vyhladame aplikaciu HbbTV,nainstalujeme.Po instalacii spustime aplikaciu HbbTV a v nej funkciu HbbTV zapneme.Mozme odist zo SmartHUB.Prejdeme do menu TV-System kde pribudla polozka Datova sluzba pre overenie ci je zapnuta.HbbTV je aktivovane,prepneme na CT HD,CT2... kde v pravom dolnom rohu naskoci cervena kocka a pri nej CT menu.Stlacime cervene tlacidlo na ovladaci a kochame sa hybridnou TV :D Este k tym aplikaciam,konkretne HBO GO.Pri zmene internetovych sluzieb na Cesko sa mi odinstalovala aplikacia HBO GO SK,ale vzapeti nainstalovala aplikacia HBO GO CZ kde som bez problemov zadal PIN kod a HBO GO je funkcne.

 

Pri zapnutom SmartHUB navolite na dialkovom v poradi od 1-5,zvolite Cesko

 

SDC10002mp76.JPG

 

SDC10003uibb.JPG

 

V Samsung Apps najdete HbbTV a naistalujete

 

SDC10004whrj.JPG

 

V TV-System pribudne polozka Datova sluzba-Zap

 

SDC100050z3a.JPG

 

Zapnete stanicu CT kde naskoci cervena kocka,stlacite na ovladaci cervene tlacidlo.A uz len čumíme :shock: a rozmyslame na co nam to vlastne je :mrgreen:

 

SDC10006owrn.JPG

 

SDC10007qb9d.JPG

 

Aplikacia HBO GO SK sa odinstaluje pri zmene internetoveho pripojenia na Cesko,ale v zapäti sa nainstaluje aplikacia HBO GO CZ.Prihlasime sa PIN-om,ktory sme obdrzali v nasom pripade od UPC SK.V nastaveniach zvolime slovensky jazyk a vychutnavame si HBO GO az do zblbnutia :lol:

 

SDC10008e247.JPG

 

SDC10009zkxt.JPG

 

SDC100104ej7.JPG

 

SDC100112oha.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...
  • Slamb změnil název na HbbTV na Slovensku

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...