Přejít na obsah

Modem Compal


Marek-26

Doporučené příspěvky

Návštěvník Daniel

Mám pár týdnů starý router Compal CH7465VF od Vodafonu (ex-UPC). Mám ho umístěný asi půl metru až metr od televize, což asi není ideální, ale v rámci možností nemám moc na výběr. Rychlost downloadu přes kabel je 200 Mb/s, stejně jako přes Wifi v těsné blízkosti. O dvě místnosti dál je běžná rychlost 50 Mb/s na 5 GHz frekvenci (s čímž jsem vcelku spokojen). Problém nastal před necelým týdnem, kdy začala rychlost silně kolísat. Namísto 50 jsem měl v danou chvíli 10 a mnohdy dokonce jen 1 Mb/s (a je úplně jedno, zda je televize zapnutá). Občas dokonce padá spojení úplně, a když u sebe spustím diagnostiku sítě, tak mi sdělí, že spojení mezi adaptérem a internetem je přerušeno, že výchozí brána není dostupná, a občas dokonce žádný problém vůbec nenajde (ačkoli internet stále vůbec nefunguje). Stejný problém s kolísáním má i druhý počítač, který je 7 metrů od routeru a mezi nimi se nachází pouze jedny dveře a křeslo. Nemyslím si, že by byl problémem nějaké rušení nebo odstínění, protože doposud vše fungovalo v pořádku a v bytě se s ničím nehýbalo (leda by sousedi testovali e-bombu). U nejvzdálenějšího počítače jsem naměřil SNR -60 až -65 dB na 5 GHz. Kanály na obou frekvencích jsem nastavil tak, aby s ostatními sítěmi v okolí kolidovaly co nejméně (což mi zkomplikovalo to, že si router sám vybíral jiný kanál, a ne ten, který jsem mu nastavil; teď už běží na kanálech, které jsou v pohodě). Na podporu jsem zatím nevolal, protože byly svátky a čekací doba je 40 minut. Ani nevím, co bych po nich měl chtít, protože se to celé jeví jako problém s rušeným signálem, ačkoli tu není žádná zjevná příčina.

Viděl jsem v tomto vlákně příspěvky s RS chybami. Na svém routeru mám Post RS chyby na downstreamu v řádech maximálně pár stovek na všech kanálech, ale na kanálu 24 jich mám více než 190000 (ostatní data jsou stejná).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník pubso
V 7. 4. 2021 v 21:13, Daniel napsal:

Mám pár týdnů starý router Compal CH7465VF od Vodafonu (ex-UPC). ...

 

Compal má problémy s wifi. Podobné som riešil aj ja, nakoniec som prepol Compal do bridge a zapojil zaň dobrý wifi router, odvtedy žiadny problém. Viac v tomto vlákne:

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Daniel
Citovat

Compal má problémy s wifi. Podobné som riešil aj ja, nakoniec som prepol Compal do bridge a zapojil zaň dobrý wifi router, odvtedy žiadny problém. Viac v tomto vlákne:

Děkuji za radu. Právě tímto způsobem jsem to nakonec vyřešil. Ke Compalu jsem přes ethernet připojil starý UPC router (ten, se kterým prý měli všichni samé problémy, protože měl v sobě i set top box). Rychlost je nyní stabilní a dokonce i o něco vyšší (a to i se slabším signálem). Ale Compal jsem nepřepínal do bridge módu, což asi to není úplně optimální, když je v cestě další aktivní prvek navíc. Mohlo by to dělat nějaké větší problémy (popravdě už se mi na to nechce hrabat, když to funguje) ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Daniel napsal:

Ke Compalu jsem přes ethernet připojil starý UPC router (ten, se kterým prý měli všichni samé problémy, protože měl v sobě i set top box)

Tím routerem myslíš HD DVR Mediabox neboli cihlu?

Pokud ano, tak to podle mě není ideální řešení, hlavně s ohledem na spotřebu elektrické energie.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník Daniel

Aktualizace.

I s tou připojenou cihlou se po týdnu začal ten problém s rychlostí vracet, plus navíc začal být i problém se zpětným přehráváním na televizi. Měl jsem za to, že je v háji pouze anténa, ale teď to vypadá, že je v háji úplně celý router.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To spíš vypadá na nějaký problém se signálem, můžeš se kouknout do nastavení routeru jaké ukazuje hodnoty signálu a chybovosti v záložce downstream a upstream,

Taky můžeš zavolat a technickou podporu ať se ti na to mrknou na dálku.

Ale může být klidně i vadný celý router, nebo jen zarušená wi-fi.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Slamb změnil název na Modem Compal

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...