Přejít na obsah

Rozdíl mezi hraním v noci a ve dne


Návštěvník igca

Doporučené příspěvky

Návštěvník igca

Zdravím,

jelikož jsme všichni poslední měsíce zavření doma , tak jsem začal znovu hrát online hry, konkrétně teď novinku Valorant od Riot Games. Problém je, že přes den odezva ve hře a hlavně střelba působí pomaleji a sekaně. Tenhle problém už jsem měl i v minulosti na jiné adrese s UPC pří hraní CS 1.6. Nikdo nic nestahuje, na pc běží v podstatě jen hra, problém HW vylujuču, protože jsem teď upgradoval a jak už jsem psal rozdíl mezi např. 14:00 a 2:00 je markantní. Těžko se to popisuje, ale hra opravdu v noci působí mnohem plynuleji a svižněji s okamžitou odezvou. Jsem si celkem jistý, že je to zatížením síte a tím, že žiju prakticky ve středu Brna. Ping je normální, packet loss žádný, rychlost internetu 100/10. Zkoušel jsem i mobilní připojení přes USB od TM a situace stejná, přes den na prd, v noci o hodně lepší, a to i s packet losem ~10-20% , hra prostě působyla plynuleji. 

 

Snažil jsem hledat, jestli má někdo podobný problém a moc toho na internetu není nebo nevím jak přesně zadat dotaz. 🙂 A nebo lidi prostě rozdíl nepoznájí a je jim to jedno. Asi by mi to nevadilo u strategií, sportovních her apod., ale u fps her je to hodně znát a dost to znevýhodňuje. Každopádně jsem našel tohle vlákno a jsem si celkem jistý, že je to ten stejný problém co popisuju: tomshardware.com/delayed-stutters-bad-hit-reg-every-game

 

Nejzajímavější je asi tato část:

"Do a research and choose ISP which will give you this:

- business package with packet priority handling in the network and with nrt-VBR
(because packet priority handling is not available for regular customers)
- disabled DLM on your profile that is assigned to your customer account (DSL, ADSL, VDSL connections)
(because DLM interferes with UDP packets that FPS games are using)
- if DLM can't be disabled, at least ability to choose interleaving depth (DSL, ADSL, VDSL connections)
(call your ISP and tell them to set the lowest possible interleaving depth on your profile)"

 

Nevíte, jestli je to něco co by UPC mohlo fixnout popř. by pomohlo změna balíčku na business a nebo musím kompletně změnit ISP? Problémem taky je, že ani nevím jak tento problém pojmenovat a těžko se dokazuje, takže ani nevím s čím bych za UPC šel.

 

Ještě moje specifikace:

OS: Windows 10

CPU: Ryzen 3700x

GPU: GTX 1060 6GB

RAM: DDR4 16 GB

ROUTER:  CISCO EPC3208.

 

Za každou radu nebo názor budu vděčný. Díky a pěkný den.

 

9405634135.png

Upraveno uživatelem igca
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na známé bych nespoléhal. Obzvlášť proto, že sám píšeš, že stejný problém máš jak u připojení od VF, tak od TM. Prostě přes den obsluhuje herní server podstatně víc požadavků, než v noci, takže bych to viděl tam. Vzpomínám, že kdysi bylo totéž u CoD a těch probdělých nocí :D

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník igca

A nebo to znamená, že má VF a TM ten stejný problém přes den. Ten rozdíl jsem pocítil na vlastní kůži. Kámoš má ve Slavkově natáhlou optiku a tenhle problém nemá. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten počítač máš připojený přímo do modemu, nebo tam máš ještě nějaký router? 

Ten problém s DLM se zřejmě týká jen internetu přes xDSL, UPC používá jinou technologii.

A přechod na business tarif by ti pravděpodobně nijak nepomohl. 

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník igca
před 1 hodinou, Adolf.Shitler napsal:

Jak jsem psal, tak bych na známé nespoléhal, tedy ani na kamarády ne. Jejich sdělení, že nemají problémy, může klidně pramenit z toho, že jim to nevadí to, co vadí tobě. A aby měl VF i TM stejný problém, to by znamenal snad jedině problém v NIX.

Na nikoho nespoliham, psal jsem, ze jsem ten rozdil poznal na vlastni kuzi. Hrani bylo u nich plynulejsi.

před 7 minutami, tomus napsal:

Ten počítač máš připojený přímo do modemu, nebo tam máš ještě nějaký router? 

Ten problém s DLM se zřejmě týká jen internetu přes xDSL, UPC používá jinou technologii.

A přechod na business tarif by ti pravděpodobně nijak nepomohl. 

Pocitac je pripojeny pres wifi router (starsi TP link). Zkousel jsem to pripojit na primo, ale beze zmeny. Premyslel jsem, ze bych poridil nejaky lepsi router s pokrocilym QoS, ale to asi nema smysl, kdyz se zda, ze chyba neni u me.

Jen jeste doplnim, ze to neni problem fps nebo nastaveni. Mam stabilne 150 fps+ na 144hz monitoru. Zkousel jsem vsync on/off, ultra low latency mode on/off a spoustu dalsich a jediny co to ovlivnuje je denni doba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...