Přejít na obsah

Limit stažených dat v roce 2020 (FUP)


Návštěvník Roman88

Doporučené příspěvky

Návštěvník Roman88

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli je nějaký limit stažených dat u UPC ? Kolik je možné stáhnout denně dat případně za měsíc.
Většina společností FUP nemá omezen tak mě zajímá jak je to u UPC. Dočetl jsem se v různých starších diskuzích na internetu, že pokud uživatel u UPC stahoval až příliš velké množství dat byl mu provoz internetu omezen.

Ptám se jestli teda je nějaký FUP, omezení stahování, jak to probíhá, případně když už nějaké omezení je, jestli lze zaplatit a mít zase plnou rychlost. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Žádný FUP u pevného připojení není. Internet bude mít takovou rychlost jakou si zaplatíš a taková ti zůstane pořád (+-). Samozřejmě může se stát, že zjistí-li UPC, zneužívání služby, můžete dojít k určitým omezením, ale to je na jinou debatu. Pokud budeš používat net k běžným účelům tak se tě žádné omezení netýká.

  • Basic
  • Red Basic
  • -
  • -
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Roman88

Děkuji za odpověď. No u každého uživatele jsou tzv. běžné služby vykresleny trochu jinak.

To znamená, že když si třeba nechám na PS4 nebo Steamu stáhnout dvě hry, které mají dohromady něco ke 100GB tak se to nebude brát jako zneužívání služby. Ale nejde jen o stahování, mám pernamentně zaplou IP kameru u domu, která i v SD režimu čerpá nějaké data, nebo další upload nebo občasné stahování ze Steamu. Případně je lepší tyto stahovací aktivity nechat na brzké ranní hodiny či večerní ? 

Nemám s UPC absolutně žádné zkušenosti tak proto se před zavedením této služby ptám, ale z 90% co jsem slyšel od známých a dočetl se, že jsou spokojení a nikdy žádný problém nebyl. Jen odbočím trochu mimo.. jak je to u UPC s odezvou ?

Děkuji

Upraveno uživatelem Roman88
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Roman88Samozřejmě, když budete pernamentně přetěžovat linku a dojde k tím k omezování ostatních uživatelů, je možné, že budete nějaký způsobem omezen. Ale k tomu většinou běžných způsobů nemůže dojít a věřte, že to poznáte nebo Vás Vodafone (UPC) upozorní. Internet od UPC (Vodafone) používají třeba i firmy, které na tom mají kamerový systém ve Full HD a k tomu přijímají a odesílají spoustu dat. Ale není to kontinuální plné vytížní, takže se to rozloží a jak tu psali někteří výše, v celkovém provozu se to ztratí. Celkový datový provoz 1TB měsíčně je opravdu ještě normální. Samozřejmě z hlediska vytížení sítě je rozdíl, jestli 10TB za měsíc dosáhnu s internetem 150 nebo internetem 500. U internetu 500 můžu ve špičce vyčerpat kapacitu i pro ostatní krátkodobě. U 150 k tomu jen tak nedojde (pak záleží na dalších proměnných jako je typ modemu, jaký druh channel bondingu umí, kolik kanálů umí využít, kolik modemů je na stejných kanálech atd).

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Slamb změnil název na Limit stažených dat v roce 2020 (FUP)

Tak to jsem rád, že je 1TB/měsíc normální, já vidím v Moje UPC každý měsíc okolo1,5TB a zdalo se mi to docela hodně. Holt tři děti stihnou  zkouknout hodně videa :-) A jestli se do toho počítá i zpětné zhlédnutí, tak se tomu číslu ani nedivím.

  • 300 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • Modem Compal, HD Mediabox, CA modul
  • Mladá Boleslav
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...