Přejít na obsah

Vodafone balíčky a jiné služby


marek-81

Doporučené příspěvky

Návštěvník ronuquet

Hi everyone. I just read (with help of Google Translate) the posts here. I saw that main subject is about the router who will be deployed in Czech Republic after UPC CZ was bought by Vodafone.

Romania was bought too by Vodafone. So they already started to test a modem - Arris_VodafoneStation_TG3442DE. This type of modem was deployed to some employees. The employees test the modem for DOCSIS 3.0, as DOCSIS 3.1 wasn't started yet due to analogue channels that are still on lower frequencies (118mhz-240 mhz), and as you may know, upstream channels run only till 200 mhz. In capital city of RO (Bucharest), they started to announce that channels between 118 mhz and 140 will be moved on 18th of May.

Also maybe you may know, but the splitters need to be changed for Docsis 3.1, as downstream works after 800 mhz till 1.2 ghz, and most of the splitters are till 852. (I attached a photo with a good splitter)

I attached some actual pics from one of the employeers.

Source: Softpedia forum.

Arris_VodafoneStation_TG3442DE_unitate_de_test.jpg

01_Overview.png

05_Status_2.png

03_Wi-Fi_3.png

05_Status_1.png

IMG_20200430_074811.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Thank you, but we already know about that router (I've seen it for a year in use in german Vodafone).. and for your information, we (UPC Slovakia) already have for a year DOCSIS 3.1 service on gigabit internet (but we use different Arris model - TG3492LC).

There's no need to replace splitters - as the DOCSIS 3.1 download channel runs here in 790-850 MHz range, but for your information - german Vodafone East (ex Kabel Deutschland) runs DOCSIS 3.1 channel in 118-220 MHz range, Vodafone West (ex Unitymedia) runs DOCSIS 3.1 download channel in 770-850 MHz range, nobody uses frequency above 860 MHz.

Upload ist still (and will be for quite some time) DOCSIS 3.0 only in whole Europe - german Vodafone started field tests of DOCSIS 3.1 upload channels in selected areas this year only (together with necessary modifications of its infrastructure and disabling analog FM radio service over the cable).

BTW, good luck with that fw version on Vodafone Station..

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@quadra2030 Můj první modem bylo pronajaté Cisco. Při předání  a zapojení jsem to moc nestudoval, jen vím, že nevypadal úplně nově. Internet fungoval, tak co bych řešil. Pak začal během krátké doby pískat, taky jsem myslím tenkrát někdy zavítal tady na forum a začal chytat první technické informace. Když jsem se na modem trošku zaměřil, našel jsem na kabelu od zdroje úplně steřelou izolaci, dráty z toho lezly viditelně ven. Nechápu, jak mi takový krám mohli dát k užívání. Následoval Technicolor, ten jsem nějakou dobu používal a pak se rozhoupal koupit si vlastní. V té době už začaly Compaly ale na prodej ještě byly i Technicolory a ten jsem dostal.

Nějakou dobu už na sebe vydělává k mé spokojenosti. Takže jsem vlastní důvod "proč koupit" našel a vyšlo to. Možná jsem měl štěstí. Jak to budu řešit s případnou obměnou, jestli pronájem nebo další odkup nějak moc neřeším. Uvidíme, co přinese čas.

Upraveno uživatelem sodekcz
  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem koukal na stránky Vodafone, jestli už opravily nepřesně napsanou nabídku stanic, kde se informace navzájem vylučují. Ten naprostý amatérismus dále pokračuje. Po tak dlouhé době není nic opraveno a dáno do pořádku. To by mě zajímalo, kolik lidí už odradily. Koupit si službu, kde přesně nevíte co dostanete neláká. 

  • Basic
  • -
  • Základní
  • -
  • Litomyšl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Amatérismus je spíš to, že na úvodní stránce webu upc.cz není jasně uvedená nabídka, ale obecný blábol "Zjistěte si Vaši nabídku" a nutnost vyplnit Město a Telefon. Pokud na toto někde natrefím, tak ihned stránky opouštím a dále mě tento operátor už nezajímá. A to bez ohledu na to, že se k nabídce lze dostat nějakým proklikáváním se kdesi ve smluvních dokumentech.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oni maji zmatek i v moznych mobilnich tarifech. Chtel jsem poridit dalsi cislo s nulovym tarifem na poboce a rekli mi ze to neni mozne. Na netu pisou ze to mozne je. Po telefonu mi vyhoveli a zaroven potvrdili, ze to jde i na pobocce. 

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal CH7465 černý
  • Ostrava - Zábřeh
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Slamb změnil název na Vodafone balíčky a jiné služby

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...