Přejít na obsah

Propojení TV a set-top boxu


Návštěvník Jirásek

Doporučené příspěvky

před 4 hodinami, Jirásek napsal:

Prosím Tě ,,,Tube", nezabývej se ,,nerozumností a rokem 2020", nebo černobílým filmem. Nebudu bourat barák a pokud se domníváš, že se na ... ,,prevazne na ebay by se podpbne zarizeni dalo sehant", dej mi adresu. 

 

 

Adresa zde. 

https://www.ebay.com/itm/HDMI-To-RF-Coaxial-Converter-Box-Signal-Transmitter-Adaptor-Remote-Control-Kit-/133209969764

 

Pripadne si vybrat tady:

https://www.ebay.com/sch/i.html?_nkw=hdmi+to+coaxial+converter&_sacat=0&LH_FS=1

Je to to stejne co doporucuje Techni, jen s nizsi cenou, neznamou kvalitou a delsi dorucovici dobou. 

Alcad je k mani v OMKO hned a rekl bych ze je spickou v antenni technice. 

Upraveno uživatelem Tube
  • Super 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal CH7465 černý
  • Ostrava - Zábřeh
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Slamb změnil název na Propojení TV a set-top boxu

Zadání je jasné - dotyčný má SAT přijímač s výstupem HDMI + CVBS. Přes CVBS má připojenou jednu TV (SCART) a chce připojit druhou TV ve vedlejší místnosti, která má pouze RF vstup (koax). Technikem uvedený modulátor není u SAT přijímače kam připojit, protože CVBS je již používán pro tu první TV, takže jedině převodník z HDMI na analog RF, akorát ne z ebay, ale totéž z Ali za polovinu: https://www.aliexpress.com/item/4000764223623.html

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jirásek

Kluci, nezlobte se, ale to je všude stejně okolo. Otázka byla srozumitelná. Proč se pozastavujete nad ostatními situacemi. Já bych potřeboval odpovědět a nikoliv vysvětlovat proč mám nebo toto a nebo ono toto. Ale budiž.

[SMAZÁNO]

Moderátor 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Velice jednoduché. Pokud víte co chcete, stačilo použít Google.

Podobné věci se kdysi využívaly často, ale jejich doba prostě odzvonila. V dobách zašátku DVB-T se často ČT4 (sport) převáděla ze set-tob-boxů na analog RF koaxiál, aby si lidé hned nemuseli měnit televize. Ale to se bavíme o době před 15ti lety. Tudíž každý technicky zdatný člověk se bude logicky tázat, proč? Když dnes chce každý FHD obraz, nebo 4K a převodem na analog jej degradujete na 576i. A to ještě pokažený modulací a následnou demodulací.

Dalo by se ve výčtu pokračovat dále, ale nemá to smysl..

Upraveno uživatelem Tube
  • Super 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal CH7465 černý
  • Ostrava - Zábřeh
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jirásek

Kluci, nezlobte se, ale to je všude stejně okolo. Otázka byla srozumitelná. Proč se pozastavujete nad ostatními situacemi. Já bych potřeboval odpovědět a nikoliv vysvětlovat proč mám nebo toto a nebo ono toto. Ale budiž.

Na zahradě jsem měl starší satelitní přijímač a uváděnou televizi. Po změně vysílání nesplňoval  požadavky. Vyhodil jsem ho. Přijimač Technisat HD S2. jsem dostal od příbuzného. Najeďte si na parametry. Má i HD. Domu do paneláku sem koupil od Skylinku jednoduchý satelitní přijimač jiný (sám dolaďuje a nemusím stovky kanálů srovnávat po každém zásahu, ale jinak je to krám). 

Kdysi pro tento satelitní přijímač a televizi v té  jiné místnosti jsem kdysi protáhnul koax a spojení bylo. Jak jsem ale dostal darem Technisat HD S2 tak mi nastal problém to spojit. Červené a barevné konektory jak se zmiňuje ,,technik" to má, ale je to 15m daleko s několika průchody zdmi a nyní dost nepřístupné na nějakou výměnu. Mám tam pouze tedy koax a pouze ho potřebuji připojit k tomu Technisat HD S2. No je tam drát (koax) a nemohu jednoduše protahovat další. Ani to nejde prohodit, že bych dal koax do první televize a něco do druhé. Technisat HD S2 má jako blb 2 vstupy pro satelity, ale jeden výstup pro televizní signál. Scart a HDMI. Ještě tam je propojení pro PC instalace. To ale pokud by se někdo chtěl podívat , je to na internetu třeba tady. https://www.omko.cz/soubor/830/cesky-navod-pro-technisat-digicorder-hd-s2/?gclid=EAIaIQobChMI75fl89zq6AIVB7d3Ch0ZRgRTEAAYASAAEgKMrPD_BwE . 

Prosím Tě ,,,Tube", nezabývej se ,,nerozumností a rokem 2020", nebo černobílým filmem. Nebudu bourat barák a pokud se domníváš, že se na ... ,,prevazne na ebay by se podpbne zarizeni dalo sehant", dej mi adresu. 

 

 

Kluci, nezlobte se, ale to je všude stejně okolo. Otázka byla srozumitelná. Proč se pozastavujete nad ostatními situacemi. Já bych potřeboval odpovědět a nikoliv vysvětlovat proč mám nebo toto a nebo ono toto. Ale budiž.

Na zahradě jsem měl starší satelitní přijímač a uváděnou televizi. Po změně vysílání nesplňoval  požadavky. Vyhodil jsem ho. Přijimač Technisat HD S2. jsem dostal od příbuzného. Najeďte si na parametry. Má i HD. Domu do paneláku sem koupil od Skylinku jednoduchý satelitní přijimač jiný (sám dolaďuje a nemusím stovky kanálů srovnávat po každém zásahu, ale jinak je to krám). 

Kdysi pro tento satelitní přijímač a televizi v té  jiné místnosti jsem kdysi protáhnul koax a spojení bylo. Jak jsem ale dostal darem Technisat HD S2 tak mi nastal problém to spojit. Červené a barevné konektory jak se zmiňuje ,,technik" to má, ale je to 15m daleko s několika průchody zdmi a nyní dost nepřístupné na nějakou výměnu. Mám tam pouze tedy koax a pouze ho potřebuji připojit k tomu Technisat HD S2. No je tam drát (koax) a nemohu jednoduše protahovat další. Ani to nejde prohodit, že bych dal koax do první televize a něco do druhé. Technisat HD S2 má jako blb 2 vstupy pro satelity, ale jeden výstup pro televizní signál. Scart a HDMI. Ještě tam je propojení pro PC instalace. To ale pokud by se někdo chtěl podívat , je to na internetu třeba tady. https://www.omko.cz/soubor/830/cesky-navod-pro-technisat-digicorder-hd-s2/?gclid=EAIaIQobChMI75fl89zq6AIVB7d3Ch0ZRgRTEAAYASAAEgKMrPD_BwE . 

Prosím Tě ,,,Tube", nezabývej se ,,nerozumností a rokem 2020", nebo černobílým filmem. Nebudu bourat barák a pokud se domníváš, že se na ... ,,prevazne na ebay by se podpbne zarizeni dalo sehant", dej mi adresu. 

 

 

Kluci, nezlobte se, ale to je všude stejně okolo. Otázka byla srozumitelná. Proč se pozastavujete nad ostatními situacemi. Já bych potřeboval odpovědět a nikoliv vysvětlovat proč mám nebo toto a nebo ono toto. Ale budiž.

Na zahradě jsem měl starší satelitní přijímač a uváděnou televizi. Po změně vysílání nesplňoval  požadavky. Vyhodil jsem ho. Přijimač Technisat HD S2. jsem dostal od příbuzného. Najeďte si na parametry. Má i HD. Domu do paneláku sem koupil od Skylinku jednoduchý satelitní přijimač jiný (sám dolaďuje a nemusím stovky kanálů srovnávat po každém zásahu, ale jinak je to krám). 

Kdysi pro tento satelitní přijímač a televizi v té  jiné místnosti jsem kdysi protáhnul koax a spojení bylo. Jak jsem ale dostal darem Technisat HD S2 tak mi nastal problém to spojit. Červené a barevné konektory jak se zmiňuje ,,technik" to má, ale je to 15m daleko s několika průchody zdmi a nyní dost nepřístupné na nějakou výměnu. Mám tam pouze tedy koax a pouze ho potřebuji připojit k tomu Technisat HD S2. No je tam drát (koax) a nemohu jednoduše protahovat další. Ani to nejde prohodit, že bych dal koax do první televize a něco do druhé. Technisat HD S2 má jako blb 2 vstupy pro satelity, ale jeden výstup pro televizní signál. Scart a HDMI. Ještě tam je propojení pro PC instalace. To ale pokud by se někdo chtěl podívat , je to na internetu třeba tady. https://www.omko.cz/soubor/830/cesky-navod-pro-technisat-digicorder-hd-s2/?gclid=EAIaIQobChMI75fl89zq6AIVB7d3Ch0ZRgRTEAAYASAAEgKMrPD_BwE . 

Prosím Tě ,,,Tube", nezabývej se ,,nerozumností a rokem 2020", nebo černobílým filmem. Nebudu bourat barák a pokud se domníváš, že se na ... ,,prevazne na ebay by se podpbne zarizeni dalo sehant", dej mi adresu. 

 

 

Pokud by ještě někdo potřeboval informaci, odpovídám si zde i sám. Jinak diskuse a rady, že je jiná doba a byly nic neříkající k původní otázce. Někdo nečte a radí z jiného hrnce.  

https://www.ebay.com/itm/Video-Converter-RCA-Composite-A-V-RF-Converter-Hdmi-Modulator-TV-Selector-/133192966768?ef_id=CjwKCAjwhOD0BRAQEiwAK7JHmFATWiBeGMR_9i-d1hvtvw2PtF6JR7w3bOZAfJVOhdNVbw7yoJubVhoCVOAQAvD_BwE:G:s

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Jirásek No tak vidis, nakonec jsi nasel reseni sam i bez snahy zdejsich diskutujicich, jejichz rady a nazory te ocividne vadily. Jen si nejsem jistej, jestli bys na ten ebay dosel sam.... No, ale nakonec nejlepsi radu sis dal sam, gratuluju! Jen nevim, proc sis ji daval takhle verejne. Tahle tvoje informace je kazdymu na dve veci...

  • Kabel 500 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • 2x CA modul, Compal black
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...