Přejít na obsah

Zasekavani TV pri prehravani 4K obrazu


Návštěvník vikimal

Doporučené příspěvky

Návštěvník vikimal

Mám TV Sony KD-55XG8096  která má v pohodě zvládat 4K videa. Když si pustím 4K video skrz Youtube (mám v TV nainstalovanou YT aplikaci), tak jde vše plynule, za předpokladu, že z internetové přípojky vede UTP kabel přímo do TV. Pokud to zapojím tak, že UTP kabel jde nejdříve do STB a ze STB do TV (pres HDMI 1.4), tak se obraz seká...Zpomaluje to tedy STB? Anebo to mám zapojit jinak?

Díky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teoreticky snad, ale dost pochybuji, že je TV vyrobená tak, aby přes WiFi dosáhla nad 100 Mbps, což je obvyklá rychlost její LANky. Obvykle se to sice v produktových listech a na obalech jenom hemží všemožnými proklamacemi o podpoře 802.11ac apod., ale v reálu je tam ta stovka stejně maximální...

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A to musi mat este volny nezaruseny 5 GHz kanal (teda aspon 4, ked chce 80 MHz sirku pasma pri WiFi ac/ax).. inak bude latencia a vypadky paketov lietat ako na cirkusovej drahe! 100 Mbit Ethernet staci aj pre 4K videa (streamingove sluzby bez problemov, Bluray UHD standard predpisuje sice max. 128 Mbit bitrate  pre triple layer), ale malokto pozera 1:1 UHD BD Ripy cez aplikaciu v TV (to ma skor na to vlastny media prehravac) a bude rozhodne stabilnejsi ako akekolvek WiFi..

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...