Přejít na obsah

Spojení routeru a TV


Návštěvník vavr

Doporučené příspěvky

Návštěvník vavr

Zdravím, chtěl bychpoužívat chytrou TV,  jako zpětné shlédnutí, atp. Nemám to propojené přes kabel, protože nechci mít po celém bytě kabely, ale mám extender TP-Link TL-WAQ850RE, který je připojen k wifi routeru a vše funguje dobře, ale po cca hodině přestane přijímat signál a funkce TV přestanou fungovat. Pořídil jsem si tedy nový TP-Link RE305, ale bohužel se mi to nedaří nastavit, abych mohl propojit ethernetový kabel z extenderu do stb. Někdo nějaký tip, jak to nastavit? Zkoušel jsem mód AP i Extender a bohužel nic 😞 Díky moc!

Upraveno uživatelem vavr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Holt asi budeš muset chtít kabely po bytě, protože to je jediná cesta. Ne nějaká bezdrátová šidítka apod. nesmysly. Ten repeater 850RE trpí ztrátou propojení a nutností restartu odjakživa, a pokud jde o RE305, tak to je dobrý Access Point, ale průměrný opakovač. Ovšem Access Point slouží k tomu, že do RE305 přivedeš UTP kabel a on ti udělá WiFi síť, nikoliv režim Klient, který přijme signál z WiFi a pošlě ho na LAN.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V popisu se píše 

TP-LINK RE305 AC1200 nemusíte využívat jen jako extender. Disponuje totiž síťovým portem pro připojení ethernetového kabelu, čímž může posloužit i jako samostatný router. Jednoduše do něj zapojte kabel a aktivujte režim dvoupásmového přístupového bodu.

Ale upřímně než používat tohle, tak si raději pořídím Powerline adaptér, UPC prodává snad ještě za směšných 200 Kč, případně koupit wi-fi Powerline a nebo natáhnout kabel od routeru co nejblíž k televizoru a tam zapojit wi-fi ap.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

RE305 jako router sloužit nemůže, protože neumí routovat. Je to pouze Extender a Access Point.

Powerline od UPC všichni znají, ale snad ho ještě nikdy nikdo neviděl :D Osobně jsem byl několikrát v UPC prodejně a ten týpek za pultem na mě čuměl jak na zjevení, resp. bylo to asi stejné, jako chtít za komoušů v zelenině banány...

Mimochodem když se natáhne UTP kabel co nejblíž k televizoru, tak je snad lepší ho zapojit přímo do LAN v televizoru :-)

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník vavr

Diky moc za komentare. Pripadam si jak totalni analfabet, ale vypada to, ze problem vyresen. O powerline jsem predtim neslysel, ze byt o UPC prodavalo, jen jsem to videl za par tisic na netu. Ale volal jsem na UPC a ve ctvrtek mo ho doruci technik 😉 Takze jeste jednou diky za info 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Adolf.Shitler Powerline od UPC všichni znají, ale snad ho ještě nikdy nikdo neviděl 😄 Osobně jsem byl několikrát v UPC prodejně a ten týpek za pultem na mě čuměl jak na zjevení, resp. bylo to asi stejné, jako chtít za komoušů v zelenině banány...

No vidis, ja ho mam ve skrini a ani jsem pro nej nemusel nikam chodit 🙂

 

  • Kabel 500 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • 2x CA modul, Compal black
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník vavr

No nema to wifi, ten jejich Mediabox, coz je skoda. Jeste me napada...

Mate nekdo nejaky typ na externi HDD, ktery se k tomu da pripojit? Jsem mluvil s nejakou slecnou a ta mi rekla, ze doporucuji 160-500GB se svym vlastnim napajenim. Mate nekdo zkusenost s pripojenim HDD?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...