Přejít na obsah

DVB-C tuner


Návštěvník vikimal

Doporučené příspěvky

 

před 4 hodinami, Adolf.Shitler napsal:

@ novcze komprese na YT se neodehrává v reálném čase, zatímco encodéry u UPC/VF (nebo u distributora, případně samotné TV stanice) takto pracovat musí. 

to je pravda, ale o tomto diskuze nebyla, vyjadřoval jsem se k tvrzení o "mazanicích" na YT.

Zase opakuju, že kvalita HBO HD je dostatečná, takže evidentně to jde, jen by tam nemohli nacpat tolik programů. Takže buď přechod na lepší kompresi nebo to bude pořád stejný. 

 

před 4 hodinami, Adolf.Shitler napsal:

@ novcze  V podstatě nejlepší kvalitu signálů na zdejším trhu má právě DVB-C od UPC/VF, nic lepšího pro příjem lineárního vysílání zde není.
 

já to až tak nesleduju, ale jestli to tak je, tak je to smutný, Discovery HD dneska tak 4 - 5 mbps

 

před 4 hodinami, Adolf.Shitler napsal:

@ novcze Mimochodem u HD programů se ani u UPC/VF nepoužívá MPEG-2, ale MPEG-4, doplň si vědomosti.

no dobře, tak je tam generační skok mezi h.264 a současným h.265 

Upraveno uživatelem novcze
  • Basic
  • -
  • Základní, Sport, Cinema
  • Compal CH7465
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ novcze Nevím, co je na YT v H265, občas si stáhnu něco v HD a je to vždy jenom H264. Takže údajný generační skok se asi nekoná... Možná UHD je na YT v H265, ale to by bylo i v případě UHD v DVB-C. Kromě toho onen "generační skok" je po stránce kvality nesmysl, protože H265 slouží výhradně k úspoře kapacity při šíření a nikoliv, že by přinášel nějakou větší kvalitu oproti H264.

K programu Love Nature 4K jenom tolik, že je otázkou, jestli má jeho provozovatel zájem být v kabelovce, resp. jestli má vůbec zájem být v ČR. Online webové vysílání pro ČR je zastavené, odkaz směřuje akorát na vysílání v Kanadě a Rusku, přičemž v ČR je tento program nabízen akorát Skylinkem a LepšíTV, jinak nikým.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Adolf.Shitler napsal:

@ novcze Nevím, co je na YT v H265, občas si stáhnu něco v HD a je to vždy jenom H264. Takže údajný generační skok se asi nekoná... Možná UHD je na YT v H265, ale to by bylo i v případě UHD v DVB-C. Kromě toho onen "generační skok" je po stránce kvality nesmysl, protože H265 slouží výhradně k úspoře kapacity při šíření a nikoliv, že by přinášel nějakou větší kvalitu oproti H264.

nikde nepíšu že h.265 je na YT ... a proč není h.265 prospěšný po stránce kvality? Když máš  5 mbps v h.264 a 5 mbps v h.265, tak co bude vypadat lépe?

před 2 hodinami, Marek-26 napsal:

@Adolf.ShitlerNo, myslel jsem si, že YT nepoužívá H264 ani H265, protože se z nich musí odvádět licenční poplatky. Mají vlastní VP8 resp. VP9 a nějakou dobu už i společný třeba s netflixem AV1. Nikdy jsem tedy na YT použití MPEG kodeků neviděl.

h.264 resp. AVC používá YT třeba na live streamy, jinak je to VP9

  • Basic
  • -
  • Základní, Sport, Cinema
  • Compal CH7465
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

WebM (VP9) občas YT taky nabídne jako možnost při stažení videí, ale obvykle pouze při nižším rozlišení, než je HD (1080) - jinak je to MP4, jak jsem už psal.

Proč bych měl mít v H264 nějakých 5 Mbps, když můžu mít klidně 10 Mbps? Vznik H265 byl jen a pouze kvůli úspoře místa, jinak není žádný rozdíl oproti H264. Ale to už se opakuji...

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tonemáš
V 25. 3. 2020 v 23:33, vikimal napsal:

Zdravím,

chtel bych se zeptat, koupil jsem TV Sony KD-55XG8096 a je tam typ tuneru DVB-C/T/T2/S/S2. Muzu UPC vrátit set top box, který si pronajímám mesicne a skrze ten DVB-C tuner naladit programy UPC? Je tam CI slot, tak jsem myslel, ze vyndam kartu ze set top boxu a strcim ji tam, ale nejde to. Musím zrejme mit nejakou redukci? Poradíte? Rád bych zároven pouzival jeden ovladac, protoze jedním ovládám TV a druhým set top box. Díky.

Dobrý večer, 

dočkal jste se odpovědi na Váš dotaz? Mám stejný požadavek. Když používám UPC set top box, tak je totiž televize degradována jen na pouhý hloupý monitor (zobrazovač). 

Chci to udělat přesně tak jak požadujete Vy ve vašem dotazu. Chci používat tuner v televizním přijímači, jeho menu, jeho EPG, jeho nastavení zvuku a obrazu, grafické rozhran,í zkrátka potenciál funkcí v televizním přijímači, který je vybaven vyspělejšími funkcemi než UPC set top box?

Již před cca 4mi lety jsem kontaktoval UPC podporu s požadavkem na CL kartu místo set top boxu, ale už tehdy mi odpověděli, že CL karty již nenabízí. Máte nějaké čerstvější informace? jak jste pochodil u UPC? Vyřešil jste to nějak, i příp. u jiného poskytovatele, jak mít kabelovou nebo i satelitní televizi bez set top boxu přímo do televize s CL kartou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Adolf.Shitler napsal:

Proč bych měl mít v H264 nějakých 5 Mbps, když můžu mít klidně 10 Mbps?

no abys nacpal do kabelu víc jakože HD programů ... však víš jak to dělá UPC 

před 10 hodinami, Adolf.Shitler napsal:

Vznik H265 byl jen a pouze kvůli úspoře místa, jinak není žádný rozdíl oproti H264. Ale to už se opakuji...

ano úspoře místa při zachování porovnatelné kvality, to znamená lepší kvalitu při zachování stejné velikosti ... takže pokud UPC pouští do kabelu Discovery HD v h.264 s 5 mbps a vypadá to strašně, tak použití h.265 při zachování stejného bitrate by kvalitu zlepšilo. 

před 10 hodinami, Adolf.Shitler napsal:

WebM (VP9) občas YT taky nabídne jako možnost při stažení videí, ale obvykle pouze při nižším rozlišení, než je HD (1080) - jinak je to MP4, jak jsem už psal.

 s YT je to trochu složitější, už jsem se setkal s tím, že v přehrávači jede WebM a na stažení to nabízí MP4 viz.

upcdis.thumb.jpg.1060fff32f7454bae43be132030b6482.jpg

  • Basic
  • -
  • Základní, Sport, Cinema
  • Compal CH7465
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...