Přejít na obsah

UPC nabizi nový set-top-box Kaon KCF-SA700


Pavel m

Doporučené příspěvky

Tak jsem dnes změřil odběr na ten stále se podbízející rychlý start. 11W standby, to je stejně jako při spuštění, kde to kolísá mezi 11w - 13w. To znamená, že to jen vypne výstup ale stále to běží...ha,ha.

Nejlepší je, že po následném přepnutí zpět na Eco, pořád nabíhá rychle a se stejnou spotřebou. Po restartu se mě zeptá, jestli nechci zapnout rychlý start. Vtipálci. Takhle jsem se ještě nikdy u žádného zařízení nevztekal. To co programátorům připadá úplně jasné a intuitivní, pochopí asi jen oni. Firmware tvoří asi někdo, kdo viděl kód jen ve škole v učebnici. Kdybych takhle programoval já, tak jsem už dávno bez práce :). Nemluvě o tom, že i s mým hodně kvalitním kabelem, oproti předchozímu HDR,toto se stále seká. Asi chlapci budou muset posílit signál do zásuvky a pokud nepůjde zpět Eco, tak i přehrát firmware.

To že je to občas jak louda (asi podle nálady), radši ani neřeším.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusil bych flashku zformatovat v PC na format EXT4 , ktery Kaon pouziva.

po naformatovani na EXT4 stale router nespolupracuje s flashkami je mozne reklamovat nefunkcnost ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník P_V

Mně to s flashkou funguje. I když pravda, posledně se mi formátování taky zaseklo, ale po vypnutí a zapnutí přístroje podruhé doběhlo do konce. Podruhé jsem to neformátoval z nabídky na formátování, ale z knihovny, kde se přístroj sám zeptal zda chci formátovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dnes změřil odběr na ten stále se podbízející rychlý start. 11W standby, to je stejně jako při spuštění, kde to kolísá mezi 11w - 13w. To znamená, že to jen vypne výstup ale stále to běží...ha,ha.

Nejlepší je, že po následném přepnutí zpět na Eco, pořád nabíhá rychle a se stejnou spotřebou. Po restartu se mě zeptá, jestli nechci zapnout rychlý start. Vtipálci. Takhle jsem se ještě nikdy u žádného zařízení nevztekal. To co programátorům připadá úplně jasné a intuitivní, pochopí asi jen oni. Firmware tvoří asi někdo, kdo viděl kód jen ve škole v učebnici. Kdybych takhle programoval já, tak jsem už dávno bez práce :). Nemluvě o tom, že i s mým hodně kvalitním kabelem, oproti předchozímu HDR,toto se stále seká. Asi chlapci budou muset posílit signál do zásuvky a pokud nepůjde zpět Eco, tak i přehrát firmware.

To že je to občas jak louda (asi podle nálady), radši ani neřeším.

A čemu se divíte, když ty programy píšou studenti, kteří nemají žádné zkušenosti? Vychcánci z UPC nebudou platit za vývoj SW zkušeným lidem. Jde jim jen o peníze a maximální zisk! Proto přišli s "výhodnou" změnou SW, aby si mohli účtovat další poplatky za nové "služby" ve formě nesmyslné videotéky, kterou skoro nikdo nepotřebuje... Původní software starého KAONu zmršili tak, že jim skoro nic nefunguje správně a teď to pracně dokopávají do funkčního stavu nekonečnými aktualizacemi, o kterých pro jistotu uživatel ani neví. A mimochodem - ve starém KAONu fungoval normální záznam na externí disk v systému FAT a se dal v PC přehrát a zálohovat. Teď už to nejde a podle všeho to není chyba, ale úmysl! Je přece nepřípustné, aby si uživatel pořizoval pro vlastní potřebu nahrávky pořadů a neplatil za to! I když do PC stáhnu soubory *.rec a jejich pokračování (*.001 atd...), nedají se ničím otevřít. Funkci TimeShift zkurvili totálně! Původně se nahrával na pozadí záznam hned po přepnutí kanálu a bylo možné sledovat jeho začátek. Teď začne záznam až ve chvíli, kdy zastavím sledování, ale před tento moment se nedostane - prostě paskvil! A víte snad někdo, proč po zapnutí musí stále běžet disk, i když se nic nezapisuje a nepřehrává? A proč ho ten krám nezastaví hned po vypnutí, ale až po několika hodinách???? Kdyby jim TimeShift fungoval normálně, bylo by to pochopitelné, ale takhle to vypadá, že si v UPC z mého disku dělají vlastní úložiště!?

 

V celém tom byznysu jde jen opravdu o peníze nás uživatelů a co nejvyšší zisk! Spokojenost zákazníků je zajímá jen do té míry, aby byli ochotni platit. Od UPC nečekejte nějaký luxus, pokud si nepřiplatíte! Opravdu už toho mám dost, asi s nimi brzy skončím! :puker:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník P_V

Ty programy nepíšou nekvalitní programátoři, chyby se stávají vždy. Ale selhala analýza - zadání i definice testů na výstupní kontrole. Podle blbého zadání kvalitní sw neuděláte, a iniciativa programátora se přeci trestá - v lepším případě ztraceným neproplaceným časem stráveným na revizi zadání, v horším případě pojebem za nesplnění zadání.

Ohledně toho ECO, dovedu si živě představit, že to není chyba, ale hloupé marketingové rozhodnutí. Jelikož byl fw (kvůli blbému zadání, nebo kvůli omezení hw při přidávání funkčností) napsaný tak, že se ve standby neumí hibernovat, bylo standby nazvané ECO a ve výchozím stavu vypnuté. A jelikož se i přesto našli tací, kdo si standby aktivovali a pak si stěžovali na nepoužitelnost kvůli nutnosti bootu, tak to standby v příští aktualizaci takhle zrušili úplně. (A jelikož se s rebootem nepočítá, tak už se ani nekontroluje, zda se přístroj po restartu správně inicializuje, viz současné bugy se zapomínáním nastavení po bootu...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mipo

Zkráceně řečeno, na dotažení výrobku k bezchybné funkčnosti není čas, ani peníze. Klienti to otestují sami a ještě za to platí, jako kdyby měli bezvadný kus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každopádně po návratu do továrního nastavení teď ECO občas funguje tak jako spousta dalších funkcí na "heslo". Jsem docela dost nasr***, když jednou stisknu tlačítko a pokaždé se dočkám jiné reakce, pokud se jí vůbec dočkám. Po skončení nahrávání se to také nevypne..., což je asi stejně jedno, pokud by se jen odpojil výstup na TV. Mám trochu dojem, že dle nového zákona mají mít zařízení ve stand-by max. 1 W, což toto zařízení obchází něčím, co vás stále nutí povolit mu větší spotřebu. Bohužel i když ji nepovolíte, stejně máte jako já smůlu...vypne se jen když hezky poprosíte, což já asi neumím. :twisted:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...