Přejít na obsah

Synology DS218j - nastaveni


Farkpoint

Doporučené příspěvky

@Evzen - ano, klasický rotačák v krabičce s USB 3 něco. Chápu, že se třeba disk zahřál, unavil, došlo k zaplnění téměř jeho maximální kapacity, zpomalil zápis z nějakých dalších důvodů, kterým my laikové až tak nerozumíme. Jen jsem ukázal, jak se to v nějakém konkrétním případě chová u mě. (Co je to kopírování do NUL?) A nejsem ten, kdo by byl se svým Synology nespokojený. Zaplaťpánbu za něj.

@quadra2030jasně, chápu, že mezi verzemi Synology jsou podstatné HW rozdíly. Taky proto jsem tak nějak podvědomě nepořídil "J", abych měl šanci, že u toho nebudu brblat, že mi to nějak vázne.

Upraveno uživatelem sodekcz
  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda já mám starou herku ds211 s 256MB ram a vše připojené na kvalitní 1Gb/s switch a šlape to už 9let bez problémů přenosová velkých souboru (HD filmy)cca 75MB/s časem sice klesá ale tak max 70 a samozřejmě při kopírování větších souboru (mp3/foto) tak je to kolem 40MB/s ale to je logické.  Osobně bych odpojil od modemu upc koupil kvalitní 1Gb/s router a switch. Ale kvalitní ne router za 1000Kč!!!  A switch za 200Kč to si člověk moc nepomůže.  Sám používám 1GB/s switch od netgeru a router od Tp-link archer c3150 a vše funguje jak má. Tedy prakticky max možnými rychlostmi daného modelu synology. 

  • Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • Cisco epc3208, Ca modul
  • Praha 3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen
před 7 hodinami, sodekcz napsal:

Chápu, že se třeba disk zahřál, unavil, došlo k zaplnění téměř jeho maximální kapacity, zpomalil zápis z nějakých dalších důvodů, kterým my laikové až tak nerozumíme.

V pohode, jen poukazuju na notoricky znamou vec, ze u rotacnich disku drasticky (na polovinu) klesa rychlost zapisu smerem "ke konci disku".
Viz nize typcky graf prubehu (neni muj, nasel jsem na Internetu).

Vyrobci samozrejme udavaji tu nejvyssi rychlost "na zacatku disku", ale s tou se uzivatel potka jen velmi kratce...

Takze jestli jsi zapisoval na, cojavim, 500 GB disk, tak se neda divit, ze pri zapisu 400 GB sla rychlost postupne dolu. A nemuze za to ani sit, ani NAS, ale disk samotny.

hdtune.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Preto som sa pytal na presny model tej Barracudy.. su velke rozdiely medzi generaciami toho isteho modelu, moderne 5400 otackove HDD maju vyssiu prenosovu rychlost ako starsie 7200 otackove (lebo vyssia hustota zaznamu, menej platni), samozrejme vyhladavanie (seek) bude vzdy lepsie v prospech 7200 verzie.

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jandik

Jeste puvodnimu tazateli, když se ohani ze ma 500MB inet a jede mu to pouze 5000 kB/s.
Máte srovnany rychlosti Mb a MB?
Vy nemáte inet 500 MB, ale 500Mb.
Ona ta rychlost 5000kB je 39Mb.


x iPhone x Pro

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Evzen - ano tak to u mě bylo, Cca 500 disk v externím boxu, zápis na jeho téměř maximální kapacitu. Postupně klesající rychlost. (Ale jak jsem psal, já si nestěžuju, tak nějak podvědomě beru, že to tak může být....) V NASu mám WDčka určená doNASu, v externím boxu HGST notebookový disk vykuchaný někdy před dvěma lety z nového stolního mini PC.

@quadra2030 to bude muset napsat původní tazatel, který zatím takticky vyčkává, jakou verzi Barracudy má na mysli.

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se v tom hrabal, obnovoval tovarni nastaveni az jsem zjistil toto:

Po tovarnim nastaveni si vytvorim uzivatele, sdilenou slozku (Rodina) a ve win si NAS namapuji jako jednotku a rychlost je nadherna kolem 110 a je jedno jak je velky soubor.

Ovsem ikdyz mam nainstalovany balicek Synology Drive Server a chci se pripojit na jinem pc mimo LAN tak to nejde viz obrazek 1. Takze jdu do konzole spravce sluzby Synology Drive a tam musim povolit ve slozce tymu sdilenou slozku (Rodina) viz. obrazek 2. Pote uz neni problem se k memu NAS dostat ale v siti LAN uz se neprenasi rychlosti 110 jako predtim ale 30-40 a jsem rad. Disk jsem vyloucil pac jsem si zakoupil novy ( https://www.alza.cz/wd-ultrastar-4tb-d5477448.htm ) a nic se nezměnilo oproti puvodnimu disku stareho 12tydnu od zakoupeni ( https://www.alza.cz/seagate-barracuda-4tb-d5116772.htm )

Tak nevim co si o tom mam myslet ani jak to resit.

Myslim si ze kdyby to bylo HDD, RAM ci CPU tak to nikdy nemuze jet 110. A idkyz jsou ostatni pc odpojena tak mi to po LAN porad jede pomalu.

Clipboard01.jpg

Clipboard02.jpg

Upraveno uživatelem Farkpoint
  • 1000 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Start
  • Vodafone Station
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Neinstalovat zbytocne aplikacie (co vlastne robi ten Drive Server, bohvie, ako je to zbastlene a napisane) na NASe, ktory ma slabe CPU a malo RAM.. pouzit iba zdielanie SMB/NFS pripadne FTP (ktore zjavne funguje bez problemov).. pripadne kontaktovat podporu Synology (aj ked asi vopred tusim, aka bude odpoved :-))

Alebo kupit vykonnejsi model NAS, pripadne si ho urobit sam (bez zbytocnych GUI bastlov a "balickov" ala Synology/QNAP - drviva vacsina z nich su aj tak premenovane opensource utility so vsetkymi plusmi aj minusmi), napr. FreeNAS.

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic jineho tam nainstalovaneho nemam. Drive server je nutny aby fungovala aplikace Synology Drive client ktery synchronizuje na jinych pc na netu vybrane slozky.

Na odpoved podpory cekam uz tyden jaka je dle tebe jejich odpoved? A jak jsi prisel na to ze jiny model to nebude delat kdyz CPU ani RAM nejsou vytizene?

  • 1000 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Start
  • Vodafone Station
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zjavne Drive server limituje rychlost na WAN aj LAN strane.. nizsie ma uzivatel celkom vykonny NAS, napriek tomu na LAN SMB zapis dosahuje "iba" 550 MBit. Ta poznamka o kvalite Synology suhlasi s tym, co pocuvam niekolko rokov.. obavam sa, ze nikto to v Synology riesit nebude (neriesili podstatne vacsie/dolezitejsie prusery).

https://community.synology.com/enu/forum/1/post/124810

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...