Přejít na obsah

Synology DS218j - nastaveni


Farkpoint

Doporučené příspěvky

@mojmax

Router nepoužívám, mám doma 3 pc + NAS připojené k modemu od UPC Compal. Kabely jsou nové kat 5e. Net mi běží kolem 450/28 tak nevím v čem je problém. PC je výkoný dost, stáří necelé dva roky. Nemůže být problém v modemu UPC? Není třeba tam něco nastavit nebo jak jsem často četl něco o brdige módu?

  • 1000 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Start
  • Vodafone Station
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám starší variantu DS213+ již cca 8 let, max rychlosti kolem 75 MB/s. Podle mě je důležité mít v PC síťovce, routeru i NAS nastavené Jumbo frame na 9 KB MTU (nebo Large MTU). Nevím zda to ten Compal podporuje, já mám svůj router, tam může být problém. Jinak nepoužívám FTP ale mám namountované na disky a používá se SAMBA. V menu NAS menu SMB povypínej všechny nesmysly které brzdí přenos, help je dobře udělaný a pomůže. Kromě SMB vypni všechny ostatní služby, beztak je doma nepotřebuješ AFP, NFS, FTP, TFTP, rsync, Bonjour. SSDP a WS můžeš nechat zaplé.

Upraveno uživatelem mpetr
  • Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • CA modul
  • Ostrava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jandik
Tam má určitě nějakou krpu v kabelech či routeru, já mám podobný NAS (DS 218+), mám taky namapované disky ve windows + ftp a v obou případech lokálně se mi kopírují soubory rychlostí cca 115 MB/s (čili maximum gigabitu).

On je setsakramentsky rozdil mezi temito dvema modely, viz. https://www.synology.com/cs-cz/products/compare/DS218+/DS218j/DS218play


x iPad x Pro
[mention=2247]mpetr[/mention]
Jak to nastavím ve win aby to jelo přes ten SMB? Zapnutý ho mám v nastavení aplikací windows.

A dival jste se v nastaveni NASu, zda máte zapnutou smb3?


x iPad x Pro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jandik
[mention=657]mojmax[/mention]
Router nepoužívám, mám doma 3 pc + NAS připojené k modemu od UPC Compal. Kabely jsou nové kat 5e. Net mi běží kolem 450/28 tak nevím v čem je problém. PC je výkoný dost, stáří necelé dva roky. Nemůže být problém v modemu UPC? Není třeba tam něco nastavit nebo jak jsem často četl něco o brdige módu?

Ten compal je modem i router.
PC mate mozna vykonne, ale jak jsem jiz psal ten NAS neni zrovna rychlik. Presel jsem z DS211j na 415+ a pak na 918+ a když jsem známému něco dělal te 211j myslel jsem ze me trefi.
Kdyz neco kopirujete na NAS, díval jste se na vytizeni pameti, cpu apod,? Jaké jsou hodnoty?


x iPad x Pro
[mention=2799]jandik[/mention]
 
Mam DS218j a SMB zapnute mam.

Super. A jakou verzi. Nastavuje se tam minimalni a maximalni verze. Kolega měl v obou případech nastaveno smb1. Po nastavení smb3 je slapalo mnohem rychleji.


x iPad x Pro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jandik

A jeste k tomu HDD v NASu. To je ten green s 5400 otackama za minutu? Pokud ano, dalsi vec co moc neprispeje.
Ono se to nascita, pomaly disk, vykonove slaby NAS ...


x iPhone x Pro

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen
před 2 hodinami, Farkpoint napsal:

Jen 10 vteřin trvalo než se kopírování vůbec rozjelo.

Jasan, protoze disk se musel nejdriv roztocit...

A jak pise jandik, pokud je to 5400-otackovy disk, tak zadnej zazrak necekej.
Ja se taky doma po reorganizaci disku divil, proc to najednou do pocitace kopiruje tak pomalu (nejakych 25-30 MB/s)... a pak mi doslo, ze to je ten jeden jedinej Green Samsung, kterej mam... Vzdycky jsem mel disky jen 7200 rpm, tak mi to vubec nedoslo, jen tenhle jeden jedinej jsem tenkrat koupil pomalej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...