Přejít na obsah

Fórum po odhlášení v angličtině


Návštěvník Retiree

Doporučené příspěvky

Návštěvník Retiree

Výchozí nastavení klávesnice (v lokalizované, české verzi) má skutečně vliv na mnohé.... Např. řazení aplikace Kamera vs Camera. Jsou věci mezi nebem a zemí, ehm pardon, mezi židlí a operačním systémem Windows, které jsou mimo chápání obyčejného smrtelníka.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen
před 9 hodinami, Retiree napsal:

Výchozí nastavení klávesnice (v lokalizované, české verzi) má skutečně vliv na mnohé

Uffff, nastaveni klavesnice s tim nema absolutne nic spolecneho.
Uz jsem popisoval, jak (slusne napsane) webove aplikace funguji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree
před 8 hodinami, Evzen napsal:

Uffff, nastaveni klavesnice s tim nema absolutne nic spolecneho.
Uz jsem popisoval, jak (slusne napsane) webove aplikace funguji.

No comment !

Česká klávesnice (Metoda zadává ní znaků).  Pod písmenem K jsou aplikace Kalendář, Kalkulačka, Kamera

Spoiler

cz-kamera.thumb.PNG.dcf71e5f261f2b1a94be38cf9f2fd66f.PNGcz-K2.png.6e6439d2a181c3273ac1b9490d166cc6.png 

Anglická klávesnice. Pod písmenem C přibyly aplikace Calendar, Calculator, Camera. Pod písmenem K nebude žádná aplikace (po restartu)

Spoiler

375585573_en-camera(2).thumb.PNG.f41a749dd84000b77d2f6c6119152682.PNGen-C2.PNG.e282798434523c99004fe528671034a6.PNG

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

Ale to ukazujes nastaveni Preferovanych jazyku, nikoliv ciste a pouze nastaveni klavesnice.
A to je sakra rozdil.

Kdyby to zaviselo skutecne na nastaveni klavesnice, tak by se ti polozky v menu prehazovaly pri kazdem prepnuti mezi anglickou a ceskou klavesnici - tj. pri prepnuti pomoci Alt-Shift nebo mysi po kliknuti na ikonu jazyka klavesnice v system trayi - coz by byla opravdu nebetycna blbost.

A prave to nastaveni jazyka ma vliv na default nastaveni jazyka (tj. toho, co se posila potom v hlavicce "Accept-Language" pri HTTP dotazu) v prohlizeci pri instalaci (tj. pouze to prvotni nastaveni, nemeni se to pak pokazde, kdyz si to zmenis ve Windows).
Napr. v Chrome je to v Settings / Advanced / Languages:
image.png.5490bb8e5e711d0db156e6963b383392.png

Upraveno uživatelem Evzen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Připouštím, že jsem při demonstraci problému nepoužil oficiální českou nebo anglickou terminologii... V běžném hovoru se obvykle mluví o nastavení klávesnice
Co ten lokalizační trend způsobil za bordel asi víš lépe než já, např. co dokáže pitomá desetinná tečka vs. desetinná čárka...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

Njn, ze bezny Franta uzivatel nazyva veci po svem (napr. to typicke "objevila se mi tam takova tabulka", cimz mysli proste dialogove okno) a tim padem je treba si nejdriv ze vseho vyjasnit terminologii, to je zaklad...

A desetinna tecka vs. carka? Nojo, to tady bylo uz od pradavna, jeste pred pocitaci... 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...