Přejít na obsah

Routerová svoboda jako v Německu i u nás?


Návštěvník Vlada007

Doporučené příspěvky

Návštěvník Wladimir
1 hour ago, Marek-26 said:

😄 Jasně, sám od sebe začne fungovat... operátorka byla milá, ale mimo. 

Takže je to blbost si je kupovat 😉 

Nie zrovna "sám od seba" = nezabiehal som do procesných podrobností, ale tak pre účely upresnenia napíšem, že som dostal inštrukciu - akonáhle mi dorazí ten nový modem, tak si mám znova zavolať na linku a oni mi ho počas telefonickom dialógu zaktivujú. A ešte dodám, že nehovorila mi to len tak z voleja, ale bola sa pýtať na technické oddelenie, aspoň to mi bolo povedané. Za ten čas by stihla aj WC a kávu, ale tak budem jej veriť 😄

No určite si to ešte overím z viacerých strán, ako píše Tomus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

21 hours ago, Wladimir said:

Nechcem sa púšťať rovno do nejakých extravagantných riešení, ale konkrétne hľadám modem s čipovou sadou od Broadcomu, takže pre mňa pripadá do úvahy napríklad Technicolor CGA6444VF alebo CGA4233DE. Je to úplná blbosť kupovať si niektorý z nich alebo len trochu?

Ehm, a kde ich predavaju? Pretoze uvedene modely su iba pre operatora Vodafone DE, nie vo volnom predaji.

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

?????

Paffko Paffko Paffko, přeci už jsi na fóru nějakou dobu, a v tomto tématu také diskutuješ dlouho.

 

Mnohokrát tu už padlo, že zprovoznění DOCSIS modemu je složitá věc.

Je potřeba znát jeho HFC MAC adresu, model....

Config soubor musí být srozumitelný pro daný modem...

 

Není to tak jednoduché.

Myslím např. že do vlastního modemu Vf nevidí (nemůže monitorovat signál atd.) ...

 

Úvaha:

Nevím, jestli je to technicky korektní. ale příjde mi, že od doby výměny všech možných modemů za Compaly a Stationy, tak mi příjde celá síť daleko stabilnější. Zkrátka většina lidí co znám, nyní dosahuje skoro inzerovaných rychlostí, a to i v špičce.

Pokud to je skutečně tím, tak to je minimáně jeden velký důvod, proč je stav pouze Compal a Station žádoucí.

  • Basic 250 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal CH7465VF, 1x CAM
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Daviddvbc Ahoj, rozdělil bych na dvě témata. Jedno téma, zda je správně nebo špatně, pustit vlastní zařízení do sítě, od toho tu můžeme diskutovat. Druhé téma, že od teď - po splnění podmínek VF - může uživatel použít vlastní koncové zařízení na technologii DOCSIS a zde to diskuzi nepotřebuje. Shodneme se? 

Upraveno uživatelem paffko
  • Internet 500
  • Jiná služba
  • TV Komfort
  • Modem Compal, CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

VF má snahu mít ve své síti jenom Compal a Station, takže i kdyby teoreticky umožnil vlastní zařízení, tak by se jednalo výhradně o tyto dva modely. A to skutečně nevím, kde by je normální user koupil na volném trhu, aby musel řešit jejich připojení do VF sítě (leda tak nějaké nevrácené modemy, co vykukové prodávají někde na Bazoši, ale tam by připojení možné nebylo nikdy). Jinak lze rovnou zapomenout na to, že by VF připojoval do sítě cokoliv, co si někdo koupí kdesi na Ali nebo kdovíkde ve světě. Takže vlastní zařízení je tímto v podstatě mimo hru, přičemž jediná změna by mohla nastat, pokud by sám VF začal modemy prodávat.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 55 minutami, Adolf.Shitler napsal:

VF má snahu mít ve své síti jenom Compal a Station, takže i kdyby teoreticky umožnil vlastní zařízení, tak by se jednalo výhradně o tyto dva modely. A to skutečně nevím, kde by je normální user koupil na volném trhu, aby musel řešit jejich připojení do VF sítě (leda tak nějaké nevrácené modemy, co vykukové prodávají někde na Bazoši, ale tam by připojení možné nebylo nikdy). Jinak lze rovnou zapomenout na to, že by VF připojoval do sítě cokoliv, co si někdo koupí kdesi na Ali nebo kdovíkde ve světě. Takže vlastní zařízení je tímto v podstatě mimo hru, přičemž jediná změna by mohla nastat, pokud by sám VF začal modemy prodávat.

S modemy AVM nemá Vodafone problém, ne?

  • Internet 500
  • Jiná služba
  • TV Komfort
  • Modem Compal, CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...