Přejít na obsah

Routerová svoboda jako v Německu i u nás?


Návštěvník Vlada007

Doporučené příspěvky

Jen upozorním na vedlejší thread, kde zveřejňuji odpověď na moji stížnost, kterou jsem poslal ČTÚ, dle které JE stanovisko ČTÚ, že musí být možné připojit vlastní modem, protože koncový bod je zásvuka, nikoliv až modem:

 

  • -
  • -
  • -
  • -
  • Praha 8
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@drew A co se stane? Vodafone momentálně modemy neprodává, ty starší typy nedovolí používat ... takže se vrátíme zpět k tomu, že modem bude opět v ceně tarifu a žádný odprodej se konat nebude a to ani těch modelů, které nabízejí do pronájmu ... díky ...

@Adolf.Shitler No ... když bude po připojení dělat bordel na síti, tak mu budou bránít 😄

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cudzi modem nema velmi sancu "delat bordel", to je v DOCSIS od cias 2.0 osetrene. Neviem, ako to ma teraz Vodafone, ale v UPC cudzi/neregistrovany modem pusti siet iba na servisny portal registracie zariadenia (dostane pridelenu IP adresu a nejaku megabitovu rychlost na jednom kanali)..

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Routerovou nesvobodu beru jako nutné zlo. Ačkoliv by se mi to líbilo jinak. Prostě momentální technické a obchodní podmínky neumožňují jinou variantu, tak se nedá nic dělat. Včetně technických nedostatků, které VF modemy mají (bohužel mají).

 

Někdo měl to štěstí, že se mu podařilo kopnout v příznivý okamžik do země a natahat vedení. Kdo vás dnes v obci pustí jen tak, když přijdete s dotazem na zavedení nějaké infrastruktury kopnout do chodníku a dalších komunikací, kvůli tomu, že byste chtěli do nějaké oblasti distribuovat internet... Nevyznám se v rozvodných záležitostech a zákonech, získat stavební povolení na tyhle akce je často utopie. Máme tady silnici od UPC/VF, jiná rozumná k nám nevede. Polňačky typu xDSL, lokální WiFi, LTE mě neberou, musím chtě nechtě respektovat požadavky providera a bohužel jezdit jeho autem v pronájmu. Jestli má nějakým zákonem danou povinnost mi ho prodat, nebo dokonce povolit jízdu s mým autem netuším a v poslední době ani moc neřeším. Asi bych pochopil, kdyby mi v pekárně nechtěli prodat rohlík přímo do ruky nebo do mého sáčku, ale trvali na vlastním obalu, nebo vlastním ubrousku. Jsou to jenom drobné mouchy 😉

 

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 19. 4. 2021 v 21:03, Adolf.Shitler napsal:

Vlastní modem samozřejmě připojit jde, tomu nikdo nebrání. Akorát to nebude fungovat 😄

No tak když si bude člověk stěžovat na ČTÚ, tak ten by měl Vodafone srovnat do latě. Mně se nakonec podařilo koupit odkoupený Compaq od Vodafonu, tak už jsem to pak neřešil, ale prostě Vodafone těma svýma podmínkama porušuje zákon, pokud už to na popud ČTÚ nezměnil. A i když Vodafone modemy neprodá, tak nemůže (z právního hlediska) bránit připojení modemu koupeného třeba právě v Německu, jak tomu rozumím já.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • Praha 8
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...