Přejít na obsah

Routerová svoboda jako v Německu i u nás?


Návštěvník Vlada007

Doporučené příspěvky

Návštěvník hrochada
před 3 hodinami, Adolf.Shitler napsal:

Což je běžná praxe třeba u O2, kde si naivkové pořizují vlastní VDSL modemy a pak jenom čumí, když jim to vypadává a O2 je odpálkuje, že to není jejich starost.

Já ty "naivky" plně chápu. Není větších křápů, než jsou O2 modemy. Nejen že jsou to šunty, ale ještě k tomu jsou to drahé šunty. Radši za 1500 vlastní TP-Link VDSL modem, než jejich modem za 2500. Navíc O2 běžně odpálkuje uživatele i s jejich modemem, při nefunkčnosti internetu absolutní nezájem, restartujte modem a nazdar.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jaký máš konkrétně na mysli (O2 dodává víc modelů), ale moje zkušenost s Huawei HG622u je vcelku dobrá. Samozřejmě pro domácí použití, tj. max. 10 zařízení na netu a 2x TV s O2 boxem. Ovšem přístup firmy O2 je samozřejmě děs běs, takže lze doporučit pouze tam, kde už skutečně není nic jiného...

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, z jakého důvodu Fritz!Box házet do bridge modu, když všichni jejich routovací část naopak vyzdvihují. Ovšem dle těchto recenzí jsem zakoupil Fritz!Box 7530 na VDSL místo tzv. šitového O2 Smartboxu a překvapivě SmartBox disponoval o chlup rychlejším VDSL připojením tak překvapivě řádově rychlejší Wi-Fi s delším dosahem. Za mě jakmile to splňuje normu, proč neumožnit připojení, byť bez jakékoliv podpory, viz. třeba voser nutnosti párování karty s jednotlivým zařízením a nutností to obcházet CA modulem, ikdyž by to šlo bez něj. Pamatuji ještě kdy SPT Telekom zakazoval připojení necertifikovaného telefonu na telefonní linku, když jsem připojil nějaký švýcarský bezdrátový DECT telefon, dneska by si asi i Áda klepal na čelo.

Upraveno uživatelem retron
.
  • 150 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • Compal bridge, 4x CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V dobách Telecomu se tady na tržištích a i v obchodech hojně prodávaly bezdrátové telefony, které pracovaly v I. TV pásmu (pro ČR pochopitelně nehomologované), takže možná i proto raději ten zákaz.


"Za mě jakmile to splňuje normu, proč neumožnit připojení, byť bez jakékoliv podpory, viz. třeba voser nutnosti párování karty s jednotlivým zařízením a nutností to obcházet CA modulem, ikdyž by to šlo bez něj."

Běžný user o normách neví lautr nic a klidně mu tedy mohou někde prodat krám, co bude rušit RP v kabelové síti - to je ten zásadní rozdíl oproti službám s jinou technologií, např. optika nebo VDSL, kde jednotlivec nemůže ohrozit provoz sítě jako takové a ostatních účastníků (mimochodem poskytovatelé optického připojení také neumožňují používání vlastních zařízení nebo jsem alespoň nenatrefil na takového, co by to umožňoval).
Párování je pak jasné - ochrana proti tomu, aby šlo kartu sdílet na víc zařízení.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, retron napsal:

.... Za mě jakmile to splňuje normu, proč neumožnit připojení, byť bez jakékoliv podpory, viz. třeba voser nutnosti párování karty s jednotlivým zařízením a nutností to obcházet CA modulem, ikdyž by to šlo bez něj .....

Je zajímavé, že Conax CAS7 s párováním, je jeden z mála CA systému, který nebyl prolomen a bezpečně funguje již více jak 13 let.

Že by to byl ten důvod proč nelze používat jakýkoli CA modul nebo integrovanou čtečku ....

  • -
  • -
  • Jiná služba
  • nic
  • UPC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Adolf.Shitler napsal:

V dobách Telecomu se tady na tržištích a i v obchodech hojně prodávaly bezdrátové telefony

A hlavne boli "levne", nekup to 🙂 a casto nesplnali ani linkove parametre (kedze boli urcene pre azijsky trh).. ale zase sa tam dal "kradnut" signal a telefonovat na cudzi ucet, stacilo behat s mobilnou castou po ulici 😁 Jasne, ze boli aj CT/DECT bezdrotove telefony (sice mnohe bez homologacie SPT/Telekomunikacii, ale technicky vyhovovali europskym pevnym linkam, ci mali homologaciu platnu pre DE/CH), lenze tie uz take "levne" neboli..

Hlavna vyhoda Fritzboxu je velmi dobra integracia SIP/VoIP s DECT (vsetko v jednom), aspon tu v DE to maju mnohi uzivatelia ako domacu PBX.

před 1 hodinou, Adolf.Shitler napsal:

poskytovatelé optického připojení také neumožňují používání vlastních zařízení

Na SK rovnako, dokonca boli pripady, ze si uzivatel zohnal z Ciny presne rovnaky model Huawei ONT, ako ma operator.. ale bez upraveneho fw operatora (ktory mu pochopitelne nikto neda) sa to ani nespojilo.

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník hrochada

Já se u lokálních poskytovatelů optiky zatím nesetkal s problémem mít vlastní zařízení. Buď dají převodník na ETH, nebo jen zásuvku. Pak stačí třeba Mikrotik s SFP portem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenomže takový seznam by mohl mít tak akorát platnost v době vydání a klidně za měsíc už mohou být jiné typy modemů a muselo by se to soustavně aktualizovat. Nehledě na fakt, že pokud něco operátor doporučí, tak to musí mít i sám otestované, že nejsou problémy a v případě modemů může klidně existovat víc revizí konkrétního typu.
A operátor by navíc riskoval, že se po nějaké době na něho začnou obracet lidi s tím, že jim kdysi sliboval podporu a nově už to nejde. Což by mohlo nastat v případě, že bude operátor upgradovat na vyšší systém Docsisu. I to je jeden z důvodů, proč cizí zařízení nepovolovat.

Upraveno uživatelem Adolf.Shitler
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...