Přejít na obsah

Konec smluvnich pokut


homberg

Doporučené příspěvky

Návštěvník freekarol

Tak to bohužel je. Kdyby se lidi k sobě uměli chovat, bylo by méně zákonů, které by nařizovaly, jak se lidi mají k sobě chovat. Já bych si rozhodně nestěžoval, kdyby bylo více slušných, čestných podnikatelů...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Slamb změnil název na Konec smluvnich pokut

V tomto případě to není o slušnosti, ale o zcela dementním populismu vládnoucí garnitury, která si při kupování veřejnosti vymyslí jakoukoliv pitomost, tj. i zrušení nějakých smluvních pokut. Přitom třeba u dodavatelů energií se nic neděje, tam všechno vesele jede dál bez změn, smluvní pokuty i prolongace smluv. V telekomunikační sféře bude výsledkem jenom to, že se celý zákon začne zase obcházet a zákazník z toho rozhodně mít užitek nebude...

Upraveno uživatelem Adolf.Shitler
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, je rozdíl mezi poskytovatelem energie a mobilním operátorem či televizi od UPC. Elektřinu mít musíme, takže tam není důvod měnit dodavatele třeba každých půl roku. (Nehledě na to, že ceny u energií jsou z velké části dané energetickým úřadem a jedno jakého máme dodavatele). Já třeba mám Innogy od dob RWE snad 10 let a nic měnit nebudu, protože elektřinu potřebuji a nezkoumám co má konkurence.

Ale u mobilního tarifu nemám problém měnit operátora klidně každý půl rok nebo rok, protože tam se nejvíce ceny mění a vyvíjí, o službách nemluvě. Jednou má lepší služby O2, podruhé Vodafone apod. A o tom to je. Takže já absolutně vítám, že padly poslední překážky a nikdo mi nebude diktovat, jak dlouho a u koho mám mít tarif.

Upraveno uživatelem marek-81
  • Basic
  • Red Basic
  • -
  • -
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je taková iluze, že si přechodem mezi velkou trojkou k něčemu pomůžeš - nepomůžeš, celý zákon je ušitý na míru přímo jim, takže si můžeš udělat oběhové trojkolečko nebo fungovat jako telekomunikační turista, ale oberou tě všude bez výjimky. Každý z těchto tří operátorů má zájem jenom na tom, aby ti prodal flat a nějaká data a ty za to platil řádově stokoruny měsíčně, což se také děje a nikdo nic extra lepšího nemá.
A pokud se dostaneš k nějakému neveřejnému tarifu (lepšímu, obvykle firemnímu nebo pro státní správu), pak ti může být celý zákon u zádele, protože ten platí pro veřejně dostupné služby elektronických komunikací, což toto není.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naopak volbou jiného dodavatele energie, ať už je to elektřina nebo plyn, se dá ušetřit možná víc než, volbou operátora a navíc energie je pořád stejná, ale je pravda, že je to nutné jednou ročně obvykle na podzim přehodnotit. "Věrnostní" období mi taky přišlo jako nesmysl a obcházení zákona, naopak proti smlouvám na dobu určitou jsem nic neměl, pokud to ovšem za úvazek stálo, alespoň platily podmínky po celou dobu trvání a ne jako obligátní "jarní" zdražování u UPC, argumentované tím, že daný tarif se již nenabízí a nutili přejít zákazníka na vyšší a dražší anebo odstoupit od smlouvy. Ale jelikož na místním trhu se upřednostňují noví zákazníci před věrnými, tak je jedině dobře, že to celé skončilo.

  • 150 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • Compal bridge, 4x CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, marek-81 napsal:

No, je rozdíl mezi poskytovatelem energie a mobilním operátorem či televizi od UPC. Elektřinu mít musíme, takže tam není důvod měnit dodavatele třeba každých půl roku. (Nehledě na to, že ceny u energií jsou z velké části dané energetickým úřadem a jedno jakého máme dodavatele). Já třeba mám Innogy od dob RWE snad 10 let a nic měnit nebudu, protože elektřinu potřebuji a nezkoumám co má konkurence.

Ale u mobilního tarifu nemám problém měnit operátora klidně každý půl rok nebo rok, protože tam se nejvíce ceny mění a vyvíjí, o službách nemluvě. Jednou má lepší služby O2, podruhé Vodafone apod. A o tom to je. Takže já absolutně vítám, že padly poslední překážky a nikdo mi nebude diktovat, jak dlouho a u koho mám mít tarif.

A to je právě kardinální omyl. Např. tebou zmiňované innogy je jeden z nejdražších dodavatelů elektřiny a plynu. Přechodem k levnějšímu dodavateli bys třeba ročně ušetřil několik tisícovek i víc (záleží jakou máš spotřebu, apod.). Přecházení mezi operátory můžeš taky pár korun ušetřit, ale myslím si, že to nebude až tak velká částka.

  • Basic
  • -
  • -
  • Compal CH7465
  • Brno-Ponava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...