Přejít na obsah

Konec emailů upcmail.cz


tomus

Doporučené příspěvky

Dnes mě volala operátorka z klientského centra UPC s tím, že jako kontaktní email mám u nich uveden email od UPC, tedy jmeno@upcmail.cz a že abych si email změnil na jiný, protože po spojení UPC s Vodafonem tyto emaily bez náhrady zaniknou a to na konci června 2020.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Slamb změnil název na Konec emailů upcmail.cz
Návštěvník Retiree

UPCMail je e-mailový účet, automaticky generovaný jako doplňková služba k internetu od UPC. E-mailový účet je přidělený při aktivaci služby a je platný během trvání smlouvy. Končí, stejně jako ostatní doplňkové služby, ukončením smluvního vztahu nebo přepisem smlouvy na nového uživatele.

Myslím, že s tímto textem se dá úspěšně (a zbytečně) polemizovat. Např. co jsou ostatní doplňkové služby, jak se mění smluvní vztah mezi zákazníkem a VF, pokud smluvní vztah trvá (pokračuje), nelze rušit služby ze vztahu plynoucí, atd. atd. Rozhodně ale nemám chuť pitvat Všeobecné ... podmínky ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak toto je nemilá zpráva, protože mám plno registrací na email  s @upcmail.cz.

A jak to bude s emaily na doméně @karneval.cz ? Zrušení této domény by mne už hodně na..ralo.

Je tu někdo více obeznámen?? Na stránkách UPC o tomto nic nevidím.

  • 150 Mb/s
  • -
  • Start
  • TC7200 (bridge mod), Router Asus RT-AX55
  • Litoměřice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Doména @Karneval.cz ještě existuje Mně ji bot Chello ve Vídni zablokoval  už v roce 2009 nebo 2010, údajně pro rozesílání spamu. Technici mně sice (dokonce 2x) mail krátkodobě odblokovali, ale nepomohli... Nicméně je zřejmé, že technicky není problém email na příslušné doméně zachovat. Jenže z mnoha náznaků tu na fóru je zřejmé, že krysy už potápějící loď dávno opustily, musíme počkat na  vývoj věcí příštích...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukal jsem teď na VOP i Specifikaci služeb platných od 1.1. 2018 a doplňková služba UPC mail tam uvedená není. Myslím si, že je to stejné jako s názvem UPC a platformou Horizon, že to nebylo součástí obchodu (moje spekulace). A nyní bych použil citát největšího Čecha: "Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat."

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Citovat

Doména @Karneval.cz ještě existuje

Jo existuje, dokonce pro ní funguje SPF, DKIM a DMARC pokud je e-mail odeslán přes SMTP servery UPC. Bohužel to ale stejně moc nepomáhá, protože MX servery ve Vídni, které ty e-maily distribuují, jsou permanentně na spam listech (např. spamhaus) a dost často se pak odeslané e-maily vrací zpět jako nedoručitelné.

Upraveno uživatelem Arcao
  • 300 Mb/s
  • Jiná služba
  • Komfort
  • TC 7200, VTV Pro Box, 2xCA
  • Neratovice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, tomus napsal:

Dnes mě volala operátorka z klientského centra UPC s tím, že jako kontaktní email mám u nich uveden email od UPC, tedy jmeno@upcmail.cz a že abych si email změnil na jiný, protože po spojení UPC s Vodafonem tyto emaily bez náhrady zaniknou a to na konci června 2020.

Řekl jsem jí ok, že si email změním prostřednictvím Moje UPC, prý ano můžu, ale mohu jí ho hned nadiktovat a ona ho změní, což udělala, později mě pak přišla na tento mail od UPC potvrzovací zpráva. 

Jenže, když jsem se pak odpoledne díval do Moje UPC, tak tam je stále nastaven původní mail a ke změně tam nedošlo, takže to vypadá, že ty databáze nejsou propojené, což mě ale moc nepřekvapuje,  protože si vzpomínám, že to tak v minulosti bylo a zřejmě je to tak stále. 

mě volala taky a pochopil jsem, že na Moje UPC si to musím změnit sám, to co si diktoval byl kontaktní mail ... dneska jdu měnit registrace co mám na upc maily, taky mě nepotěšili.

  • Basic
  • -
  • Základní, Sport, Cinema
  • Compal CH7465
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mipo

Ať si kdo chce říká cokoliv, já jsem po spojení UPC s Vodafonem zaznamenal pouze citelné zhoršení všech služeb. Takže mi to připadá spíše na nedobrovolné převzetí UPC Vodafonem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...