Přejít na obsah

Nový typ kabelu na propojení TV?


Návštěvník TuxCZ

Doporučené příspěvky

Návštěvník TuxCZ

Dobrý den, 

dnes mi byl převeden internet na novou adresu a nainstalovaný nový typ UPC zásuvky. Kabel pro propojení s modemem šel připojit v pohodě, jenže při pokusu o připojení televize jsem narazil na problém a to, že kabel nelze do zásuvky připojit.

 

Nevíte někdo, jestli se někde neprodává tento typ kabelu? Např. v elektru? Předem děkuji.

IMG_0155.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tango se nedávalo. Když má někdo Tango lištu, tak pak na to nepasuje žádná krytka a kolikrát se dovnitř nevejde obsah (spojka + zásuvka). Ale vím co myslíte a nejsem si jist, zda se nyní dávají. UPC začalo dávat zásuvky s větším frekvenčním rozsahem, než se dávali v minulosti (nyní 5-1200MHz). Když si vzpomenu v týdnu, zkusím se zeptat nějakého technika co fasují od UPC.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, ale ta se přesně do systému tango nevešla resp. nepasovala krytka. UPC už nedává 3 zdířkové zásuvky, rádio v analogu už prakticky neposkytuje (zatím ve většině lokalit běží, ale někde už ty pod 100MHz nejdou a analogová rádia asi budou první na řadě při uvolňování pásma). Asi se dávají podobné typy zásuvek (https://www.antennenland.net/btv-04-UPC) a mají 2x F výstup, oboje v plném rozsahu frekvencí (ta původní se třemi výstupy měla rozsahy 88-108 MHz pro rádia, 110-860 MHz pro TV a 5-860 MHz pro internet).

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

Hmmm, ja mam primo od UPC nekdy z konce roku 2009 zasuvku s krytem Tango typ 5011A.

Zasuvka samotna NENI zadna genericka TV/R/SAT, ale primo od UPC, ted si nevzpomenu na typ, uz se to tady pred lety resilo...

Upraveno uživatelem Evzen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky


Já dělal 5 let dozadu novou elektřinu a natáhl si i rozvody koaxiálního kabelu po bytě. Do komory mi vede kabel z rozvodné skříně, tam mám přímo na něm rozbočovač (na jednom výstupu modem) a na dalších kabely do jednotlivých pokojů. Zapojil mi to tak technik a do krabic na zásuvky mi zapojil tři zásuvky (se třemi výstupy) pod víčka ABB tango.

Jen si říkám, pokud ty rozvody patří UPC a odkud jsou moje. Protože se všude mluví o účastnické zásuvce, ale já tam mám rovnou ten rozbočovač. A kabely ve zdi jsem si tahal sám. 🙂

 

Upraveno uživatelem Zlaťák
  • -
  • -
  • Klasik
  • Technicolor, 4x CA modul
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Evzen Tak doteď jsem slyšel jen, že to tam nejde (či jsem na opačné případy zapomněl) nebo že na to nepasuje klasická UPC krytka. A teď bych kecal, jestli i případy, kdy tam ta Tango krytka nešla dát.

@Zlaťák Řekl bych tedy, že od toho rozbočovače dále jsou to Vaše rozvody. Když se podíváte pozorně na tu UPC zásuvku nahoře, tak když sundáte ty plasty, uvnitř je prakticky rozbočovač. Něco takového

6501372.jpg

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TuxCZ>> zajdete si do Datartu a kupte anteni kabel, kterej bude mit na jednom konci F konektor (do vasi UPC zasuvky) a na druhem konci klasicky IEC. Prodavaji je tusim v delkach 1, 3, 5 a 10m. Nebo pokud mate uz kabel 2xIEC, kupte tam redukci F-IEC.

  • Kabel 500 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • 2x CA modul, Compal black
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...