Přejít na obsah

Starší modemy již nelze nově připojit :-(


Návštěvník single

Doporučené příspěvky

Zial je to tak.. ak chces mat slusny modem/router (ktory nema problemy s latenciou ako Compal s Puma 6), tak sice mas Gigabit Connect Box (u vas to bude Vodafone station) DOCSIS 3.1 s Puma 7 chipsetom, ktory je v tomto smere podstatne lepsi.. ale dostanes ho iba ku gigabit programu (ktory samozrejme stoji o dost viac ako nizsie programy), hoci by uplne stacil 500 Mbit ci aj 250 Mbit program.

Na druhej strane - Compal vyhovuje aj so svojimi nedostatkami drvivej vacsine uzivatelov.. a kablovy operator to velmi dobre vie.

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Netahal bych ty důchodce do všeho, protože mnohdy je to právě tato skupina lidí, která nemá s cenou vůbec žádný problém. Naopak to mohou být mladí, kteří potřebují peníze na podstatně víc věcí, od chytrých mobilů, přes zařízení bytu nebo stavby domu, až po auta atd.

Jinak to, že se ruší levné tarify a nechávají jenom ty dražší, je vidět nejenom u internetu, ale i u mobilních služeb - prostě žádný operátor nemá zájem na těch, co mu visí v systému a nedělají útratu. Tyto klienty v lepším případě nechá virtuálům.

Desetikorunové částky řeší jenom kecálci, kteří si potřebují pokecat a mají asi ban na Facebooku, tak lezou po diskuzích a plamenně debatují na téma pár korun za služby...

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník Adolfek

Volali my také , mám 3230 se kterou jsem spokojený, zkoušel jsem to, že nevidím důvod u 150 měnit a ty jejich wifi krámy, nechci, nakonec jsem tedy vyhádal slevu oproti současné slevě, takže net, stejný, modem nuceně pronajatý a cena stejná. Je to takové pyrrhovo vítězství, tak jen doufám, že mi zůstane veřejná IP a modem hned přepnu na bridge. Jako IT logiku výměny chápu, pokud jde o kanály ale pokud něco takového chtějí, tak si myslím, že by tedy měli umožnit odprodej, mě totiž tvrdili, že už vlastní modem mít nepůjde a budou jedině pronajaté.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je bude opravdu jen pronajímat, tak jediný důvod můžou být peníze. Modemy nakoupí v obrovském množství (= ještě za nižší než obvyklou cenu), následně je pronajme a za dobu životnosti vybere několikanásobně víc peněz než je cena zařízení.

Ale pevně věřím, že je to jen dočasný stav a modemy prodávat bude. Stejně jako si nepronajímám mobilní telefon, nechci a nebudu si pronajímat ani modem.

  • -
  • -
  • Klasik
  • Technicolor, 4x CA modul
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A v com je vlastny router taka vyhoda? Zaruku mas iba dva roky.. uvediem UPC SK - Compal v cenniku stoji 79 EUR, prenajom 1,90 EUR/mesiac.. takze zaplatim 79 EUR az za 41 mesiacov, pricom mam stale zaruku od UPC.. o Arrise (gigabit) ani nehovorim, tam je ten rozdiel este vacsi (139 EUR cena, 2,90 EUR prenajom/mesiac.. takze az za 48 mesiacov).

Vlastny modem/router pripojit nemozes (ani nebudes moct).. naozaj by ma zaujimal dovod, preco kupovat do vlastnictva.

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Důvod samozřejmě žádný není. Navíc si takový majitel musí být vědom, že na zakoupenou věc je záruka se lhůtou odstranění vad do 30 dnů, takže pokud modem klekne, pak klidně může být někdo měsíc bez internetu, než bude modem opravený (nebo si ten net musí zajistit jinak). A po záruce už se nemusí dočkat ani té opravy a bude kupovat znovu.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak v ČR je modem za dva tisíce a pronájem za 70Kč, takže ten poměr je zase trošku jiný.

Já třeba mám dvě smlouvy (dva modemy) a třetí rezervní mi leží v šuplíku. Modemy jsem koupil z druhé ruky po tisícovce a za ty roky se mi to finančně rozhodně vyplatilo.

  • -
  • -
  • Klasik
  • Technicolor, 4x CA modul
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...