Přejít na obsah

Starší modemy již nelze nově připojit :-(


Návštěvník single

Doporučené příspěvky

@quadra2030 teď pro nás méně bystré - co to momentálně znamená pro obyčejné klienty? Např. místo odkoupeného Technicoloru dostaneme v blízké době Compal, nebo proběhne postupná obměna za nějaké úplně jiné zařízení až v okamžiku, kdy se v jejich lokalitě bude budovat DOCSIS 3.1? 

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@michal987Ví, za Compal. To je jediné zařízení, které nyní VF (UPC) dodává. Časem přibude VF Compal a poté i Vodafone Station (pro ED3.1, netuším, zda bude využíván tento název i v ČR).

@quadra2030U nás v ČR se Hitrony vůbec nevužívají a nebudou.

@sodekczS Technicolorem (i zakoupeným) bych byl ještě nějakou dobu v klidu. Primárně jde o to zbavit se roztříštěnosti a nevyhovujících modemů (technicky je Technicolor vyhovující modem). Na síti jsou i jednotky určitých značek / typů modemů a udržovat pro ně FW, konfigurační soubory atp. je prostě nesmyslné, natož je převádět do nových VF systémů, vytvářet jim profily atd. A ED3.1 na to vliv úplně nemá a je už teoreticky na větší části sítě technicky připraveno (UPC aktivně mění už nějakou dobu aktivní prvky na síti a v některých lokalitách i testuje interně síť, pořizuje potřebný HW a SW ...). UPC už se spoustu let snaží lidi s SD boxy a ED2 modemy kontaktovat a modemy jim vyměnit (bohužel někteří to bojkotují a UPC bylo až zbytečně moc hodné).

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně jen štve, že mi doma leží ve skříni záložní Technicolor, který mi už nikdo nepřipojí, ale budou mě nutit do pronájmu něčeho místo Cisca. Přitom by stačilo tyto dva modemy zaměnit a Cisco (i když pořád funkční) vyhodit. Bylo by to win-win pro obě strany.

Protože nevím (asi vím), jak se budou rodiče (důchodci) tvářit, že budou za internet platit místo "třech stovek" nově "čtyři stovky". To už je docela slušný zdražení (v procentech).

Aby to nedopadlo, že zruší internet a budou si vrtat kabel skrz zeď od sousedů (na to jejich příležitostné brouzdání a dvakrát do týdne čtení mailů).

  • -
  • -
  • Klasik
  • Technicolor, 4x CA modul
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@TubeNo a není? To předtím byla jen taková narážka, samozřejmě že dost lidí dalo přístupy k Wi-Free svým známým atp. A UPC to nijak neřešilo i když by mohlo. Proto tam byl i ten smajlík na odlehčení. Ale sdílení základní služby už je dost velký problém, hlavně je třeba si uvědomit, že soused může na internetu dělat něco nekalého (i když nevědomě) a odpovědný za to budete vy. Při dnešních cenách internetu bez datových limitů to opravdu nechápu, mentalita těchto lidí je mi naprosto cizí.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano ano. A sám si pamatuji jednu causu, kdy chlapovi do bytu vtrhli ozbrojenci, zabavili všechny PC, mobily, Notebooky. A to jen proto že šeroval net sousedovi a ten jel dětské Péčko. ALe u ISP konfiguroval on a proto si pro něj došli. Neříkám že to schvaluji a osobně bych kabel od netu nikomu nepůjčil, aby na "mě běžel" a ani sousedovi nedal heslo k WiFi. Ale taky se pak nemůže každý divit, když si sežene důchodce základní net za 400,- (20/2) a ještě 1/4 k tomu za pronájem zařízení, když to použije sporadicky (BTW za stejnou cenu mám teď 300/20) na tabletu 6x za měsíc a někdy HbbTV

Jsou i jiní ISP, kteří mají tarif důchodce 10/2 za bratrů 250,- Což je vcelku rozdíl.

Čímž nikde neříkám, že to schvaluji.

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal CH7465 černý
  • Ostrava - Zábřeh
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já proti přechodu na nové technologie nic nemám, nakonec jsem to postupně u "kabelovky" již vícekrát zažil a pokaždé to bylo kvůli navyšování rychlosti. Někteří tady jistě pamatují s čím jsme tu začínali a jaká to proti vytáčenému připojení byla tehdy pecka! Ale při stávající a zůstávající rychlosti 300/20 není k nátlaku na výměnu žádný důvod - aktuální modem ji zvládá s přehledem. Samozřejmě, jestli mi můj tarif chtějí nahradit např. 500/50 a nejlépe za stejnou cenu,  tak uznám že výměna modemu je vhodná a budu ji zcela akceptovat.
Pak ještě info pro ty co zcela nepobrali - nejedná se o výměnu vašich starých odkoupených modemů za nové v režii VF, ty si můžete nechat na památku a ty nové si musíte pronajmout.

  • -
  • -
  • Klasik
  • 2x CA modul (Lica r2008, UPC r2015)
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@marian.loziNejde o to, že to teď zvládá. ED2 modem taky zvládne až 50Mbps rychlost, ale úplně tím degraduje síť. Cisco ED3 modemy zvládnou spojit až 8 kanálů, ale jen přesně za sebou. Síť je třeba upgradovat na ED3.1, znamená to třeba ořezání analogových rádií, potřebu vyházet starší nevyhovující modemy a to i ty, které aktuálně fungují bez problému atd. Jak Vy říkáte nátlak je vyvíjen, protože jednoho dne je třeba "přepnout tlačítko" a ty starší modemy přestanou jako mávnutím kouzelného proutku fungovat.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

300 Mbit download na Ciscu, Technicolore ci Ubee (ktore su vsetky 8 kanalov download) zaberie 75% prenosovej kapacity kanalov na danom uzle (a tu prenosovu kapacitu zdielas so vsetkymi uzivatelmi na tom uzle)! Compal tu zataz rozprestrie na 16-24 kanalov (podla lokality).. preto kablovi operatori vsade tlacia na vymenu modemov/routerov za take, ktore maju aspon 24 (idealne 32) down kanalov.

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za všechny podnětné postřehy a technická vysvětlení. Zdá se mi, že na jedné straně VF chystá potřebné technické změny, na straně druhé zřejmě ruší důchodcovské typy připojení, přitvrzuje ceny, podmínky .... nic, o co by běžný klient dvakrát stál. Asi je předčasné teď dělat nějaké závěry, jen musí být člověk ve střehu.

@Marek-26co se týká povzdechu o cenách a připojeních "pro každého zvlášť", já se moc nedivím, že důchodci řeší zdražení v řádu stokorun, když je tady spousta lidí, kteří řeší i desetikorunové částky. Navíc starší generace je historicky zvyklá na jiné cenové podmínky a stovka je pro ně psychologicky pořád vysoká částka.

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...