Přejít na obsah

Starší modemy již nelze nově připojit :-(


Návštěvník single

Doporučené příspěvky

Návštěvník hrochada

Jestli máš Cisco / Ubee / Technicolor, tak ti ho podle mě klidně nechají. Akorát na novou smlouvu už nic kromě Compalu nenapíšou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

UPC SK uz aspon dva roky pravidelne obvolava uzivatelov so starymi Ciscami/Ubee/Technicolor, ze by ich mali vymenit za Compal.. a co viem, tak tento rok padne konecna a nebude na vyber (stare zariadenia jednoducho deaktivuju).. ma to svoju logiku, je lepsie optimalizovat siet a zataz uzlov na vacsom pocte download kanalov (v BA aktualne 24, neviem ako v inych castiach SK).

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník hrochada

To i tady obvolávají, akorát že se to dá odmítnout.

Compal je mi jedno, dokud mám možnost bridge. Jako router bych to nechtěl ani náhodou.

Zde oficiální vyjádření k již aktivním modemům.

obrazek.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už když jsem kupoval Technicolor, bylo mi jasné, že to není napořád. Prostě jednou za čas se změní podmínky a je potřeba zařízení obnovit. Nevidím v tom až takový problém. Spíš by mě mrzelo kdybych si z tohohle pohledu musel pořídit zrovna Compal. Třeba to vyhnije a svým tempem dojde k nějakému rozumnějšímu strojku.

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, sodekcz napsal:

Už když jsem kupoval Technicolor, bylo mi jasné, že to není napořád. Prostě jednou za čas se změní podmínky a je potřeba zařízení obnovit. Nevidím v tom až takový problém. Spíš by mě mrzelo kdybych si z tohohle pohledu musel pořídit zrovna Compal. Třeba to vyhnije a svým tempem dojde k nějakému rozumnějšímu strojku.

Uz Intel Puma 7 je na tom lepsie (nove DOCSIS 3.1 gigabit modemy), aj ked to stale nie je uroven Broadcomu 3390.. kedze sme odkazani na to, co nakupil provider (a zaujimave je, ze sa v tom vzacne zhoduje Liberty aj Vodafone, obidvaja maju rovnake gigabit routery od Arrisu, len v inom designe a nazve - Vodafone Station a Gigabit Connect Box), tak nie je velmi na vyber (a vlastne zariadenie si nemozes pripojit, DE je vynimka v celej Europe).

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm, tak jsem chtěl v kanceláři navýšit na 350/40, protože to teď vyjde levněji, než současný 240/24, ale samo po mne chtějí vyměnit modem, že prý Technicolor (který mám odkoupený) 350/40 nedá (je to pravda?).

Citovat

Pro využívání Internetu nad 300 Mbit je, ale již zapotřebí mít právě novější typ modemu tedy MODEM COMPAL, který je do budoucna připravený až na rychlost 1000 Mbit/sec.

Opravdu Compal bude zvládat gbit?

Upraveno uživatelem Neo_Moucha
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Komplet
  • Bílá krabice
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

problém je hlavně v tom, že technicolor víc vytěžuje jednotlivý kanály, compal tu zátaž rozloží rovnoměrnějc mezi větší množství kanálů

compal má 24 kanálů po 50 Mb/s, takže by gigabit zvládnout měl, teda aspoň do doby, než bude modem s ještě větším množstvím kanálů, kterej tu zátěž zase víc rozloží

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...