Přejít na obsah

Vysoký ping, pomalý internet (Ostrava Zábřeh)


Návštěvník aldik

Doporučené příspěvky

Návštěvník aldik

Tak teď netuším, zda to nebylo fakt novým routerem (TP Link Archer C6), možná jen vadný kus, nebo si to špatně rozumí s aktuálním modemem od UPC. Včera jsem zapojil starý router (stejná značka, jen o hodně let starší model) a rychlost sice je nižší (logicky, tenhle nepodporuje vzhledem ke stáří takové rychlosti - máme 300mBit/s, starý router má max 54mB), ale i ping je nižší- normální a hned se to dá normálněji používat. Takže buď mám vadný kus, (hw), možná tam je špatný firmware (i když aktuální), nebo se to nebaví jak má s modemem od UPC. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtelo by si to jen ujednoti spravnost psani jednotek MB a Mb. Kazdopadne M je vzdy velke a to co udava privider a meri se je bit s malym b. mB ve me evokuje mili Bajt tedy desetinu Bajtu. 

Vzhledem k namerene rychlosti tipuji ze je vse mereno na WiFi (54 Mb/s odpovida starsim standardum na 2,4 GHz WiFi, konktetne 802.11 g. 

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal CH7465 černý
  • Ostrava - Zábřeh
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník aldik

mbit/s. mB jsem psal protože se mi to jen nechtělo psát celé, pardon 😄 

Jinak připojen já jsem kabelem, takže vlastně 54 není maximum pro mě, to jsem blbě napsal.. nicméně na 300 se starým routerem sice nedosáhnu, ale ted je hlavní že se zázračně snížil i ten ping na použitelné hodnoty 😉 předtím ping klidně i přes 2000ms podle meřících nástrojů (rychlost.upc.cz, rychlost.cz, zajímavé že speedtest.net ne, tam mi to naměřilo nízký ping a rychlost kolem 300 jako mám mít,ale internet byl stejně nepoužitelný, při měření pingu přímo na konkrétní web, nebo ip adresu routeru at už v příkazovém řádku, nebo v rozhraní routeru taky normální hodnoty.. je to záhada). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...