Přejít na obsah

Vysoký ping, pomalý internet (Ostrava Zábřeh)


Návštěvník aldik

Doporučené příspěvky

Návštěvník aldik

Má taky někdo ve stejné lokalitě (OV Zábřeh) problém s internetem od UPC? Poslední dny (ne trvale, spíš jen nárazově) pozoruji hodně zpomalený internet.. když použiju měřák rychlosti tak sice rychlost vyjde obvykle vysoká, ale zároven i PING. Na podporu UPC jsem už před pár dny psal.. podle nich prý modem v pořádku (dívala se v počítači na záznamy), plus přidala takové ty obecné rady restart routeru a modemu, odpojit a zapojit kabely... apod. Plus jsem ještě provedl upgrade firmwaru v novém routeru (nabízel to), no na chvíli to pomohlo.. a ted zase to jede jak šnek.

Tak fakt nevím jestli je problém na straně UPC, nebo v tom novém routeru. 

 

Screen je aktuální, před chvíli udělaný. rychlost by byla super, ale ping to kazí :D 

upc1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Loni jsem řešil podobný problém, rychlost dle měřáku ok, ale vysoký ping a internet byl viditelně zpomalený,

volal jsem několikrát na UPC, ale pokaždé prý bylo vše ok,

jediné co pomohlo byl restart modemu, pak byl na několik dní klid a pak se to znovu opakovalo, po několika měsících to nakonec samo přestalo a teď je zatim, klid.

Modem mám pouze základní bez routeru,  takže tam chyba nebyla.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Návštěvník aldik

Tak DNS od Googlu pomohli jen na chvíli, vysoký PING se zas chvílí zase vrátil.. Že by byl problém v routeru? Ale žádnou chybu nehlásí, je možné že by nebyl kompatibilní s UPC (ale to je asi blbost) - https://www.tp-link.com/cz/home-networking/wifi-router/archer-c6/ 

Ping na router pod 1ms, kydž změřím rychlost tak samotná rychlost většinou ok, ale zároven i obrovský PING. Když připojím modem kabelem přímo do počítače, tak PING zázračně klesne. Co může být případně v routeru špatně? 😄 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník aldik

To už jsem právě dneska na chvíli zkoušel a ping "zázračně" klesl. Se starým routerem (stejné značky) zase vzrostl (i když ne zase nějak extra). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...