Přejít na obsah

Filtrace uživatelů


Adolf.Shitler

Doporučené příspěvky

Na diskusních fórech v anglickém jazyce se tyká a musím souhlasit s tím, že ve 21. století je na Internetu týkání běžná věc (přeci jen, když je to napsané na Wikipedii, tak to určitě musí platit, né? 😄 Jokes asides.). Nemohu se stotožnit s tím názorem, když se někdo na sociálních sitích ohrádí většinou s názorem: "Co mi tykáš? Husy jsme spolu nepásli.". 

Upraveno uživatelem Pepe
  • Souhlasím 2
  • Nesouhlasím 1
  • Kabel 300 Mb/s
  • Super
  • Komplet
  • 3x CA modul, 1x Nokia, 1x Technicolor
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OT: @Jirka007 teď by mě vážně zajímalo, proč jste vyjádřil nesouhlas s uživatelem @cvancara. Nemá pravdu? Jako angličtina vykání má, ale v dnešní době se moc často nevyskytuje, ne-li vůbec. Existují však způsoby jak rozlišit pozdravy mezi přáteli či nadřízenými.
image.thumb.png.ef159dc24227eaf306e73cc6faab0883.png

Já jen, aby to nezapadlo. 😉 To reagování se dá velmi snadno vrátit.

Upraveno uživatelem Pepe
  • Kabel 300 Mb/s
  • Super
  • Komplet
  • 3x CA modul, 1x Nokia, 1x Technicolor
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Půjdu trochu mimo téma. S tím vykáním tykáním má pravdu Adolf. Ono je to celkově taková zvláštní česká "úchylka" každýmu vykat, byl jsem svědkem jak si i vykají mladí mezi sebou u nás. Sám jsem žil několik let v USA a pak v Itálii a v tom Taliansku mě překvapilo, že se tyká i lékařům nebo dokonce profesorům na VŠ.  Normálně jsem přišel do ordinace a pozdravil "ciao dottore". Samozřejmě není problém říct "buongiorno dottore", ale Italové mi vysvětlili, že ciao je gesto přátelství, kdežto pozdravem buongiorno dáváte najevo odstup. To stejné i v USA, buď "hi" nebo "hello". Jen u nás to lidi prožívají.

Upraveno uživatelem marek-81
  • Souhlasím 3
  • To se mi líbí 1
  • Basic
  • Red Basic
  • -
  • -
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to mám tak, že nesnáším když někdo vyká mně, chci aby mi všichni tykali. Sám nemám absolutně problém komukoliv vykat, ale vždycky (třeba u doktorů) trvám na tom, že chci aby mi tykali. Jinak myslím si, že v tomhle by si lidé prostě měli vyjít vzájemně vstříc, takže pokud někdo chce, abych mu vykal, budu mu vykat, kdo chce, abych mu tykal, budu mu tykat. Ale to samé očekávám od ostatních, když třeba někoho slušně poprosím, aby mi tykal (a vysvětlím mu, že je mi nepříjemné, když mi někdo vyká) a on to odmítne, odmítám se s ním bavit.

Upraveno uživatelem Tommy Kindernay
  • Basic 250 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...