Přejít na obsah

Konkurence nespí


Pavel m

Doporučené příspěvky

Dycky Most!

Softex je jeden z mnoha poskytovatelů internetu na Mostecku, má zasíťovaná sídliště (takže 90% Mostu, jelikož Most je jedno velké sídliště). V okolí Mostu má WiFi pokrytí. Pro mě to byla lepší volba jak WMS, KKnet atd. takže záložní připojení jsem měl od nich. Měli pár věcí, co mě štvali (zaregistrovaná MAC na přípojku, v případě, že odešel router nebo jsem potřeboval přepojit server z UPC na Softex napřímo, byl problém resp. ban). Ale jinak jsem s nimi byl spokojený. Hlavně nepoužívali stejné páteřní optické vedení jako UPC, což bylo nejdůležitější pro mě.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U těchto připojení je hlavně potřeba vzít v potaz, že deklarovaná rychlost bude zaručena nejvýš v síti poskytovatele. Jak se jedná o propojení mimo jeho síť a hlavně zahraničí, pak nastupuje agregace a cena za data, takže nějaké stovky až tisíce Mbps už obvykle nejsou reálné. Ale marketingově to samozřejmě vypadá dobře...

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to sis všimnul brzo, že existuje i konkurence a že 500/30 za litr je trochu moc, stejná nebo podobná cena je tam snad od doby, co upc tuhle rychlost zavedlo 😄

a co se týká vyšších rychlostí, tak třeba jon má 2/2 za 699 https://jon.cz/internet/ nebo e3 má 10/10 za 1490 https://e3.cz/#internet

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Slamb změnil název na Konkurence nespí
Návštěvník Tealc.EU

Trochu se bojím co nastane od Dubna. Jelikož mám Vodafone vím že jejich hlavní mantrou jsou poplatky (i když ze všech našich předražených operátorů je to nejmenší zlo) očekávám že nastane období balíku internetu za šílené ceny a datové limity. Takže hledám vhodnou náhradu internetového poskytovatele co je k dispozici na Starém Brně. Máte nějaké tipy? Jde mi čistě o neomezený internet z rychlosti alespoň 300 Mb/s. Netbox tady bohužel není.

Moc děkuji za radu 🙂

Upraveno uživatelem Tealc.EU
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník fanfán tulipán

Tady u nás, v Perníkově, v mé lokalitě, se konečně jedna firma prokopala už až k nám, z centra města do centra města a nabízí 1G/1G za 449 peněz měsíčně. Mám jasno, kam po vypršení věrnostního období půjdu. Jasnačky, ono to poběží 600M/600M , ale i tak to je nářez." Hastala vista, Vodafone" nebo raději "Adios, nunca mas"?👄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...