Přejít na obsah

Platby SIPO


marek-81

Doporučené příspěvky

Marek-26: ano, já mám ve smlouvě způsob platby SIPO. Protože nebudu souhlasit s jinou formou platby, odstupuji od smlouvy. Včera mi to potvrdili z dtestu. Nikdo mě nemůže nutit založit si třeba účet jen proto, abych mohl platit převodem. Každopádně od Dubna bude stejně nový zákon a může se odstoupit bez sankcí pokud jsem alespoň tři měsíce zákazníkem. Bude se to vztahovat i na služby internet+TV, tedy nejenom mobil. Opět potvrzené dtestem. 

 

Upraveno uživatelem marek-81
  • Basic
  • Red Basic
  • -
  • -
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

namec : No já mám pro zásadový přístup pochopení. Speciálně  společnost Vodafone to byla , která mne před několika lety svou neschopností pořádně vytočila. Šlo o placení telefonu, měl jsem to nastavené automaticky. Jen jsem přišel domu už jsem měl SMS, že dlužím tolik a tolik. Po osobní návštěvě se to vyjasnilo, druhý den totéž. Tak to trvalo půl roku stále dokola. Prý zavádíme nový systém..... , což mě samozřejmě vůbec nezajímá. Nakonec jsem telefon zrušil. Nikdo se pořádně neomluvil.

  • Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • Modem Technicolor, 2x CA modul
  • Teplice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

HaWe: přesně tak. Já jsem platící zákazník a jsem to já co si budu klást požadavky a podmínky. Ne operátor. A pokud mi ty požadavky nemůže/nechce splnit, nejsem povinen přistoupit na jeho. To je celé. A není to pouze o ceně. Rozhoduji se podle mých osobních požadavků. Klidně můžu chtít po Vodafonu ať mi každý týden chodí uklízet do domu. A pokud mi řekne že ne, tak já zase nemusím být jeho zákazník. 

  • Basic
  • Red Basic
  • -
  • -
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve zdejším oligopolním prostředí elektronických komunikací je naivní si myslet, že zákazník je pán, který si bude klást nějaké požadavky. Zrušíš VF, půjdeš třeba k PODA. Tam zase bude něco jiného nevyhovujícího nebo i PODA bude časem odkoupena nějakým větším subjektem a seš pořád na tom stejném. Zdejší trh spěje k jasnému rozdělení VF / T-Mobile / O2. Každý skupuje co se dá a žádná další reálná konkurence není. Už proto, že tyto 3 subjekty těm menším firmám vesměs velkoobchodně prodávají datové připojení a všechno se to tedy točí v kruhu.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník hrochada
před 2 hodinami, Adolf.Shitler napsal:

Ve zdejším oligopolním prostředí elektronických komunikací je naivní si myslet, že zákazník je pán, který si bude klást nějaké požadavky. Zrušíš VF, půjdeš třeba k PODA. Tam zase bude něco jiného nevyhovujícího nebo i PODA bude časem odkoupena nějakým větším subjektem a seš pořád na tom stejném. Zdejší trh spěje k jasnému rozdělení VF / T-Mobile / O2. Každý skupuje co se dá a žádná další reálná konkurence není. Už proto, že tyto 3 subjekty těm menším firmám vesměs velkoobchodně prodávají datové připojení a všechno se to tedy točí v kruhu.

Hlavně postupně od SIPA přejde většina ISP, protože je mnoho jednodušších způsobů platby a není důvod SIPO udržovat. Měnit kvůli tomu providera mi přijde jako blbost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice nevím, v čem je pro VF výhodnější inkaso z účtu než SIPO, ale asi to vědí ty manažerský MBA rychlokvašky. Do hlavy jim nevidím a asi je to dobře, mohlo by se mi přitížit. Ve smlouvě mám jasně napsané úhrady přes SIPO. Snad mají vymyšlený způsob jak přechod udělat, aby s tím měl klient co nejmenší starosti. Nedávno jsem něco podobného prožil při změně správce domu, taky se přecházelo ze SIPO na inkaso z účtu. Upozorňoval jsem je na úskalí, ujišťovali mě, že žádné problémy nehrozí a pak 4 měsíce nebyli schopní dohledat, kdo co zaplatil a posílali upomínky. Náš zákazník, náš poskok.

  • Internet 300
  • -
  • TV Start
  • Wifi Modem Compal
  • Praha 10
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

Tak ona je otazka, jestli zrovna za tohle muze SIPO, zeano...
SIPO nemuze za blbost uzivatelu jak na strane odesilatelu, tak na strane prijemcu...

Jinak, je docela zajimava socialni studie pozorovat, jakou plamennou diskusi rozpouta takova blbost, jako placeni pres SIPO 🙂
Ja osobne pres nej platim, vsechno funguje krasne automaticky, vcetne opakovanych pokusu o zaplaceni (po 10 dnech) v pripade nedostatku penez na dotycnem uctu (ostatne, to by me zajimalo, jak tohle funguje v pripade inkasa z uctu...). No a protoze to funguje, nemam duvod to menit (if it ain't broken, don't fix it).
Az mi VF rekne, ze to dal nepujde, tak to zmenim, vo co de...

Chapu lpění na zasadach a principech, ale asi je dobre se zamyslet nad tim, v jakych pripadech... ona se zasadovost muze lehce zvrhout v bazirovani na pi*ovinach.

Upraveno uživatelem Evzen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...