Přejít na obsah

Platby SIPO


marek-81

Doporučené příspěvky

před 43 minutami, marek-81 napsal:

Děkuju. Ideální by bylo, kdyby odpověděl někdo, komu teď někdy končila věrnost a prodloužil ji se sipem. Ale mám obavu, že to prodloužit nepůjde (myslím SIPO). Ach jo. Proč se musí do všeho vrtat. ☹️

Mám věrnostní, které se automaticky prodlužuje. Do schránky mě každý měsíc chodí SIPO, a UPC (stále pod názvem UPC) tam ve výpisu stržené částky mám. Takže  prašule přes SIPO dostali. Také jsem zvyklý na SIPO, neb ho mám od úplného začátku a mám tam vše. Vyjma internetu, který mám ovšem od jiného poskytovatele (od UPC ovšem také)., ten si platím bankovním převodem, který je automatický.

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • STB Vodafone, modem Compal CH7465
  • Jirkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

marek-81@ Tak to je dobrej vtip - napřed SIPO a pak to stejně platíš přes inkaso z účtu u banky, resp. tu platbu SIPO v bance dokonce ručně zadáváš :D To tam zrovna tak můžeš ručně zadat platbu pro UPC/VF, když tedy inkaso z účtu nebereš jako nejpohodlnější (nebo lze i trvalý příkaz, pokud je částka stále stejná).

Upraveno uživatelem Adolf.Shitler
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Adolf: ale to není inkaso. Prostě ti pošta dá do schránky předpis kde máš přehledně všechny platby. Každý SIPO ma své spojovací číslo, pokud se vším souhlasíš, tak sedneš k PC a zaplatíš z účtu. Je to jednoduchý a rychlý. Z inkasa nemáš přehled. Sice pak ti dojde výpis, ale musíš to reklamovat, pokud ti něco nesedí.

Upraveno uživatelem marek-81
  • Basic
  • Red Basic
  • -
  • -
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A já při platbě z banky přímo - bez prostředníka SIPO - neplatím ani těch 13 Kč, protože nic zasílat nepotřebuji. Výpis z banky si stáhnu do PC a mám tam komplet přehled o všem. K čemu bych se měl tentovat s nějakým SIPO, jenž bylo dobré tak v dobách, kdy neexistovalo internetové bankovnictví...

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, petrmet napsal:

To není vtip, SIPO sloučí několik plateb do jedné a tu pak inkasuje z účtu. Mě účtuje pošta 13 Kč za zaslání dokladu SIPO.

Ano. Ten poplatek se přesně jmenuje: Úhrada poště za zaslání dokladu. A je to oněch 13.- Kč.

 

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • STB Vodafone, modem Compal CH7465
  • Jirkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SIPO přece nezadávám každý měsíc. Zadám ho jednou a už se nestarám. Lístek na SIPO mi chodí emailem zadarmo.

Pokud například změním banku, změním jedno povolení SIPO a o víc se nestarám.

Upraveno uživatelem Zlaťák
  • -
  • -
  • Klasik
  • Technicolor, 4x CA modul
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

marek-81@ U inkasa z účtu si ve své bance nastavím limit, takže i kdyby něco nesedělo, tak rozhodně nebudu nijak škodný. A mimochodem pokud něco nebude sedět na SIPO, tak je ti to houby platné, protože to musíš zaplatit stejně nebo max. na poště nechat konkrétní položku vyškrtnout, ale to se pak zase dostaneš do problému s neuhrazenou platbou. Takže na tom rozhodně nejsi líp než já a ještě se musíš tentovat s ručním zadáváním příkazu k úhradě, což já nemusím :-)

Zlaťák@ A výhoda mezi přímým inkasem z bankovního účtu ve prospěch UPC/VF a tím mezičlánkem SIPO, kde se v tvém případě také jedná o inkaso z bankovního účtu, je prosím pěkně jaká?

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...