Přejít na obsah

Cisco EPC3925 - zkušenosti


Doporučené příspěvky

Asi měsíc mám internet od UPC s tímto routerem. Wifi je nestabilní a cca jednou za 5 minut na moment vypadne. Při běžném surfování se to dá přežít, max se nenačte stránka. Video nekdy hapruje, nekdy ne, ale taky se to dá přežit. Práce z domova přes VPN je ale v prdeli - při ztrátě spojení se VPN musí znova nahodit a po tuto dobu nemůžu pracovat s interníma aplikacema zamestnavatele. :thumbdown:

 

Přepnul jsem na míň obsazenej kanál. Hlasitost okolo 60, router 5m před sebou. Na UPC lince mi toho moc nerekli – ze packet loss / repair od nich k modemu je super (nemuzu komentovat), rychlost taky (mereno, to vypada ok 10+), ze dela Symantec vubec nejakej antivir slysel poprve (ponechme nez komentare). Prepnout na 5 GHz nemuzu, protoze concurrent Dual-band broadcast tento model nedava a mam doma dalsi PCs, ktery davaji jen 2.4 GHz. Televize je ok, nevypadava, takze problem bude asi fakt v modemu a wifi signalu. K tomu mi antivir (Symantec Endpoint Protection) tak jednou za 5 minut hlasi „Unsolicited incoming ERP reply detected, this is a kind of MAC spoofing that may consequently do harm to your computer“. Z bezneho pozorovani mam pocit, ze ma tato hlaska souvislost s vypadkem wifi pripojeni. :scratch:

 

Otázka je, co s tim. Jedna varianta je kabel - tomu bych se chtel vyhnout, protoze bych to musel tahat kolem zdi a tak. Druha je koupit jinej router, na tom od UPC vypnout wifi / prenout na bridge a jet pres vlastni - tomu bych se chtel taky vyhnout, nechce se mi davat 2+K a stravit dalsich x dni studiem a konfiguraci.

 

Treti je skusit fixnout soucasne wifi. Otázka je, jak? Díky za jakýkoliv nápad. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

V každým případě bych jel nějakou dobu přes kabel, aby se vyloučila nebo potvrdila varianta, že problém je/není ve WiFi. Pak se dá řešit něco dalšího.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník computerboy

Myyo : A co výměna tohoto routeru za jiný? UPC většinou s tímto nemá problém, pokud rozumně odargumentuješ, že ti tento model nevyhovuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi měsíc mám internet od UPC s tímto routerem. Wifi je nestabilní a cca jednou za 5 minut na moment vypadne. Při běžném surfování se to dá přežít, max se nenačte stránka. Video nekdy hapruje, nekdy ne, ale taky se to dá přežit. Práce z domova přes VPN je ale v prdeli - při ztrátě spojení se VPN musí znova nahodit a po tuto dobu nemůžu pracovat s interníma aplikacema zamestnavatele. :thumbdown:

 

Přepnul jsem na míň obsazenej kanál. Hlasitost okolo 60, router 5m před sebou. Na UPC lince mi toho moc nerekli – ze packet loss / repair od nich k modemu je super (nemuzu komentovat), rychlost taky (mereno, to vypada ok 10+), ze dela Symantec vubec nejakej antivir slysel poprve (ponechme nez komentare). Prepnout na 5 GHz nemuzu, protoze concurrent Dual-band broadcast tento model nedava a mam doma dalsi PCs, ktery davaji jen 2.4 GHz. Televize je ok, nevypadava, takze problem bude asi fakt v modemu a wifi signalu. K tomu mi antivir (Symantec Endpoint Protection) tak jednou za 5 minut hlasi „Unsolicited incoming ERP reply detected, this is a kind of MAC spoofing that may consequently do harm to your computer“. Z bezneho pozorovani mam pocit, ze ma tato hlaska souvislost s vypadkem wifi pripojeni. :scratch:

 

Otázka je, co s tim. Jedna varianta je kabel - tomu bych se chtel vyhnout, protoze bych to musel tahat kolem zdi a tak. Druha je koupit jinej router, na tom od UPC vypnout wifi / prenout na bridge a jet pres vlastni - tomu bych se chtel taky vyhnout, nechce se mi davat 2+K a stravit dalsich x dni studiem a konfiguraci.

 

Treti je skusit fixnout soucasne wifi. Otázka je, jak? Díky za jakýkoliv nápad. :)

Zkuste nejdříve vypnout Symantec (když řeknete Norton, budou vědět spíše). Jestli to bude padat i bez něj, zkuste to spojení kabelem.

 

A opravdu by neměl být problém si nechat modem vyměnit za jiný WiFi ED3.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Návštěvník PV

Ahoj,

 

dá se nastavit na Ciscu 3925 tzv. rodičovská kontrola, denní doby přístupu k internetu? Ale tak, aby se nemusel vytvářet uživatel? Vím, že se to dá řešit, že si vytvořím uživatele s heslem a jemu přiřadím čas kdy má být internet vypnutý nebo zapnutý. Pak ale pokaždý když se restartuje router objeví se otravná přihlašovací tabulka, kde musím vyplnit zmiňovaného uživatele a heslo.

Ptám se jestli se dá nastavit omezení denní doby do internetu všeobecně a to bez vytváření uživatelů a hesel.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ahoj,

zkoušel jste někdo nastavovat Guest Network v menu Wireless? Myslel jsem, že to nastavím jako wifi pro návštěvy, ale nějak se mi nedaří, sice nastavím na Enable, ale wifi nevidím.

  • 500 Mb/s
  • -
  • Klasik
  • modem Compal, VTV Box, CA Modul
  • Plzeň Bolevec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

zkoušel jste někdo nastavovat Guest Network v menu Wireless? Myslel jsem, že to nastavím jako wifi pro návštěvy, ale nějak se mi nedaří, sice nastavím na Enable, ale wifi nevidím.

Mám stejný problém. Tipuji to na konflikt s jejich Wi-free. Dal bych za to krk, že tato položka (Guest Network) tam do zapnutí Wi-free u mě na modemu nebyla. Navíc se po restartu modemu samo u Hostovské sítě zrušilo Enabled.

Schválně jsem požádal o zrušení Wi-free, tak uvidím, jestli tato položka pak začne fungovat nebo úplně zmizí.

  • Super
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, CA modul
  • Zlín
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...