Přejít na obsah

Cisco EPC3925 - zkušenosti


Doporučené příspěvky

  • po 2 týdnech...

Dobrý den,

 

mám od UPC Cisco EPC3925. Snažím se zpřístupnit přes internet některé služby z NAS serveru Synology. Nedaří se mi to. Procházel jsem nastavením NASU i routeru a připadá mi, že všechna nutná nastavení jsou správně (NAS má statickou IP v rámci sítě, port forwarding je nastavený,...)

 

Podezření mám na to, že router mě z internetu do vnitřní sítě v první řadě ani nepustí. Zkoušel jsem různá nastavení firewallu routeru, ale nijak to nepomohlo.

 

Můžu poprosit o nějaké tipy, jak EPC3925 v tomhle ohledu správně nakonfigurovat? Napadá někoho nějaké úskalí, co by mohlo způsobovat problémy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Dandys74

Zkoušel jsi na Synology spustit službu EZ-Internet? Mám DS213j a pomocí této utilitky se NAS "domluví" s modemem sám.

Po spuštění EZ-Internet a spárování NASu s modemem pouze odškrtneš služby které chceš zpřístupnit o poté dojde na modemu k přesměrování příslušných portů.

Lze samozřejmě všechno povolit i ručně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, díky za reakci - to jsem zkoušel - Synology v tom průvodci nastavením router našlo, vybral jsem příslušné služby. V nastavení routeru, např. v sekci forwardování portů po tom ale nebyla ani stopa. I přesto se ten průvodce v Synology tváří, že to je nastavené a že by spojení mělo fungovat. I v případě, že forwardování portů nastavím ručně (a např. mj. vypnu blokování anonymních requestů z internetu v sekci firewall routeru), se na ty služby zvenku stejně nedostanu. Mám podezření, že je stále něco špatně nastavené, nebo vůbec nenastavené, na straně routeru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak vyřešeno - problém byl nakonec v špatném pravidle na straně Synology firewallu. Nicméně předávání portů jsem musel na Ciscu nastavit ručně - ten Synology wizard to nenastavil, i když se tvářil, že ano.

 

Každopádně díky za pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

zdravím,

som zákazníkom UPC a prenajímam si od nich router cisco epc3925. službu, ktorú mi poskytujú zaručuje 50mbit linku, čo je celkom fajn až na to že router sa mi každých 5 minút sám od seba reštartuje. Skúšal som ho dať do továrenského nastavenia no nepomohlo, už neviem čo s tým mám robiť :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...