Přejít na obsah

CI rozhraní a CA moduly


Návštěvník Retiree

Doporučené příspěvky

Návštěvník ogarzlin

Myslím že to patří i sem...

Zdravím

televizor Panasonic TX-L50DT60E, dvoutunerový, dva sloty CI+, dnešní instalace se dvěma CA moduly UPC.

Potvrzuji funkčnost, nastavení bez problémů, je možno sledovat dva programy současně (i kódované), včetně nahrávání na HDD.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Pupík

Opět zdravím, rád bych všem poděkoval za rady, nakonec to ale nedopadlo. Výsledkem je, že to co naladím přes kabel, chytím i na anténku ze vzduchu, tak jsem UPC digital odhlásil. Myslím, že je zbytečné platit za něco, co je zdarma ve vzduchu. Není to na 40" obrazovce nic moc, ale budiž.

Rád bych shrnul, o co vlastně šlo, třeba někoho napadne, jak k tomu došlo.

Delší dobu jsem měl pro sledování televize doma STB od UPC. Docela mě štvalo, že ke sledování TV musím mít 2 ovladače, ten k TV sloužil pouze pro její zapnutí, pak se vše ovládalo tím k STB. Na přelomu roku se začalo stávat, že po zapnutí některých spotřebičů v domácnosti vypadával zvuk a obraz, něco prostě ten STB rušilo. Měl jsem 2x na návštěvě elektrikáře, zkoumali všechno možné, ale nic nezabralo. Při hledání rad jsem narazil na toto fórum a zjistil jsem, že se prodávají CA moduly, čímž odpadne ten STB. Tak jsem si modul objednal, dovezli, instaloval jsem si ho a naladil jsem snad kompletní programovou nabídku UPC a rádia. Po instalaci jsem to i 10 dní mohl sledovat všechno, nešly mi akorát programy vysílané v HD formátu, což je chyba mojí TV, že to neumí, ale to mi nevadilo, ty programy, které sleduji, vysílají i normálně. Před pár dny manželka přišla, že místo Prima Love se objevuje informace, že ten kanál je rezervován pro nový program ČT Art. Chtěla, abych jí tu Primu znovu naladil, tak jsem se do toho pustil a výsledkem je 13 programu TV, 0 rádií. Z těch 13 programů je asi polovina v HD, což jak uvádím výše nemohu s technických důvodů sledovat a pak jsou tam pecky typu Šlágr TV, což pro změnu nemůžu sledovat z ,,morálních" důvodů. Kupodivu tam je i ta Prima, co chtěla.

Po konzultaci s technikem od UPC (přístup mě velice! překvapil. Málokdy se člověk setká s tak vstřícným jednáním, čekal jsem, že se mě budou snažit nějak odbít, ale ten člověk mi za 1. po dohodě volal v čase, kdy se to hodilo mě a snažil se mi opravdu pomoci) jsme došli k tomu, že je záhada, že jsem před tím ty programy naladil tak, jak popisuji. Moje TV totiž nemá DVB-C tuner.

Vůbec se v problematice neorientuji, ale z uživatelského hlediska je ten můj Samsung poměrně jednoduchý. Na ovladači přepnu buď na TV nebo DTV. V režimu TV ladím třeba z domovní antény, v režimu DTV ladím programy přes CA Modul. Platím si základní balíček, tudíž těch programů není moc. Zajímavé je, že i když ten modul vyndám, těch 13 programů naladím i bez něj.

Vím, že jsem tu vyprodukoval strašný elaborát, ale věřím ,že je to k tématu a doufám, že si to třeba někdo přečte a třeba ho i něco napadne.

Díky a ahoj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

...v režimu TV ladím třeba z domovní antény, v režimu DTV ladím programy přes CA Modul.

Dost rozšířený, ale zásadní omyl. CA modul slouží pouze k dekódování zakódovaných (tedy i předplacených) programů, k ničemu jinému (zatím). Na vlastní ladění nemá vliv. UPC šíří po kabelu mimo stanic v DVB-C systému (kabelové vysílání), kde je většina programů kódovaná, také v systému DVB-T (terrestrial, pozemní vysílače, také Tvá STA). Pro každý systém DVB musí televizor obsahovat příslušný dekodér (běžně tuner dvb-C nebo DVB-T, resp. oba, aby byl schopen v daném systému programy naladit a přijímat.Zde jsou (opět zatím) všechny programy FTA (Free To AIR, nekódované) a jejich počet je většinou srovnatelný s programy šířenými z pozemních vysílačů...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý,u starších TV jak navolíš stát CZ tak nefunguje DVB-C slot tak musíš navolit žádné nebo německo pak ti CA modul bude fungovat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree
CA modul slouží pouze k dekódování zakódovaných (tedy i předplacených) programů, k ničemu jinému

Pukac, buď si zoufale pleteš pojmy, nebo neumíš číst... Nebo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Pupík

K tomu s tím kódováním předplacených programů. Mám předplacený klasik balíček a naladím jen 13 programů z nějakých cca. 50, co uvádějí. Nechápu, jak je možné, že jsem to dříve naladil, ale fungovaly. Kamarád mi radil, ať prohledám jednotlivé kanály ručně, že to třeba v automatickém režimu přeskočí, ale ani to nezabralo, jen to déle trvá. Na těch 13 programů tam ani modul být nemusí, naladí to i bez něj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Opět matení pojmů naladím a mohu sledovat. Naladit musíš celé spektrum, tedy všechny použité kanály s příslušnými stanicemi. T.č. je to 141 tv stanic, celkem vč. radií asi 180. Pokud je nenaladíš, hledej chybu u sebe nebo na svém přijímači.

Pokud nemůžeš sledovat naladěšné programy, které máš předplacené, reklamuj na KC UPC.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník zdenda97

Dobrý den.Mám Philips LED TV 52PFL8605H + Conax modul Lica + sparovanou UPC kartu, bohužel žádný nový program mě to nenaladilo, ještě mám 2 staré setoboxy od UPC a tam se programy naladily, využívám internet FIBER 60, je mě jasné, že to hrát asi nebude, ale proč se programy na Conax modulu nenaladí a na setoboxu ano. Děkuji za odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tomu s tím kódováním předplacených programů. Mám předplacený klasik balíček a naladím jen 13 programů z nějakých cca. 50, co uvádějí. Nechápu, jak je možné, že jsem to dříve naladil, ale fungovaly. Kamarád mi radil, ať prohledám jednotlivé kanály ručně, že to třeba v automatickém režimu přeskočí, ale ani to nezabralo, jen to déle trvá. Na těch 13 programů tam ani modul být nemusí, naladí to i bez něj.

 

Tak napiš co máš za TV, jaké programy naladíš, jestli jsi předtím měl STB nebo jsi rovnou koupil modul. Co jsi prováděl s TV, že se ti ty programy ztratily?

A pak ti bude jednodužší poradit.

Upraveno uživatelem Návštěvník
  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den.Mám Philips LED TV 52PFL8605H + Conax modul Lica + sparovanou UPC kartu, bohužel žádný nový program mě to nenaladilo, ještě mám 2 staré setoboxy od UPC a tam se programy naladily, využívám internet FIBER 60, je mě jasné, že to hrát asi nebude, ale proč se programy na Conax modulu nenaladí a na setoboxu ano. Děkuji za odpověď

 

Na Conax modul se jednou pro vždy nic nenaladí, ten jednoduše řečeno "pouze odmyká" naladěné programy na TV.

 

Ladil jsi TV ručně? Třeba máš v TV zrušenu automatickou aktualizaci. U Philipsu (co si pamatuji) nejde přidat nový mux z konkrétního kmitočtu, musí se pustit nové prohledávání ...

  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...