Přejít na obsah

CI rozhraní a CA moduly


Návštěvník Retiree

Doporučené příspěvky

Návštěvník crapper

Zdravim, tak CA modul dorazil dal jsem ho do TV a funguje a v informacích která Tv poskytne neni ani zmínka o CI/A+ všude jen CI či CA žádné plus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ski1961

Přátelé, dnes jsem si dlouze povídal s technikem od firmy Lica a nechal jsem si vysvětlit, jak je to s těmi moduly CI a CI+ a kompaktibilitou s tv s CI sloty.

 

1. UPC nabízí pouze CI+ modul, tedy se vyžaduje, aby Tv měla CI+slot. Upc v něm má nahraný jejich software.

 

2. U modulů z Lica je to složitější. Prý od prosince 2011 zasílají také jen CI+ moduly, ale tyto moduly nahrávají svým softem, který je jiný než u UPC, protože Lica nedodává jen pro UPC, ale ještě pro jiné operátory. Proto tam nahrávají jiný soft, který je kompaktibilní i ve starších Tv, které mají pouze CI slot. Prý to zaručují !! Prý se jim nestalo, že by jim takto někdo kvůli tomuto modul vrátil. Pokud by se tak stalo, do 14 dnů se může modul vrátit bez problémů.

 

Na moji otázku, proč tedy tv hází informace o CI modulu od nich s tím, že nějaká hlásí CI+ a nějaká jen CI, tak to prý je tím, že pokud jejich mudul dáte do Tv, která má již CI+ slot, tak ta tv to umí přečíst. Pokud ten modul dáte do Tv, která má jen CI slot, tak to (+) přečíst neumí a proto zobrazuje v popisu jen CI.

 

To přesně koresponduje s příspěvky sebiora a crappera. Sebior má tv LG, která má CI+ slot, proto mu to přečtě CI+. Crapper má Samsung, který má jen CI slot a proto mu to přečte jen CI.

 

Snad jsem to napsal dost srozumitelně a myslím, že veškeré další dohady o tom, zdali modul od Licy bude fungovat či nebude jsou zbytečné. Zkráceně na závěr:

 

1. modul CI+ od UPC, pouze do tv s CI+ slotem.

2. modul CI+ od Licy funguje ve všech tv s CI/CI+.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník peter8

Mám možnost od kolegy získat CA modul Conax ale nemá už k němu dékódovací kartu (tu vrátil UPC). Je možné CA modul zase spárovat s jinou kartou? Nebo už je CA modul k ničemu? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ski1961

peter8:

Na tuto otázku jsem se technika z Licy ptal také, protože mě to zajímalo. Bylo mi odpovězeno, že tohle záleží na UPC, zda na to přistoupí či nikoliv. Po technické stránce to prý problém není. Pokud si modul koupíš od Licy, tak prakticky to probíhá tak, že uzavřeš s UPC smlouvu. Upc tuto smlouvu potvrdí firmě Lica a jelikož Lica vlastní skladem i karty UPC, tak modul a kartu spáruje a pošle ti ji.

Pokud již modul máš a byla v něm UPC karta, ale byla již vrácena, protože byla smlova zrušena, tak dle technika Licy jde prý modul s kartou spárovat i na dálku, protože ten modul má na sobě nějaké číslo, které je k tomu potřeba. Takže čistě teoreticky, kdybys uzavřel s UPC smlouvu a řekl bys jim, že modul od Licy již máš, že chceš tedy poslat jen kartu, tak by jim mělo stačit nahlásit jen to číslo z toho modulu a oni by k němu měli spárovat kartu, kterou by ti měli poslat.

Toto je čistě teoretická varianta, dle technika Licy, která by měla být technicky možná. Jestli ovšem UPC toto akceptuje, to nevěděl a musel by sis toto zjistit přímo u UPC. Můj osobní názor s ochotou u UPC je ten, že raději řeknou, že to nejde, aby sis koupil nový modul, ale kdoví, třeba se pletu.

 

Pokud bys tuto možnost zjištoval u UPC, byl bych rád, kdyby ses potom o tuto informci tady s námi podělil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám možnost od kolegy získat CA modul Conax ale nemá už k němu dékódovací kartu (tu vrátil UPC). Je možné CA modul zase spárovat s jinou kartou? Nebo už je CA modul k ničemu? Díky

Ano, jde to uz to su resilo:

viewtopic.php?p=39972&highlight=seriove#39788

STB ci CAM můžeš prodat a UPC ho dalšímu zákazníkovi zprovozní. Je ovšem potřeba splnit několik podmínek.

Nový uživatel misí znát ideálně jméno a číslo smlouvy (popřípadě adresu ještě) bývalého uživatele + výrobní číslo které je uvedeno na STB ci CAM.

Poté UPC dodá tomu novému uživateli i kartu

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník natasss
Moc jsem sice nehledal, ale ve specifikaci pro uvedený Samsung je mj. CI/CI+. V manuálu LG píšou pouze o CI. Takže Váš závěr je pravděpodobně správný...

CI rozhraní (CA Modul) není jen pro kabelovku, ale i pro pozemní vysílání a satelit (to především). Takže při případném dalším hledání se nesoustřeďovat jen na kabelovku.

 

Už jsem to taky našla v manuálu pro Samsung. Takže vím, že do LG dám ten, co už mám delší dobu doma a do Samsungu ten, který jsem si objednala u Licy teď. UPC ho sice prodává za míň, ale už jim po všech perpeticíh, které jsem s nimi měla nemíním přispívat ,a raděj si připlatím. Jakékoliv vyřizování a kontakt s UPC jsem omezila na minimum. Jsem s jejich přístupem k řešení problémů velmi nespokojena, tak proto.

 

Tak jsem dnes slavnostně obdržela CA modul CI a nějak nemůžu poznat, jestli je to CI nebo CI+, ale v televizoru LG naběhl perfektně asi po 5 minutách. Takže jsem nic nemusela zaměňovat. V Samsungu zůstal ten původní a ten novej modul jsem dala do LG s plnou nabídkou všech programů, prý na 10 dnů. TAk jsem zvědavá, jak dlouho těch 10 dnů bude trvat. Posledně to fungovalo skoro celý měsíc. :) Jediné, co není zpřístupněno je erotika :D:D:D ani po správným heslu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník sebior
Snad jsem to napsal dost srozumitelně a myslím, že veškeré další dohady o tom, zdali modul od Licy bude fungovat či nebude jsou zbytečné. Zkráceně na závěr:

 

1. modul CI+ od UPC, pouze do tv s CI+ slotem.

2. modul CI+ od Licy funguje ve všech tv s CI/CI+.

 

Ale v CableStaru HD2 od TechniSatu mě prosincový (2011) modul nefunguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ski1961

for Natasss:

 

Četla jste můj příspěvěk ode mě o něco výše ? Zde máte jasně popsáno, jak poznáte, jaký máte modul. V menu tv v informacích ohledně přístupového modulu. Pokud máte modul od Licy, tak je to CI+, ale se softem, který hraje v každé tv s CI slotem. Takže s modulem od Licy bude hrát jakákoliv tv s CI slotem. S modulem od UPC bude hrát jen tv s CI+ slotem.

 

for sebior :

 

bohužel v modulech do PC je situace zcela odlišná, zde moduly CI+ nefugují.

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník natasss

četla jsem a bádala a našla toto:

verze softweru:CNX SECPLUS GRC-2.7.9.1

verze hardweru 4.0.2.

 

verze rozhraní 0x40

 

jazyk 44

CA_SYS_ID:0x0b00

víc tam toho o té kartě není

Tak co Vy na to? A jestli jste četl Vy zas to moje povídání, tak víte, že jsem se chystala ty moduly zaměnit, protože už jeden mám půl roku v Samsungu a tam je to na obojí možnost.

Tak kde se teda dá přečíst, jestli je to ten nebo ten. Ono to v tom menu, které jsem tu opsala z obrazovky televize není poznat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...