Přejít na obsah

jaký použít koax na vlastní rozvod?


Návštěvník tomus

Doporučené příspěvky

Návštěvník ludek

No resil jsem podobny problem, a resilo se to tak, ze tam Karneval poslal nejakou jejich spratelenou firmu a ti to udelali . Jmeno te firmy se nepamatuji , ale kdyz zavolate na Karneval (a klidne pri i po objednani sluzby) oni vam to domluvi. A ani to nestoji nejake nehorazne prostredky....nepamatuji se ale nestalo to moc.

 

Ludek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Návštěvník bizak
Diky za odpovedi. Zkusim se domluvit s Karnevalem.

 

Tak jak jsi dopadl. Ja ted resim stejny problem. Mit modem na chodbe, kdyz nejblizsi zasuvka je 4 m daleko neni to, co bych si predstavoval. Ale zase se mi nechce platit nejakou premrstenou castku za to, ze mi nekdo natahne kabel o deset metru dal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud nekdo z dodavatelske firmy Karnevalu udela v byte zakaznika takovou cunarnu, ze zdemontuje zasuvku, da namisto ni rozbocovac a za nej nejake kabely a dalsi dve a vice zasuvek, mel by byt od Karnevalu prerazeny jen na zimni uklid chodniku.

 

Fakt nedoporucuju neco takoveho delat. Ted se tady na me prirozene sesypou odbornici, kteri TV rozumi, protoze se na ni kazdy vecer divaji :-). Pravda je takova, ze takovy postup povolen neni. Proc?

 

Protoze pokud pripojime namisto zasuvky rozbocovac, za nej kabel a dalsi zasuvku, neni jiste, ze signal na zasuvce ve smeru od Karnevalu do domacnosti nebude uz prilis slaby (TV bude zrnit, modem vypadavat). Ale mnohem vetsi nebezpeci hrozi z toho, ze z toho druheho kabelu, na kterem nevisi modem, bude do rozvodu pronikat ve zpetnem smeru ruseni (treba od TV se spinanym zdrojem), coz muze zpusobit nestabilitu provozu Internatu v celem dome. A do tretice, uplne nejhorsi je to, kdyz mame doma za rozbocovacem kabel vedouci do druhe mistnosti - a tam ten kabel neni nikam zapojen, jen se vali za skrini. Potom ten kabel totiz neni zakoncen spravnou impedanci, vnika do nej masivne ruseni ve zpetnem smeru (je to totiz vlastne neco jako antena na kratke vlny) a zaroven na nem vznikaji odrazy (duchy) v doprednem i zpetnem smeru, coz se muze projevit tim, ze modem pojede s vysokou chybovosti, nebo bude vypadavat. Karneval na to samozrejme prijde, protoze provoz sve site automaticky monitoruje, posle k vam technika (takoveho lepe placeneho, co tomu fakt rozumi) a uvedeni site do puvodniho stavu si necha zaplatit.

Takze: doporucuji na misto, kam jsi chtel dat rozbocovac dat vetsi rozvodnou krabici, do ktere se vejde nejen rozbocovac, ale take filtr, natahnout koaxialni kabely na zadana mista (radeji silnejsi - H125), bacha - nesmi se na ohybech zlomit (!) a potom teprve zavolat toho technika. Ten zmeri, jaka je uroven signalu na konci pripojky v tvem byte a zjisti, zdali to staci i s vetsim utlumem rozbocovace i kabelu. Pokud to nestaci, je schopen tvuj kabel v rozvodne skrini prepojit do jineho bodu, aby ziskal signal s vetsi urovni. Potom na konce kabelu nalisuje spravne a kvalitni konektory, zapoji rozbocovac, na ten vystup rozbocovace, ktery povede k TV a kde nebude modem, da filtr proti pronikani ruseni v pasmu zpetneho smeru, a na oba dva konce kabelu od rozbocovace namontuje ucastnicke zasuvky. Potom te jeste pouci, ze pokud bys tu zasuvku u TV nepouzival, budes muset do ni zasunout namisto snury do televize (videa atd) zakoncovaci odpor 75ohmu, ktery by ti k tomu ucelu urcite dal - protoze jinak by ti provoz modemu na tom druhem kabelu mohl padat. Uplne stejne je to s provozem STB na kabelovou digitalni TV - ten je taky velice citlivy na nezakoncene kabely za rozbocovacem. Ten muj znamy technik z Karnevalu mi rikal, ze pry skoro 90 % stiznosti zakazniku na vypadky prijmu digitalni TV po kabelu jsou prave zpusobeny tim, ze lidi maji zapojen namisto zasuvky neodborne nejaky nekvalitni rozbocovac za par korun a druhy kabel (obvykle vedouci nekam do vedlejsi mistnosti) neni prave zapojen nikam...

Takze si nezadelejte sami sobe na problem. Nevim, kolik to bude stat, pokud si to nechate zapojit od Karnevalu i s tim filtrem a spravnymi zasuvkami (musi byt vhodne na prenos internetu, takove ty na STA ze supermarketu nema smysl kupovat), ale myslim, ze to nebude v praxi vic, nez neco okolo 1000 korun. A to se myslim vyplati spis, nez mit problemy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník bizak

Ja jsem v tehle oblasti celkem laik a chtel bych se zeptat. Nastehoval jsem se do noveho bytu, kde mi ze zdi na chodbe leze asi 20 cm kabelu. Na jeho konec mi technik od Karnevalu pridelal zasuvku, do ktere mam pripojeny modem a koax. kabel k TV. Protoze se mi nelibi modem na chodbe, myslel jsem si, ze bych zasuvku sundal, na kabel ktery mi leze ze zdi spojkou pridelal koax. kabel a ten vedl do pokoje. Na konec kabelu v pokoji bych pridelal karnevalackou zasuvku a do ni zapojil modem a TV. Ale nevim jestli nenastane nejaky problem se signalem viz. prispevek od BOMa vyse.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud pouzijes kvalitni koax. a neudelas nekde nejakou vaznou chybu tak by v tom nemel byt zadny problem, singal se tim urcite nezhorsi.

Na spojeni tech dvou koaxu pouzij asi nejlepe dva F konektory (sroubovaci a spravny prumer vudci koaxu) a F spojku.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přátelé,všechny zásahy mezi koaxiálním kabelem a zásuvkou jsou na vaše triko.Pokud vnikne na toto vedení rušení ve zpětném směru,dojde k položení optického nódu v dané lokalitě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...