Přejít na obsah

Nefunkční Horizon GO na PC


Návštěvník vista

Doporučené příspěvky

Návštěvník Hory

Ještě ten Linux... určitě víc jak rok jsem neměl problém s Horizon GO. Dále mám dojem, že už není potřeba Silverlight, to by měla být historie. Měl jsem za to, že to předělali do HTML5. Přesto děkuji za reakci, s tím pipeligjht jsem to prave rozchodil v dobe kdy byl potreba Silverlight. Ale asi je to zbytecna diskuse, kdyz Lnx neni podporovan. Škoda, jak říkám do nedávna více jak rok možná víc bez problému.

JInak Google Chrome je multiplatformni , takze prohlizecem to asi nebude.

Jen pro zajimavost, priatelia z SR uvadeji bez ohledu na OS  🙂    https://www.upc.sk/televizia/internetova-tv/horizon-go/

Upraveno uživatelem Hory
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Priatelia zo SR obcas uvadzaju nezmysly.. vid tento citat z tej stranky UPC:

Sledovanie cez webový prehliadač (Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer, Microsoft Edge, Apple Safari, atď) je možné bez ohľadu na operačný systém.

Minimalne v Apple Safari (na MacOS X) Horizon Go nefunguje, iba v Chrome ci Firefoxe.. a co sa tyka "bez ohladu na operacny system", uz vidim podporu UPC SK, ako riesi problem Horizon Go.. papier a web znesie vsetko!

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jelikož je Silverlight mrtvý, tak už to přes něj nejede. Je třeba prohlížeč, který umí přehrát VP8 a VP9 a další spousta věcí, která je nám skrytá. Otázkou je, co z toho Linuxu vypadlo, že to nejde. Zkuste nějaké Linuxové fórum, bývají tam lidé, kteří tomu rozumí a umí dobře poradit.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník vista

Tak jsem před chvílí zagooglil a vypadá to, že problém vznikl po změně na straně UPC.

"Na jednom maďarským linuxovým fóru jsem narazil na diskuzi, kde řešili stejný problém. Přestal fungovat Horizon Go. Jeden z uživatelů dokonce tento termín stanovil na 7.1.2020. Píše, že 6.1. vše fungovalo a 7.1. již nic nepřehrál.

Zjistili, že problém je ve VMP. V nejnovější verzi CDM (Content Decryption Module) se prý změnilo chování VMP. Došlo ke změně ověřování práv. VMP ověří, že software, který přehráváte je licencovaný. Linux prý nepodporuje VMP ( Windows a MAC ano ).

Závěr diskuze byl ten, že chybu může vyřešit UPC, pokud však bude vyvinut dostatečný tlak ze strany linuxových uživatelů. Problém je tedy mezinárodní a vyřešení asi nebude okamžité.

Odkaz na diskuzi:
https://hup.hu/comment/2424654"

zdroj: https://forum.linux-mint-czech.cz/viewtopic.php?f=25&t=6861&start=20

Tímto tedy vyvíjím tlak na UPC, ať změní zpátky chování VMP. Sice netuším, co to je, ale rozbili jste to 😉 

Když něco funguje, tak to nespravujte, díky.

 

 

Upraveno uživatelem vista
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzhladom k tomu, ze Linux nebol nikdy podporovany oficialne zo strany Liberty/Horizon Go, tak nejake silne reci o rozbiti nie su na mieste.

Pokial viem, je to problem Widevine a VMP pluginu..

The Widevine Desktop Browser CDM includes support for Verified Media Path (VMP). VMP provides a method to verify the authenticity of the browser framework. For browser deployments, this will provide an additional signal to determine if a browser-based implementation is sanctioned by Widevine.

Takze - treba otvorit ticket vo Widevine Technologies a stazovat sa tam.. urcite takemu mnozstvu rozhorcenych zakaznikov v Linuxe vyhoveju, len kto to zaplati..

a na zaver citat z toho madarskeho fora:

"Unsupported on Linux" does not mean that it will never work, but if it does not work, it is your problem and you are on your own.

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Hory

Takze me z toho vychazi, ze snad časem bude třeba zase vše ok. Wiki me prozradila, ze Widevine Technologies patri Google, tak tam by asi nemel byt problem, kdo to zaplati. 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...