Přejít na obsah

Výpadky TV (odpoledne a večer)


Ivo Mašek

Doporučené příspěvky

Zhruba měsíc a půl mě vždy v odpoledních a večerních hodinách vypadává TV (černá obrazovka s oznámenín "není signál"). Nejde ani přesun na jiný kanál. Musím vypnout přes DO set-top-box, a opět ho zapnout. Pak vše naběhne v pořádku. Probíhá to v cyklu 15 - 20 minut a z valné většiny na českých kanálech. Toto probíhá v odpoledních a večerních hodinách. A je úplně jedno, jestli je to příjem SD, nebo HD. Zhruba po 22. hodině je zase vše v pořádku.

Je to dost opruz a už mě to silně znervózňuije. Mám placenou plnou nabídku (Supreme) + si platím pronájem STB. Pěněz, jak šlupek, ale kvalita na úrovni postkoloniální Afriky.

Chyba je jednoznačně v onom asijském krámu, zvaném KAON. Bude nadále UPC kupovat šmejdy, nebo korejcům, potažmo asijatům, jasně řekne, že tudy cesta nevede? Je možné někde sehnat normální STB, který vyrábí normální lidé a je normálně funkční???

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • STB Vodafone, modem Compal CH7465
  • Jirkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chyba je jednoznačně v onom asijském krámu, zvaném KAON. Bude nadále UPC kupovat šmejdy, nebo korejcům, potažmo asijatům, jasně řekne, že tudy cesta nevede? Je možné někde sehnat normální STB, který vyrábí normální lidé a je normálně funkční???

Značka KAON je jedna z těch lepších výrobců DVB-S recieverů. Bohužel DVB-C se jim nevede. Ale když se podíváte na diskuze k jiným zařízením, zjistíte, že to je všechno skoro stejné. Můžete se zkusit podívat po jiném zařízení, ale pamatujte, že budete muset koupit ještě modul od spol. Lica a to zakoupené zařízení musí mít CI slot :wink: UPC Vám nespáruje vaše zařízení s jejich kartou.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bych to videl na nejake ruseni, ktere se objevuje v urcitem case,

tak jsem kdysi resil podobny problem, kdy me vzdy vecer zacaly blbnout nektere kanaly.

 

Chce to zkontrolovat privodni kabelaz a popr. zavolat technika UPC, aby to promeril v dobe kdy to blbne.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díka za reakce.

Já mám ještě v dětském pokoji STB Handan_5000, a tam žádné problémy nejsou (tehnle STB je z mého pohledu snad nejpovedenější). Nezná ovšem HD. Co se týče kabeláže, tak to mi věřte, že na tyhle věci jsem pedant ( co se týče TV techniky, tak tomu se věnuji už hezkých pár desetiletí).

Já jsem na LICA obchodu viděl, že je v prodeji levnější varianta KAONu, který nemá pouze HDD (tu nahrávací možnost bych klidně postrádal). Je to starší model, ale nevím, jestli bych si nenaběh.

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • STB Vodafone, modem Compal CH7465
  • Jirkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Modem vůbec nemám (inet jde jiným kabelem od jiného poskytovatele). Zapojení je takovéto: Vstup do trojrozbočovače, a z něj 3 samostatné koaxy na 3 televize. Spojení v trojrozbočovači přes F-konektory. Dvě TV mají STB (Handan a Kaon), třetí CRT televize v kuchyni odebírá pouze analog, tam žádný STB není (a běží velmi málokdy, při zmíněném problému neběžela vůbec). Jinak bylo jedno, zda jsou puštěné obě TV s STB, nebo ta druhá s Handanem byla vypnutá.

Dva dny byl teď klid.

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • STB Vodafone, modem Compal CH7465
  • Jirkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Pavel.Le

Nevím jak Vám, ale mě se včera přibližně od půlky "House" multiplex 410 zase vyřádil (CT, Nova, Prima). Signál padal až k nule, zelený kostky přes celou obrazovku. Ostatní frekvence v pořádku (včetně HD). Dnes ráno už to bylo zase ok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě vůbec nezačne kostičkovat obraz. Mě rovnou ze vteřiny na vteřinu obraz spadne (je černý) a objeví se nápis: není signál. Přepínání na jiné kanály nemá žádný význam. Musím vypnout STB a opět ho zapnout (ta prodleva, naběhnutí, je extrémně dlouhá, což při prvotním zapnutí TV mě nijak nevadí, ovšem v tomto případě to už celkem vadí dost - to je totiž úplně jiná situace potom). Ale jak říkám, poslední dva dny klid na frontě.

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • STB Vodafone, modem Compal CH7465
  • Jirkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...