Přejít na obsah

Připojení do lokální sítě pomocí ipv6


Návštěvník Bohuslav

Doporučené příspěvky

Návštěvník Bohuslav

Dobrý den,

rád bych se připojoval vzdáleně do své domácí sítě (pomocí ssh hlavně). První co mě napadlo byla VPN, ale to je mírně problematické, neboť už mám pouze ipv6 adresu. Přiznám se, že moje síťařina stojí za prd, takže jsem se chtěl zeptat zdali mi někdo může poradit, jak to můžu realizovat? Moje zařízení dostávají od UPC modemu ipv4 i ipv4 adresu, je možné nějak napři nastavit forwarding? Nebo poradíte mi jiný způsob jak se mohu připojit k zařízením v domácí síti?

Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mas DS-Lite, takze port forwarding nie je mozny (tvoja IPv4 adresa je nedosiahnutelna z internetu).. po IPv6 by si nemal mat problem sa dostat do svojej siete (ak plati Internet 500 v podpise, tak mas asi Compal modem), ale..

1. Tvoja IPv6 adresa zariadenia sa casom meni (privacy extensions), da sa to riesit DynDNS sluzbou, ktora podporuje IPv6

3. Treba povolit pristup na IPv6 firewalle Compalu - a tu nie som si isty, ci sa to da nastavit per zariadenie alebo iba globalne pre celu tvoju siet

2.  Je dostupna iba z IPv6 internetu - a ten nie je zdaleka vsade dostupny, ano existuju rozne IPv6 sluzby a tunely.. ale ked sam pises, ze sa v sietiach nevyznas, tak to asi nie je to prave orechove

Takze - ako pise vyssie, najjednoduchsie je zaziadat o verejnu IPv4 adresu.. ak to je este mozne.

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...