Přejít na obsah

Kvalita vysílání UPC (kabel) vs Skylink (sat) a další otázky


Návštěvník tomfra

Doporučené příspěvky

Návštěvník tomfra

Chci rodičům koupit novou 40" LED TV a k tomu objednat i přijatelně kvalitní TV příjem. Sám používám Skylink přes satelit a kvalita je velmi slušná a jim sem ho chtěl objednat taky.

 

Neobjednám - vzhledem k, s prominutim, prasárně, co Skylink nedávno zavedl - ve stručnosti: TV lze přijímat pouze na jednom přijímači, respektive na jednom tuneru takže na dvojtuneru nelze ani jeden program nahrávat a druhý sledovat, což je dost zásadní nedostatek a můžete si objednat jen jednu "Next" kartu pro druhou TV nebo pro ten druhý tuner v sat. přijímači takže pak vlastně za jeden poplatek to jde jen na jedné TV, což je absurdní.

 

Jako alternativu tudíž zvažuji objednat jim UPC a to přes kabel, přes sat lze taky ale tam by byly náklady navíc. Dokáže někdo, kdo v reálu viděl jak Skylink přes sat tak UPC přes kabel, porovnat jejich kvalitu? Asi už se na to ptalo hodně lidí ale ten poslední thread co sem našel měl asi 17 stránek, v tom se fakt nedá nic najít.

 

Upřímně řečeno, Skylink mě tak dožral že o UPC uvažuju sám.

 

A pak dotaz k HD PVR boxu (ten za 151 měsíčně). Už sem se na to před tim ptal, ale třeba se něco změnilo:

 

Dá se dělat něco s těma nahrávkama? Dají se třeba přehrát do PC, na externí disk apod? Jeden uživatel zmínil že to lze udělat jen pokud fyzicky vyndám HDD protože je to přes USB zakázaný. No to je dost na nic... Pořád to platí? A je ten Kaon dvoutunerový?

 

Tomáš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den,

vezmu to od spoda :)

 

U Kaonu stále platí že přenos z disku ven žádnou oficiální jednoduchou cestou nejde. Vždy je nutné sundat kryt a HDD připojit k PC. Prý není přímo nutné vyndat disk, je tam dost prostoru na zapojení kabelu. Jinak přímo Kaon editační funkce nahrávek neobsahuje.

 

Jinak kvalita obou příjmů je většinou závislá na kabeláži. U UPC přes kabel Vás většinou nějaká bouřka nebo jiné atmosferické vlivy příliš neovlivní. Ale zas jste brán na milost a nemilost zlodějů kabelů a vandalů atd.

Mě se zdá že kabelový příjem je o něco lepší. Ale není tam svoboda při výběru příjimacích zařízení.

 

Pokud TV budete teprve kupovat rovnou zvažujte televize s DVB-C tunerem a koupi CA modulu.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník tomfra

Televizi s DVB-C tunerem koupim, ale to je vždycky jenom jeden tuner a většina z TV neumí nahrávat na HDD. Kdyby se dělali TV se dvěma DVB-C tunery, to by bylo super.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně Skylink mám. Mám základní free nabídku + balík CS TV. Mám to jen jako doplněk k UPC kabelu. Kvalita obou příjmů je srovnatelná, záleží na subjektivním vnímání i na přijímači a přijímaném programu a jeho parametrech. A jak píše Marek-26 na kabeláži. V některých případech se mi Skylink zdá docela kvalitní. Mám ale docela velkou parabolu a kvalitní přijímač. Kabelovka od UPC mi vyhovuje, výhoda je možnost příjmu pomocí CAM modulů a slušná nabídka programů.

  • Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • Modem Technicolor, 2x CA modul
  • Teplice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník PetrS

Můžeš napsat něco víc o kvalitě (datový tok, bitová rychlost atd, kvalita zvuku) a jaký je vliv počasí na signál - kostičkování atd ve strovnání s UPC?

 

Taky vybírám vhodný signál pro dědu mají v domě rozvedený jak satelit (skylink) tak upc.

 

Díky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zjistit ty technické podrobnosti o příjmu je nad mé technické schopnosti, ale dá se to určitě někde zjistit. Kostičkování záleží mimo jiné hlavně na počasí /větší déšť, sněžení/. To se dá eliminovat větší parabolou. U kabelu UPC je kostičkování v současné době snad zcela výjimečná věc. Už ani nepamatuji kdy jsem měl nějaký případ. Ale možná záleží na lokalitě. Už z principu lze vliv počasí samozřejmě vyloučit.

  • Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • Modem Technicolor, 2x CA modul
  • Teplice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...
Návštěvník YABAKA

Velká škoda, že se velcí operátoři nedomluví a svorně Novu a ty její braky nevyhodí komplet z nabídky. Za půl roku by po ní pes neštěkl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník hlavsar
Velká škoda, že se velcí operátoři nedomluví a svorně Novu a ty její braky nevyhodí komplet z nabídky. Za půl roku by po ní pes neštěkl.

 

Ciste jen ze zajmu, mohu se zeptat, jake kvalitni programy sledujete?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...