Přejít na obsah

Zdroj k modemu


tramin

Doporučené příspěvky

Protože musíš být připraven na nějakou pravidelnou obnovu. Rozjedeš síť, vybavíš uživatele nějakými modemy (Cisco). Začneš pracovat na zvyšování rychlosti, začnou se měnit technologie, zvyšovat počty kanálů. Budeš mít třeba kolem 500000 přípojných míst. Nechceš do své sítě pustit cizí kabelové modemy. Když necháš vyhnít Cisca a nenaplánuješ dobře nákup nových modemů, můžeš se dostat do situace, že ti budou chybět desítky tisíc zařízení. A kdo ti je ze dne na den, nebo v nějakém krátkém intervalu dnes dodá? Na druhou stranu, šlápneš vedle s objednávkou modemů, necháš si jich nasekat mraky, navíc s ne moc povedeným FW/chipsetem, stojí tě to ranec. Nikdo cizí to nekoupí, tak co se snažíš udělat? Není to úplně easy.

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spekulace, spekulace...hlavne pan ze Slovenska je ucinena studnice zarucenych pravd..zdroj pro router za 200,-Kc je fakt problem 🙂  Uz se tesim na super duper bleskove rychlou technologii od Vodafonu, kterou nam za 50,-/mes pronajme 🙂  Urcite to bude pristi mesic.

  • Kabel 500 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • 2x CA modul, Compal black
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, ApacheSK napsal:

Ja úprimne čakám kedy UPC , resp. i Vodafone začne blacklistovať staré modemy 😄 , holt kto nebude chcieť vymeniť tak mu nepôjde net.

 

A to jako proč? UPC zruší pomalé tarify, ale může mu být jedno, že mi na vlastním modemu pojede pomalej net, pokud budu platit rychlejší tarif. To už je moje volba, jestli si vyměním železo, abych mohl jet plnou placenou rychlostí, nebo si nechám starý modem, který to neutáhne.

  • -
  • -
  • Klasik
  • Technicolor, 4x CA modul
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ApacheSK
před 12 minutami, Zlaťák napsal:

A to jako proč? UPC zruší pomalé tarify, ale může mu být jedno, že mi na vlastním modemu pojede pomalej net, pokud budu platit rychlejší tarif. To už je moje volba, jestli si vyměním železo, abych mohl jet plnou placenou rychlostí, nebo si nechám starý modem, který to neutáhne.

Nie je im to jedno 😄 Treba sa na to pozerať z pohľadu podnikateľa - niektorí si staré modemy kúpili do svojho vlastníctva, Čiže UPC, resp. Vodafone z nich už nezískava žiadne peniaze, takže reálne keby začali vynútenú výmenu modemov, tak im vzniknú ďalšie príjmy, buď si nový modem zase niekto kúpi, alebo si ho prenajme ak niekto nechce kupovať compal, jednoduchá logika podnikania, získať čo najviac peňazí.

Spoločnosť strátová nebude, pretože spoločnosť už určite nejakú dobu má nejakú zásobu modemov, ktoré už sú zaplatené dávno tak či tak, takže by ich len splatili svoj "dlh" za ich kúpu.

před 54 minutami, homberg napsal:

Spekulace, spekulace...hlavne pan ze Slovenska je ucinena studnice zarucenych pravd..zdroj pro router za 200,-Kc je fakt problem 🙂  Uz se tesim na super duper bleskove rychlou technologii od Vodafonu, kterou nam za 50,-/mes pronajme 🙂  Urcite to bude pristi mesic.

Nebuď smiešny, udávam niekde časový údaj ? 😄 Najprv treba poriadne prečítať, hovorím že to môže nastať keď sa splní podmienka, že tarifa s rýchlosťou menšou ako 100Mbit zmizne a už nebude k dispozícii, taktiež ďalšia vec podnikateľa, väčšina má už rýchle tarify, úprimne som zvedavý kto ozaj beží v roku 2020 na 50Mbit internete (v prípade že je dostupná na adrese vyššia tarifa), veď už Smart TV ti vedia videami zahltiť polovicu i viac šírky pásma pri takej rýchlosti... A keď sa tým pádom tarifa zruší, kto mal 50Mbit tak buď im ju nechajú, alebo im nastavia vyššiu rýchlosť, možno s miernym zvýšením poplatkov (ďalší príjem naviac), a koniec koncov noví zákazníci budu tiež musieť od 50Mbit odpustiť, i keď mi povedz ktorý psychicky zdravý človek si objedná 50Mbit, ak nedávno(ešte i teraz je na SK) zľava na 500Mbit internet až na 12€ pre nových zákazníkov.

Takže ak si dáš všetkych v hlave dokopy tak zistíš že 50Mbit tarifa už dnes musí byť dosť mrtvá a by ma úprimne zaujímalo koľko zákazníkov ju má, starí zákazníci dostávali pred rokmi (presnejšie r.2017) zrýchlenie na 75Mbit tarify a vyššie (neskôr sa "75tka" dvihla na 100/6), a nový zákazník si to tiež dosť možne nekúpil ak za pár eur naviac mal dostupnú tarifu 150/10, ktorej taktiež zrýchlili už rýchlosť a pôvodna cena cca ostala, možno euro hore dole. Ceny CZ neviem, pri objednávke pre zobrazenie treba zadať číslo... a čas sa hrabať v dokumentoch o poskytovaní tarif som nemal.

Upraveno uživatelem ApacheSK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, Zlaťák napsal:

A to jako proč? UPC zruší pomalé tarify, ale může mu být jedno, že mi na vlastním modemu pojede pomalej net, pokud budu platit rychlejší tarif. To už je moje volba, jestli si vyměním železo, abych mohl jet plnou placenou rychlostí, nebo si nechám starý modem, který to neutáhne.

Třeba proto, že na ten starý modem nebude existovat konfigurační soubor a nikdo nebude dělat x dalších, které nebudou odpovídat tarifům jen proto, že má někdo starý modem, který ty rychlosti nezvládá. A taky ty staré modemy roze*írají síť. ED2 modemy vytěžují nadměrně jeden kanál (více jich naladit neumí), Cisca zase naladí vždy 8 kanálů jdoucí po sobě, takže těch 8 zase nadměrně zatěžují a ostatní jsou volné atd. Už se těším na příchod ED3.1 a vypnutí ED3.0 😈

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ApacheSK
před 34 minutami, Marek-26 napsal:

Už se těším na příchod ED3.1 a vypnutí ED3.0 😈

Hlavne nech domyslia vývojari ED už Upload nech je full duplex 3.1 i s uploadom 😄 UPC to úboho treba upload zvýšiť, lebo uploadom UPCčku resp. vodafonu konkurujú už pomaly i malé ISP ktoré majú pokrytie napr. len v jednom meste

Upraveno uživatelem ApacheSK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, ApacheSK napsal:

Takže ak si dáš všetkych v hlave dokopy tak zistíš že 50Mbit tarifa už dnes musí byť dosť mrtvá a by ma úprimne zaujímalo koľko zákazníkov ju má, starí zákazníci dostávali pred rokmi (presnejšie r.2017) zrýchlenie na 75Mbit tarify a vyššie (neskôr sa "75tka" dvihla na 100/6), a nový zákazník si to tiež dosť možne nekúpil ak za pár eur naviac mal dostupnú tarifu 150/10, ktorej taktiež zrýchlili už rýchlosť a pôvodna cena cca ostala, možno euro hore dole. Ceny CZ neviem, pri objednávke pre zobrazenie treba zadať číslo... a čas sa hrabať v dokumentoch o poskytovaní tarif som nemal.

He clovece, pominu-li tvuj rodny jazyk, ktery neni mym jazykem a hodne blbe se mi v nem cte, co to tu vypravis o nejakem 50Mbit tarifu? Prober se. Zuztanu-li u tematu, ja mam tarif 300Mbit a Cisco na nej s prehledem staci. Az bude VF nabizet neco jineho, noveho, potom se muzu ptat, jestli Cisco nechat, nebo ho bude nutne vymenit za jinou technologii (ale to te nemusi trapit, protoze na Slovensku, pokud vim, UPC zustalo UPC a tebe se to netyka!) Do te doby jsou to od tebe jen spekulace, nic vic. A protoze u Cisca uz mi jeden zdroj odesel, radsi si za 200,-Kc koupim jeden do zasoby 🙂 Doufam, ze ti to nevadi.

  • Kabel 500 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • 2x CA modul, Compal black
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V ČR je 50 Mbit stále v nabídce UPC, kdo chce ušetřit a nemá nároky na vetší přenosovou rychlost tak si ho prostě objedná, třeba můj bratr ho má a nestěžuje si.

Cisca a ostatní 8.kanálové modemy sice 300 Mbit zvládnou, ale je fakt že ta rychlost už je blizko hranice jejich možností, ta je někde na 350 Mbit.

Oni jsou na síti jestě nějaké ED 2.0 modemy ? Já myslel že už se jede  kopmplet na ED3.0.

A co se týká toho zdroje a Aliexpressu za 3,75 USD, tedy za 85 Kč asi nelze za tuto nizkou cenu očekávat nějakou valnou kvalitu, životnost a bezpečnost, já bych si takový zdroj nekoupil, protože nevidím jen tu cenu, ale take dobře vím co všechno se tam dá ošidit a jak to muže nakonec dopadnout.

 

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, tomus napsal:

A co se týká toho zdroje a Aliexpressu za 3,75 USD, tedy za 85 Kč asi nelze za tuto nizkou cenu očekávat nějakou valnou kvalitu, životnost a bezpečnost, já bych si takový zdroj nekoupil, protože nevidím jen tu cenu, ale take dobře vím co všechno se tam dá ošidit a jak to muže nakonec dopadnout.

 

Neni jen Ali a nejsou jen za 80,-Kc...:) Ale nejsou taky jen 700-800,-Kc..

 

 

Upraveno uživatelem homberg
  • Kabel 500 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • 2x CA modul, Compal black
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...