Přejít na obsah

Odesílání pošty, SPAM, bootnet


Návštěvník jobro

Doporučené příspěvky

Návštěvník jobro

Můj poštovní klient Thunderbird nedovolí odeslat e-mail obahující obrázky nebo přílohu v PDF. Odesílání je blokováno s oznámením, že se jedná o SPAM. Toto se ale děje jen u některých adresátů. Některé maily projdou. Zvláštní.

Před časem jsem dostal UPC upozornění, že můj počítač se stal součástí sítě bootnet. Viz citát: "dovolujeme si Vás tímto upozornit na pravděpodobné infikování některého z Vašich zařízení připojených do sítě UPC Česká republika, s.r.o. (dále jen "UPC") malwarem nebo virem."

Po mé kontrole AdwCleanerem byly nalezeny stopy po potenciálně nebezpečném "vyhledávači" Softonic. Ten se podloudně dostal do systému po instalaci free aplikace Avidemux. Vše bylo promptně odstraněno.

zpráva-spam.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Slamb změnil název na Odesílání pošty, SPAM, bootnet

Softonic je adware, ten není za zasílání spamů a zapojení do botnetu odpovědný. Jaký máte operační systém a jaké máte antivirové řešení? Jelikož AdwCleaner je nástroj na toolbary a podobné blbosti typu adware, nikoliv na odhalení a odstranění virů, rootkitů apod.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jobro

Odpoledne jsem napsal obsáhlou odpověď na Marek-26. Při odesílání nastala chyba a můj text zmizel v hlubinách internetu. Nemám sílu to psát znovu - konstatuji, že web UPC a zvláště jeho poštovní server má svá specifika, která mi způsobují potíže s poštou na smtp.upcmail.cz i pop3.tiscali.cz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jobro

Jen stručně - klient Thunderbird:

1. odesílání pošty: smtp.upcmail.cz - mail ve formátu HTML s obrázky z kompaktu - nelze odeslat. Mail se snímky obrazovky odeslat lze. "Neodeslatelný" mail normálně odešlu ve webovém rozhraní pošty poskytovatele internetu, zde Tiscali.cz.

2. příjem pošty: pop3.tiscali.cz - často je vyčerpán časový limit a pošta se nestáhne.

Incident čís. 85916 proběhl 28.10.2019. Upozornění z UPC dorazilo 14.11.2019. Časový údaj incidentu se kryje se stažením aplikace Avidemux z nesprávného/podvodného webu Softonic. V systému byl nalezena stopa po jejich vyhledávači - označeno jako potenciálně nebezpečné a smazáno. Od té doby klid.

poznámka: antivir nepoužívám, Defender nic nehlásil. Malwarebytes v prémiové verzi umí najít široký rozsah škodné.

Příspěvek do fóra jsem v poledne napsal a při odeslání vyběhla chyba, jejíž číslo si nepamatuji, fórum se restartovalo a bylo nutno se znovu přihlásit. Tlačítko Zpět jsem nepoužil.

P.S.
Tentokrát jsem příspěvek napsal v Notepadu a zkopíroval do fóra... abych nemusel znovu datlovat při neúspěchu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen
před 42 minutami, jobro napsal:

odesílání pošty: smtp.upcmail.cz - mail ve formátu HTML s obrázky z kompaktu - nelze odeslat. Mail se snímky obrazovky odeslat lze. "Neodeslatelný" mail normálně odešlu ve webovém rozhraní pošty poskytovatele internetu, zde Tiscali.cz.

Pokud vim, SMTP UPC vezme maximalne 10 MB mail... nebo jak byl presne ten limit.
Jiny poskytovatel muze mit samozrejme jine limity, takze neni divu, ze co nekde nejde, jinde jde...

Jinak, za spam muze spamfiltr vyhodnot napr. mail, obsahujici bud zadny, nebo jen minimum textu, zato obrazky poskladane do HTML. To je dost typicka forma spamu, takze se nelze divit, ze takove maily oznaci za spam.
 

Co se tyce POP3 - kdo by to v dnesni dobe pouzival, kdyz vsude funguje mnohem lepsi IMAP4...

Upraveno uživatelem Evzen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ono odesílat něco přes SMTP server UPC je dlouhodobě tak trochu loterie. Nikdy totiž nevíte, kdy se vám vrátí zpět nedoručenka, že mezilehlý SMTP server UPC je na spamlistu.

Např. vie01a-dmta-pe03-2.mx.upcmail.net [62.179.121.161] je dlouhodobě vedený na spamlistu sorbs.net, a nějaké řešení ze strany UPC potažmo teď Vodafone, je v nedohlednu. Pak jednou něco pošlete a vrátí se vám:

This message was created automatically by mail delivery software.

A message that you sent could not be delivered to one or more of its
recipients. This is a permanent error. The following address(es) failed:

  joe.doe@domain.cz
    host domain.cz [xxx.x.xxx.xx]
    SMTP error from remote mail server after RCPT TO:<joe.doe@domain.cz>:
    554 5.7.1 Service unavailable; Client host [62.179.121.161] blocked 
using dnsbl.sorbs.net; Currently Sending Spam See:
    http://www.sorbs.net/lookup.shtml?62.179.121.161

 

sorbs-spam.png

  • 300 Mb/s
  • Jiná služba
  • Komfort
  • TC 7200, VTV Pro Box, 2xCA
  • Neratovice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jobro
Před hodinou, Evzen napsal:

Pokud vim, SMTP UPC vezme maximalne 10 MB mail...
...Co se tyce POP3 - kdo by to v dnesni dobe pouzival, kdyz vsude funguje mnohem lepsi IMAP4...

Tři zmenšené fotografie na 700x394 po cca 800kB, plus jedna příloha v PDF 390kB a krátký text v HTML bude bezpečně pod 10MB. Protokol POP3 je bohužel nutný - Tiscali.cz nemá IMAP.


Můj názor/dohad: UPC používá příliš aktivní "umělou inteligenci" pro filtraci mailů na smtp.upcmail.cz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opravdu nefunguje IMAP server imap.tiscali.cz ? 

Jinak zkusil bych zavolat na UPC a zeptat se, zda ti tam něco neblokli, protože Pokud přijde mail od UPC informující o virové nákaze, tak UPC často zablokuje některé porty služeb, aby například nedocházelo k hromadnému rozesílání emailů prostřednictvím viru.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...