Přejít na obsah

Facebook - fotografie ve vysoké kvalitě


Návštěvník blueflash

Doporučené příspěvky

Návštěvník blueflash

Zdravím.

Mám poslední dva měsíce problém s FB, kdy se mi na timeline nenahraje fotografie ve vysoké kvalitě o šíři 2000 pix (resp. 2048 to snad i bylo). Přitom posledních 5 let to šlo bez problémů. Resp. velká fotogrfie (třeba o 20 Mpix - prostě přímo z foťáku bez nějakého zmenšování) se mi nyní (někdy do října) zmenší do ubohé šíře 960 pixelů. Opravdu nevím, kde může být "zakopán pes". Zkoušel jsem tři různé prohlížeče (Opera, Firefox, Chrome), všude stejný problém.

Tak si říkám, zda nemůže být i problém v UPC jako providerovi. Prosím, zkuste na vaši FB timeline nahrát velkou fotografii s poměrem stran 4:3 či 3:2 (o min. šíři 2048) a zjisit, jaké rozměry má po uploadu. Díky.

Zároveň bych ještě upozornil, že mi jde skutečně o tento problém. Nestojím o rady, že na fotky nemám používat FB atp. To mne nyní nezajímá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

Ne, providerem to opravdu byt nemuze. Jak te neco takoveho mohlo napadnout?!
Provider NIKDY a NIJAK do takovych veci nezasahuje... a ani nema duvod, aby takove veci delal.

A ze to dela samotny Facebook, to te fakt nenapadlo?!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Slamb změnil název na Facebook - fotografie ve vysoké kvalitě
Návštěvník blueflash
před 3 hodinami, Evzen napsal:

Ne, providerem to opravdu byt nemuze. Jak te neco takoveho mohlo napadnout?!

Od chvíle, kdy se videa z webů pod hlavičkou Czech News Center (Blesk, Reflex, iSport, Info...) tahají uživatelům UPC rychlostí okolo 1 Mb/s....

Přesně od této chvíle zvažuji i tuto variantu...

Dodám, že jsem to zkoušel na dvou různých osobních FB profilech...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

(Případné) selektivni omezovani rychlosti prenosu na urcitych protokolech, z urcitych rozsahu adres, apod. - coz je neco, co lze technicky zajistit - je neco zcela jineho nez zasahovani do prenaseneho obsahu.

Jak by sis konkretne predstavoval, ze by dokazal provider ovlivnit chovani webu, bezicich na cizich serverech, k jejichz zdrojovym kodum nema pristup, atd.?!

Ty asi nemas o technicke strance fungovani webu, Internetu a siti obecne moc potuchu, co? JInak by te takova vec ani nenapadla.

před 49 minutami, blueflash napsal:

Dodám, že jsem to zkoušel na dvou různých osobních FB profilech...

A co konkretne z toho podle tebe vyplyva?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník blueflash
Před hodinou, Adolf.Shitler napsal:

Je mnohem lepší mít fotky uložené jinde (v cloudu) a na FB dávat jenom odkazy na ně. Když už kvůli ničemu jinému, tak FB občas něco vyhodnotí jako nepovolené a fotky skryje nebo rovnou znepřístupní. Mně takhle smazali Vladimíra Iljiče 😄

03504b7e6fe650822b8621a2091d3250.jpg

Asi to bylo málo zřetelné - nuže dobrá

Citovat

Zároveň bych ještě upozornil, že mi jde skutečně o tento problém. Nestojím o rady, že na fotky nemám používat FB atp. To mne nyní nezajímá.

Stačí? Dokonce upload ve vysoké kvalitě mi jde, pokud dám foto do nově založeného alba. Ovšem jsou situace, kdy toto není praktické a hodí se upload fotky na timeline. Třeba proto, že zakládání alba pro třeba 1-5 fotek není vůbec praktické.

A že vám smazali Lenino-píču, to mne fakt nějak nermoutí, no...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník andrewz
před 18 hodinami, blueflash napsal:

Prosím, zkuste na vaši FB timeline nahrát velkou fotografii s poměrem stran 4:3 či 3:2 (o min. šíři 2048) a zjisit, jaké rozměry má po uploadu. Díky.

Nahrál jsem přes Firefox na svojí časovou osu JPG obrázek s rozlišením 3 232 × 2 424 a když se snažím jej z Facebooku stáhnout, dostanu obrázek s rozlišením 2 020 × 1 515. Hledal bych problém u Zuckerberga. Já se třeba roky potýkám s tím, že nemohu svobodně zvolit, jaký obsah budu nebo nebudu na časové ose mít, přitom nikdo další se s takovým problémem zjevně nepotýká.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takhle asi ten fejsbuk funguje, že každý účet má jiné nastavení/omezení ve jejich systému.

S těma fotkama co jsem právě zkoušel, mám stále max 2048 pixelů.

Ale např. v době kdy se začalo umožňovat livestream, můj hlavní účet tu funkci má hned od začátku, ale na druhém účtu co moc nepoužívám, se objeví až za nejakou dobu. A nevím od kdy, s tím druhým účtem mužů streamovat v 1080p 60fps, zatímco s tím hlavním co používám více, streamovat mužů max 720p 30fps.

To platí treba i s uživatelským rozhraním, pokaždé co změnily, se uživatelům projeví ne všem na jednou ale postupně.

Podpora na fb bych řekl že je na h*vno, nečekejte že by na vaše dotazy někdo někdy odpověděl.

Upraveno uživatelem thaischumi
  • Super 800 Mb/s Profi
  • -
  • Komfort
  • VF Station + 3x CA Moduly
  • Praha - Jinonice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...