Přejít na obsah

Modem Compal CH7465LG


kotasek

Doporučené příspěvky

@cz01 Muzu potvrdit. Mam podobny problem na cernem Compalu, ale s kabelovym pripojenim. Ja zaznamenal pad rychlosti na cca 1/3 rychlost  zatim jen jednou od vymeny modemu (drive Cisco - snad ani jednou). Pomohl restart modemu. Rad bych znal pricinu. Jestli je to chyba chipsetu, jak pise @quadra2030, muselo by to zlobit vsechny uzivatele. Doufam, ze se to nebude opakovat moc casto.

  • Kabel 500 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • 2x CA modul, Compal black
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problem s Puma 6 je hlavne zvysenie latencie paketov pri velkom pocte download kanalov (16 a viac) a velkom pocte spojeni - nedostatocny vykon CPU (Intel Atom single core), neprejavuje sa vzdy a vsade.. su testy, ktore to dokazu nasimulovat, ale to nie je bezna prevadzka! Treba si uvedomit, ze v dobe vyvoja toho chipsetu (2013/14) bol standard 8 (a menej) download kanalov a rychlosti do 300 Mbit, ano, mali to lepsie otestovat, ale to je bezpredmetne..

Puma 7 (DOCSIS 3.1) chipset uz ma novsiu generaciu Atom CPU (dual core, vyssia frekvencia, vykonnejsia architektura) a vacsiu rezervu vykonu, cize nema problem aj pri gigabitovych rychlostiach - OFDMA je podstatne narocnejsie na processing ako QAM..

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník 1grdecoca

Sry za lehky OT: Jak je to by default s dualem (2,4 a 5), kdyz maji stejny SSID - jak si to ta zarizeni vyberou, ktere pasmo pouziji? Hned jak jsem presel z TC7200 na Compal, tak jsem si je pojmenoval zvlast, cili jsem ani nezkousel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stejné SSID a stejné heslo se už běžně používá např. v routerech TP-Link (označeno jako "Chytré připojení") a kromě jedné výjimky, na kterou jsem narazil, naprosto v pohodě, připojovaná zařízení si sama vyberou, k čemu se připojí. Tou výjimkou je internetové a DAB rádio z Lídlu SilverCrest SIRD 14 B1, kde se mně ani po celodenní fušce nepodařilo dosáhnout připojení a musel jsem "Chytré připojení" v TP-Linku zrušit. Nicméně i tak jsem nechal shodné SSID a shodné heslo pro obě pásma.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Pagan
před 4 hodinami, 1grdecoca napsal:

Sry za lehky OT: Jak je to by default s dualem (2,4 a 5), kdyz maji stejny SSID - jak si to ta zarizeni vyberou, ktere pasmo pouziji? Hned jak jsem presel z TC7200 na Compal, tak jsem si je pojmenoval zvlast, cili jsem ani nezkousel.

Volba sítě je na klientovi, ten si pokud jeho systém nekáže jinak vybere síť s větší silou signálu. Naštěstí moderní zařízení docela spolehlivě skáčou na 5GHz. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..pokial mu "nepomaha" tzv. band steering - ktory vsak na beznych SOHO WiFi AP viac nefunguje ako funguje a robi iba problemy (a casto sa neda vypnut, nehovoriac o konfiguracii parametrov) a je v konflikte s logikou vyberu pasma klienta..

BTW, Apple iOS (aj MacOS) ma aspon jasne definovane podmienky vyberu pasma v oficialnom dokumente, nieco podobne som pri Androide nikde nevidel..

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...