Přejít na obsah

Modem Compal CH7465LG


kotasek

Doporučené příspěvky

Návštěvník Evzen
před 3 hodinami, Marek-26 napsal:

Jestliže máte Compal v Bridge módu, budete moci udělat ping na zařízení do něj napojená. To předtím nešlo.

Tohle info je odkud? Existuje nejaky oficialni zdroj?
Pokud ano, existuje nejaky oficialni kanal, kterym lze takove informace ziskat PREDTIM nez ke zmene dojde? Nebo vubec ziskat aspon dodatecne...

Nebo jsou klienti UPC povazovani odpovednym managementem za uplne debily, kterym neni vhodne podavat nejake odbornejsi informace a zaslouzi si jen slaboduchou obrazkovou propagandu mesicnim newsletterem?

Obzvlast pokud se jedna o update, projevujici se pouze v bridge mode - tedy s nejvetsi pravdepodobnosti u uzivatelu, NEPATRICICH mezi bezne ovce - by se sluselo nejakou technickou informaci pustit.

Upraveno uživatelem Evzen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ApacheSK

Nie sú určite, Marek-26 podľa profilu tu na stránke pracuje v UPC (usudzujem z toho že je admin a "UPC ambasador"  ,  nevidel som nikde Že by bol nejaký verejný zdroj changelogov nejakých firmwarov

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

Z jinych vyjadreni v nejakych prispevcich zase usuzuju, ze Marek NEPRACUJE v UPC...
UPC ambassador muze byt jen rank uzivatele, zalozeny na poctu prispevku... nebo jen obecne oznaceni pro "propagatora UPC"... nemajici nic spolecneho s tim, kde dotycny pracuje.
Funkce administratora fora taky s tim nema nic spolecneho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To neriesi problem.. Intel len zdvihol prioritu ICMP (ping) paketov (pretoze vacsina uzivatelov pouziva iba ping ako meradlo latencie), ale vypadky a nepravidelne spicky v latencii zostavaju 🙂

Je to hw problem - embeddovany Atom CPU nestiha processing pri vacsom pocte kanalov (nad 16) a rychlosti, to neodstrani ziadny firmware.

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby byla nějaká jiná aktuální varianta slušného HW (pro ty, co je Compal nějak limituje), tak by to člověk překousl. Jsem zvědavý, kdy tyhle střepy dojdou. Jakkoliv je pro mě momentálně UPC nejrozumnější partner na internetové připojení, tak nejsem přítelem politiky "postavili jsme vám silnici ale budete jezdit jen v u nás koupených/pronajatých autech".

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky hardware existuje, aj ked sa tazko zhana (bohuzial Intel Puma 6/7 shit je vo vacsine modemov providerov kvoli cene), ale to nepomoze, kedze ti to UPC nezapoji do svojej siete.. to by si sa musel prestahovat do DE, kde to zo zakona provider musi 🙂

Ja som sa musel niekolkokrat hadat s UPC SK, aby mi nechali TC7200 a nevymenili za Compal..

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Evzen Info je od člověka z technické podpory UPC. Jestli existuje nějaký oficiální zdroj, pak o něm nevím. A k tomu dalšímu se raději vyjadřovat nechci. Ale nikdy jsem neviděl changelog k FW ať už k boxům, modemům či snad CMTS (dle Vaší logiky by Vás UPC mělo informovat o veškerých změnách v nastavení, výměnu technologie na trase k Vám atp.).

@sodekcz A na Technicoloru je něco špatného (pro rychlosti do 300Mbps)?

@quadra2030 No spíše než dálnici bych to viděl na železnici. A tam už může těch limitací být více. Nestačí jen mít stejný rozchod kol. Navíc otázka, jak je to s různými licenčními poplatky, kompatibilitou s jiným SW a HW na síti, vytvářením speciálního konfiguračního souboru atd.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Marek - na TC nedám dopustit. Spíš jsem to myslel tak, že nový klient si víceméně nemá možnost vybrat a hned dostane Compal. Na druhé straně velká skupina lidí jeho nectnosti nepozná.

Ta třetí poznámka - chápu tě ale jsem z toho rozladěný. Kabelový internet má nějaké parametry. Pochybuji, že UPC by u nás stavělo natolik nekompatibilní síť, že by MUSELO trvat jen na vlastních modemech. Když to jde v Německu. Nebo mají natolik odlišnou celou síť? V tom jsem laik, ale pořád se mi nechce věřit.

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...