Přejít na obsah

Modem Compal CH7465LG


kotasek

Doporučené příspěvky

Návštěvník Drejkys

Compal má rozměry: výška 222mm , šířka 75mm, hloubka 163mm (180mm včetně zadního F konektoru)

Jinak jsem vyzkoušel ten Technicolor TC7200.U od sestřenice a normálně jsem se s ním připojil, měla nižší tarif 150 a tak i u mě to jelo jen tou 150-kou. Ale za to opravdu má Technicolor o cca 2ms nižší ping ven za modem a hlavně vyrovnanější a bez občasných skoků v pingplotteru apod. Našel jsem zajímavý odkaz na otestování toho mizerného chipsetu co je v Compalu viz. níže, stačí otevřít a po dokončení hlášky please wait - locating nearest server  kliknout na start. Ten kdo má Compal bude mít výsledek s červenými políčky a ten kdo má Cisco nebo Technicolor by měl být zelený až žlutý.

http://www.dslreports.com/tools/puma6

Nejradši bych Compal vrátil a přešel zpět na Cisco nebo Technicolor, ovšem to Cisco které vlastním možná má závadu jak se mi samo restartovalo a UPC už těžko dá do pronájmu jiný než Compal? Pak jedině zkusím bazary. 

Má ten Technicolor oproti Cisco v režimu bridge nějaké výhody, hrozí i u technicoloru při tarifu 300 že by ve špičce jel pomaleji jako se mi to dělo u Cisco?

Upraveno uživatelem Drejkys
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Drejkys

jsem docela zvědavý jestli někdy v dohledné době bude nový modem konečně bez problémů, potom si ho rád koupím i za ty 2litry. Je pravda že když jsem kdysi to cisco kupoval tak také byli různé porodní bolesti v diskuzích, ale u toho compalu to trvá i po několika letech. Poláci už mají nějaký nový GIGA connect box a ten asi trpí stejným problémem jako compal, to jsou vyhlídky. To aby si člověk po bazarech sehnal i rezervní 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V DE je zo zakona povinnost pre telco providera pripojit lubovolny modem vlastneny zakaznikom, pokial splna technicke parametre providera.. kolega si tak v Unitymedia pripojil TechniColor 4400 (DOCSIS 3/3.1) s Broadcom chipsetom, sice to bol boj na zakaznickej linke, ale je navysost spokojny.. tiez tam maju na vyber iba Compal alebo AVM Fritzbox (oboje Puma 6 intel shit).

Liberty Group nakupila tolko Compalov, este par rokov sa s nimi budeme stretavat.. a kedze problem je v hw (slaby Atom CPU pri vyssich rychlostiach), tak to neodstrani ziadny fw.. ale aby sme boli spravodlivi, Vodafone nakupilo prave take iste kramy 🙂

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevim jak na kabelu, ale na VDSL patří naopak AVM Fritzbox ke špičce, super rozhraní a možnosti konfigurace, špičková wifi

tohle by se tu mělo uzákonit taky, stačí plnit normy a basta, ikdyby s omezenou technickou podporou providera

nikdo by tu nenutil používat ty HD krámy a omezila by se šmelina s CA moduly apod.

uvidíme jak trh rozhýbá appletv+

  • 150 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • Compal bridge, 4x CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Návštěvník ApacheSK

Neviete čo bol za update firmwaru?

Pred pár minutami to updatovalo software asi tak 15 minut... som zvedavý čo zas s tým porobili

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ApacheSK

neŠtve ma ten čas, lebo počas celeho času updatovania net šiel, len ma zaujima čo tam zas ti naši technici programatori pridali alebo opravili, lebo keď vidim že updatuje sa Compal, tak čakám kedy pride pohroma že sa to ani nespusti 😄 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...