Přejít na obsah

Powerline


kotasek

Doporučené příspěvky

Návštěvník vavr

Ahojte,

v powerline adapterech se nevyznam, tak mozna to bude znit dost hloupe, ale ctu tady, ze ten od UPC je 10/100 (nikde nemuzu najit detailnejsi info) a kdyz se divam na VFTV, tak doporucuji TP-Link TL-PA4010P (https://www.vodafone.cz/prislusenstvi/ostatni/tp-link-tl-pa4010p-600mbps-powerline-starter-kit/?variant=wgtppostki31848), ktery ma vlastne stejne vlastnosti jako ten za 200 od UPC?

Zajima me to hlavne z duvodu, kdybych si chtel poridti IPTV od VF, jestli by to ten UPC Powerline adapter v poho zvladal nebo ne.

Diky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Udávané rychlosti u těchto krámů jsou úplně k ničemu, protože prakticky všechny mají LAN port 100 Mbps, takže vyšší rychlost je akorát teoretická mezi zařízeními navzájem, ale uživatel z toho nikdy nad 100 nedostane. I to je pádný důvod k tomu, natáhnout UTP za pár korun a neřešit nesmysly s Powerline apod.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Lehce oživím téma -  viděl jsem u někoho Powerline, klasika od tp-linku. Rychlost mezi jednotkami až 600Mb/s. LAN port na jednotce 100Mb/s. Přípojka na net 100/100. Reálná rychlost za routerem na kabelu tak kolem 90/90 Mb/s Down/UP.

Po slinkování dvou jednotek ukazuje jejich aplikace rychlost linku 200Mb/s.

Přes kabel za jednotkou powerline ten stejný počítač ukazuje cca 35Mb/s Down a 55Mb/s Up.

Ne že by dotyčný nebyl spokojen, vyhnul se tahání kabelu, ale to ten úbytek na rychlosti bere nějaká režije, šifrování mezi jednotkami, nebo jak tomu rozumět?

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ubytek je dan vzdalenosti, jakou musi powerline urazit na kabelech NN 230V, jeste je otazka, jestli ma elektrinu trizilove (TN-S, nebo TN-C-S) , nebo jen dvouzilove (TN-C). Taky to dela dost rozdil. Ja si radeji natahl kabely, tam je to v pohode. 

Upraveno uživatelem Tube
  • Super 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal CH7465 černý
  • Ostrava - Zábřeh
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 5 týdnech...
Návštěvník jirxu

Jen se připojím s osobní zkušeností. Mám TP-Link TL-PA4010P a v bytě 4+kk mi to jede cca 350Mbps...zásuvky mám na jednom okruhu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...