Přejít na obsah

Sykavky


Návštěvník iNDYCZ

Doporučené příspěvky

Návštěvník iNDYCZ

V posledni dobe se mi na Karnevalu objevil problem, co jsem kdysi mel s InterCable nez se spojili s TES Media. Tim problemem jsou sykavky, de facto spis prskani ve zvuku na ruznych programech, pokud se vyskytuje sykavka.

 

Uz jsem to kdysi resil primo s lidmi z InterCable a potvrdili mi, ze to je nastavenim a ze nektere typy TV maji problem, pokud je zvuk vysilan Dolby Surround, napr. HBO apod.

 

Prijde mi to, jako kdyby byl prebuzenej zvuk. Na TV muzu delat co chci a stejne to nepomuze. Protoze se to kdysi vyresilo nastavenim na strane poskytovatele, tusim, ze to je zase rozhozene, ma nekdo podobne problemy?

 

P.S.: dela to asi jenom u Stereo TV.

 

:x

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Presne tenhle problem mam na HBO. Pri nahlem "vyleteni" zvuku to proste spadne na nejakou hranici. jakoby to bylo upraveny nakym EQ kterej nepovoli urcitou hodnotu, a kdyz ta pak prijde, automatisky to shodi na nejnizsi moznou hodnotu. Je to znat nejen pri "sikavkach" ale i pri vybuchu nebo prestrelkach a pod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Jo, jo, je to problem - ale ne u kabelovky. Nektere filmy vysila HBO (ale obcas i jine televize) se zduraznenymi vyskami (v oblasti okolo 7-10kHz az o +10dB) - a protoze analogova TV pouziva ve standardu PAL ve zvukovem kanalu preemfazi - tedy zdurazneni vyssich kmitoctu, aby se zlepsil odstup signal/sum, dochazi k tomu, ze v pripade premodulovanych vysek u filmu je v modulacnich spickach (sykavky) vysilan zvuk na zvukovych subnosnych takovym nestandardne vysokym frekvencnim zdvihem, ze se u nekterych stereofonnich televizoru (ktere maji uzsi mezifrekvencni filtry) modulace nevejde do filtru - a vysledek je ten, ktery popisujete. Nektere kabelovky a Karneval nevyjimaje to resi tak, ze v pripade, ze zarizeni zjisti premodulovany zvuk, automaticky se zmensi kmitoctovy zdvih, aby k premodulovani nedoslo - na coz si tady stezujete taky. Napsat byste meli ale spise na HBO (www.hbo.cz) a stezovat si tam, at nevysilaji filmy s premodulovanym zvukem na vyssich kmitoctech. Potvrzenim tohoto nazoru je to, ze jestlize jeden film "syka", druhy je v poradku. K tomuto jevu dochazi jen u tech TV kanalu, ktere vysilaji pouze digitalne, protoze v pripade pozemskeho vysilani si na to davaji televizni zvukari bacha - i kdyz - v ramci novackeho technickeho slendrianu jsem to slysel uz i na Nove.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...