Přejít na obsah

UPC a rozvod na 3 TV


Návštěvník PcBuh

Doporučené příspěvky

Návštěvník PcBuh

Zdravím všechny

Řeším problém s tím že máme doma 3 TV. Dvě hrají na některé stanice ( všechny Prima XXX v HD ) a třetí hraje jak má. Třetí je neblíže k rozbočovači ( aktivní ) a má kabel 2-3m, TV co hrají špatně mají 10m kabely. Všechny kabely jsou Hama stíněné

Mám podezření na rozbočovač, je tu už delší dobu. Podle mého odhadu přes 10let

https://drive.google.com/file/d/1PLE54DaZI8Ju_6lDMjJo0uNJMEYUSrnK/view?usp=sharing

 

Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak kabel značku Hama já bych si teda k televizi nedal, tam to s tím stíněním nemusí byt moc kvalitní, 

zkus odpojit ten rozbočovač a zapojit postižený televizor napřímo do zásuvky UPC.

Taky bys mohl uvést,  co tam máš přesně za rozbočovač,.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník PcBuh

Rozbočovač je tento

https://www.exasoft.cz/ivo-i030ra-iec-aktivni-rozbocovac-na-3-tv-se-zdrojem-12v_d187287.html?gclid=Cj0KCQjw6eTtBRDdARIsANZWjYZ5F9fUYrBmDDtwcNfEsPWoJrTbvSylHIBWFMM9JXc7rRZhLhKbaNMaApCzEALw_wcB

 

Jinak kabel je dobrý, je tu stejně dlouho jako ten rozbočovač. Tohle to začalo dělat až teď, přímé připojení vyzkouším

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já několik let používám Televes 5522.

televes-1.jpg

televes-2.jpg

Domovní zesilovač Televes 5522 s frekvenčním rozsahem 47-862MHz má 1x vstup a 3x výstup.

Zesílení ve dvou výstupech typ. 20dB. V jednom výstupu typ. 12dB.
Rozsah nastavení zesílení typ. 12dB.
Připojovací konektory F.
Šumové číslo typ. 4dB.
Výstupní úroveň 106dBuV (dle DIN45004B).
Napájení AC 230V.

 

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • STB Vodafone, modem Compal CH7465
  • Jirkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jakýkoliv aktivní rozbočovače a další balast tohoto typu nemají v kabelovce co pohledávat! I použití běžnýho zesilovače je s rizikem, že to nebude chodit jak má (home user nemá měřák, aby si nastavil úrovně a náklon jak má a všechno je to jenom ve stylu hokus pokus). Pak taky stačí, aby se změnila úroveň signálu na zásuvce a všechno může být v trapu, protože domácí zesilovače nemají AGC a neporadí si s tím.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník PcBuh
před 2 hodinami, Ivo Mašek napsal:

Já několik let používám Televes 5522.

televes-1.jpg

televes-2.jpg

Domovní zesilovač Televes 5522 s frekvenčním rozsahem 47-862MHz má 1x vstup a 3x výstup.

Zesílení ve dvou výstupech typ. 20dB. V jednom výstupu typ. 12dB.
Rozsah nastavení zesílení typ. 12dB.
Připojovací konektory F.
Šumové číslo typ. 4dB.
Výstupní úroveň 106dBuV (dle DIN45004B).
Napájení AC 230V.

 

Na to už jsem dnes koukal

před 17 minutami, Adolf.Shitler napsal:

Jakýkoliv aktivní rozbočovače a další balast tohoto typu nemají v kabelovce co pohledávat! I použití běžnýho zesilovače je s rizikem, že to nebude chodit jak má (home user nemá měřák, aby si nastavil úrovně a náklon jak má a všechno je to jenom ve stylu hokus pokus). Pak taky stačí, aby se změnila úroveň signálu na zásuvce a všechno může být v trapu, protože domácí zesilovače nemají AGC a neporadí si s tím.

Jak tedy udělat rozbočení na 3 TV?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@PcBuh  Ideální je použít pouze pasivní rozbočovač, ale to lze pouze za předpokladu, že je na zásuvce dostatečně silný signál, proto jsem ti psal abys to zkusil zapojit bez rozbočovače a podle výsledku se uvidí co dál , jinak ten tvůj rozbočovač má poměrně malé zesílení, ty 4 db zřejmě ani nepokryjí ztráty na rozbočení, takže tam možná dát něco silnějšího, ale o kolik ti fakt nyní neřeknu, protože netuším jaké tam máš úrovně signálu na začátku a ma konci u televizoru.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník PcBuh

Tak problém vyřešen. Vypadá to že odešel adaptér, na prázdno dává 12v ale po připojení nejde. Dal jsem jiný a ze dvou čárek signálu tam je plný počet tedy pět

 

Všem děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...